Świat na drodze ku wojnie karta pracy

Pobierz

1938r.- konferencja w Monachium marzec 1939r.. NaCoBeZu ( czyli.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił w Europie, pod rządami kanclerza Bismarcka cesarstwo niemieckie stało się najsilniejszym i najbardziej wpływowym mocarstwem w Europie.. VI dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. Rozpad systemu kolonialnego.. Świat na drodze ku wojnie światowej - karta pracy do scenariusza, plik: 51-swiat-na-drodze-ku-wojnie-swiatowej-karta-pracy-do-scenariusza.pdf (application/pdf) Wczoraj i dziśI.. B) Przeczytaj zamieszczoną notatkę, a następnie zapisz ją do zeszytu przedmiotowego/ jeżeli masz ochotę, możesz napisać własną wersję: 1.. Przyczyna sporu Sojusz Rywali­Świat na drodze ku wojnie 1.. Wiem jak mocarstwa przygotowywały się do wojny.. Wiek XX ZP(Wielkiej Brytanii i Francji), którzy przybyli na konferencję do Mona-chium we wrześniu 1938 r. Uzupełnijcie schemat drzewka decyzyjnego dotyczącego problemu stojącego przed nimi.. - zajęcie Czech i Kłajpedy przez III Rzeszę 2.Analizując ten temat proszę zwrócić uwagę na:Temat: POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU .. a) Określ, jakie były przyczyny sporu między wymienionymi państwami.. Świat na drodze ku II wojnie światowej.. <3 KARTA PRACY - świat na drodze ku II wojnie światowej Na podstawie podręcznika odpowiedz na pytania i prześlij za pomocą Librusa w terminie do 23.04.Praca domowa do przesłania: Karta pracy "Świat na drodze ku wojnie".Nowy podział świata..

Świat na drodze ku wojnie.

Obejrzyj prezentację podsumowującą sytuację w Europie i na świecie na chwilę przed wybuchem II wojny światowej.. Polityka ustępstw 7.. Do sprawdzenia prześlij na pocztę wypełnioną kartę pracy - w postaci zdjęcia, lub dok.. W kraju o starej cywilizacji, gdzie wykształcenie, nauki techniczne i wiedza w ogóle bardzo się rozkrzewiły, na rynku pracy panuje tłok.. Udostępnij Udostępnij wg Beatahero.. Potrzebuję notatkę z tematu "Świat na drodze ku wojnie" Ksiązka do histori "Poznać przeszłość wiek XX 0 ocen .2.. Początki władzy komunistów w Polsce.. 1 Świat na drodze ku II wojnie światowej grupa klasa data 3.. - militaryzacja Niemiec i jej .Ćwiczenia - KLASA 7 - Świat na drodze ku wojnie - podręcznik str. 156-160 1.. Zwróć uwagę na informacje ukryte pod elementami interaktywnymi:I wojna światowa.. Droga ku wspólnej Europie - notatka ; Temat 2.. Edytuj elementy.. [zawarcie trójprzymierza, wojny rosyjsko-japońskiej, powstania .Temat: Materiały i ćwiczenia.. Świat na drodze ku wojnie.. Na podstawie tekstu podręcznika strona 156 " Świat na drodze ku wojnie" Określ, jakie były przyczyny sporu między wymienionymi państwami.. Znam pojęcia: trójprzymierze(państwa centralne), trójporozumienie(ententa, alianci), kocioł bałkański..

Świat na drodze ku II wojnie światowej.

Uzupełnij tabelę.. Do dat dopisz wydarzenia.. 17.04.20 ŚWIAT W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM - podsumowanie działu 6 .Karta Rowerowa i Motorowerowa (4075) Ośrodki Egzaminacyjne (323) Prawo Jazdy - Pozostałe (5625) Sytuacje na Drodze (1245) Szkoły Jazdy (639) .. Wojna domowa w Hiszpanii 8.. Na frontach I wojny światowej.. 03.04.20 Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym.. Dopisz w poszczególnych rubrykach litery oznaczające powody sporów między mocarstwami.. Problemy Czechosłowacji 6.. Konflikty na .Karta pracy z historii nr 5 - Pierwsza wojna światowa Miesiąc: marzec-kwiecień Tematyka (temat z podręcznika) Materiał nauczania Sposób i data sprawdzenia wiadomości 1.. Daleki Wschod po II wojnie światowej.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .. Zagadnienia związane z tematem: Militaryzacja Niemiec i powstanie osi Berlin-Rzym--Tokio Anschluss Austrii Wojna domowa w Hiszpanii Układ monachijski i kolejne zdobycze niemieckie Ekspansja Japonii 2.. Polub.. walka o dominację na morzach, rozbudowa floty J. rozpad sojuszu łączącego trzech zaborców Polski K. odmienne interesy na terenie Turcji L. odmienne ustroje polityczne (republika - monarchia) 1 Świat na drodze ku wojnie światowej imię i nazwisko klasa data Spór/różnice między.. Wiek XX dla Klasa I Liceum.Klasa 7b Na podstawie filmików (linki powyżej) i podręcznika temat " świat na drodze ku wojnie" wypiszcie od myśliników przyczyny wybuchu I wojny światowej..

Świat na drodze ku pierwszej wojnie.

Rewolucje w Rosji.. A) Zapoznaj się z tematem- Świat na drodze ku II wojnie światowej- podręcznik str. 210-213.. Rozkład materiału - rozdział VI.. Militaryzacja III Rzeszy a. w 1935 r.Temat: Świat na drodze ku wojnie.. Wykonaj kartę pracy .Scenariusz lekcji "Świat na drodze ku wojnie" - karta pracy, plik: scenariusz-lekcji-swiat-na-drodze-ku-wojnie-karta-pracy.doc (application/msword) Poznać przeszłość.. -rozbudzanie nastrojów nacjonalistycznych, piętnowanie pacyfistycznych .Świat na drodze ku II wojnie światowej klasa 7 lekcja historiiTemat : Świat na drodze ku II wojnie światowej.. Pliki do pobrania.karta pracy,Kultura okresu międzywojennego i świat na drodze ku wojnie • Historia • pliki użytkownika PUNCIA12 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • karta pracy Kultura okresu międzywojennego i świat na drodze ku wojnie 2.JPG, karta pracy Kultura okresu międzywojennego i świat na drodze ku wojnie.JPGPlik karta pracy Kultura okresu międzywojennego i świat na drodze ku wojnie 2.JPG na koncie użytkownika PUNCIA12 • folder karta pracy,Kultura okresu międzywojennego i świat na drodze ku wojnie • Data dodania: 30 sie 2013Wybierz test z rozdziału Świat na drodze ku wojnie lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość..

06.04.20 Świat na drodze ku II wojnie światowej.

Zapoznaj się z tekstem źródłowym, a następnie wykonaj polecenia.. W tym celu wykonaj polecenia.. Wyjaśnij znaczenie terminów: Trójprzymierze/ państwa centralne Trójporozumienie/ ententa aneksja pacyfizm kocioł bałkański wyścig zbrojeń dreadnought 2.. Cele i wartości • Zachowanie pokoju w Europie i na świecie.Karta pracy 1.. Więcej.. 16 marca Sprawa polska podczas I wojny światowej.. Skomplikowana sytuacja na Bałkanach - walka o wpływy pomiędzy Niemcami,Pomużcie historia daje naj.. Przeczytaj temat z podręcznika Wczoraj i dziś kl. 7 na str. 210- 213.Karta pracy Ku wojnie cz.2.. - nowe mocarstwa (Stany Zjednoczone, Niemcy i Japonia) oraz ich ambicje; - wojna rosyjsko-japońska i jej znaczenie;wojnie światowej - przemiany w modzie i życiu codziennym - rozwój nauki i techniki (wynalazki, środki transportu publicznego, motoryzacja, kino, radio, telewizja) - kultura masowa i jej wpływ na społeczeństwo - nowe kierunki w architekturze i sztuce.. WF. Proszę o opracowanie zestawu 15 ćwiczeń do wykorzystania na lekkoatletycznej rozgrzewce.Świat na drodze ku II wojnie światowej.. Niemcy po II wojnie światowej.Lekcja powtórzeniowa do rozdziału "Świat po II wojnie światowej".. Wymagane logowanie .Zadania domowe i karty pracy należy wysyłać na adres .. Wojna rosyjsko - japońska - r. Trójprzymierze - 1882 r. - Włochy, Niemcy, Austro-Węgry - PAŃSTWA CENTRALNE - utworzone przeciwko Rosji.. temat zajęć z 19 czerwca - zapisz w zeszycie przedmiotowym na podstawie materiałów nauczyciela - 19 czerwca piątek Zadanie 1.. Polska w czasach stalinizmu.. Droga ku wspólnej Europie; 1.. Ekspansja Japonii na Dalekim WschodzieTemat : Świat na drodze ku II wojnie światowej.. W tym celu wykonaj polecenia.. Osadź.. Inżynierowie, architekci, lekarze, urzędnicy z pewnymiŚwiat na drodze ku wojnie.. Sprawa polska podczas I wojny światowej.. Skutek - przegrana bitwa pod Cuszimą 1905 r - klęska Rosji i upadek jej autorytetu.. Dopisz w poszczególnychDZIAŁ VI.. Temat 3. na co będę zwracać uwagę) Omawiam przyczyny pośrednie wybuchu I wojny światowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt