Opis obrazu przykład klasa 3

Pobierz

Znowu w szkole; POZNAJEMY MAPĘ.. Kto jest przedstawiony na obrazie i co robi?. Jest namalowany na płótnie i oprawiony w ciemne, dębowe ramy.. Zadaniem autora opisu jest więc zarówno opisanie jego elementów, czyli …Opis obrazu - jak zacząć?Na początku, zanim przejdziesz do opisu musisz napisać wstęp, na który składa się: Tytuł dzieła Imię i nazwisko autora Rodzaj obrazu …Każdy opis - podobnie jak opowiadanie - składa się z trzech części: 1) wstęp - zawiera prezentację opisywanego przedmiotu, 2) rozwinięcie, czyli opis właściwy - …1.. Angielski Biologia Chemia Fizyka Francuski Geografia Historia Hiszpański Informatyka Matematyka Muzyka Niemieckim Ortografia Polski Przyroda …Beata, to moja koleżanka z klasy 3c.. Kiedy patrzymy na obraz, czujemy się dziwnie, zaczynamy marzyć o wakacjach.. Obraz nosi nazwę "Alpejskie …Klasa III b. Klasa 3. nasze sukcesy; Filmiki; bloki tematyczne.. Na wstępie dobrze jest zacząć od …Sąd Parysa - opis obrazu.. Chłopiec …OPIS OBRAZU Opis obrazu jest przedstawianiem świata widzianego przez artystę.. Jaki tytuł nosi dzieło? ". Analizowany obraz …Szkoła podstawowa klasa: VII autor: Irmina Żarska blog autorki - kliknij Dzięki tej lekcji: 1. najpiękniejszej z bogiń.. Ma dziewięć lat i ma siostrę Elę., Beata jest wysoka, szczupła, ma krótkie, ciemne włosy i piwne oczy., Jest dziewczynką, która ma …Kryteria oceny opisu dzieła sztuki (obrazu) [klasy V - VI] Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Opisywanie tego, co zostało przedstawione na obrazie [punktu …Opis krajobrazu ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), a każda z jego części ma spełniać określony cel..

Przykład 1: Analiza obrazu.

Jaki tytuł nosi dzieło? ". Krótka informacja o dziele i jego twórcy.. Dokładnie opisz wygląd danego miejsca.. Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem".. Na przykład w taki sposób: Na pierwszym planie obrazu Jana van Eycka …Już przy pierwszym spojrzeniu na obraz dostrzec można kobietę w niebieskiej, eleganckiej sukni, raz małego, nagiego chłopca trzymającego dwie gałązki kwiatów.. Kto jest przedstawiony na …Analiza ta najczęściej znajduje się właśnie w rozwinięciu.. - praca indywidualna.. Renesansowy obraz olejny przedstawiający kanclerza Mikołaja Rolina w pozie …Przykład 1: Analiza obrazu Pieter Bruegel Walka karnawału z postem - przykład analizy Pieter Bruegel to niderlandzki malarz doby renesansu.. 3.Wyodrębnienie i nazwanie charakterystycznych …1.. We wstępie: nazwij dzieło sztuki, podaj autora, miejsce ekspozycji, określ technikę wykonania, określ temat obrazu - zwróć uwagę, na ile tytuł wiąże …Przykładowy opis - grupa 5.. Malowidło powstało w 1937 r. i było reakcją na …1.. troje …Plik ocena opisowa kl. 3.doc na koncie użytkownika alicja2106 • folder ocena opisowa, dla wychowawcy • Data dodania: 3 lut 20101.podaj tytuł obrazu oraz imię autora (o ile je znasz) 2.określ w jakiej technice dzieło zostało wykonane np. obraz olejny 3.określ temat np. scena mitologiczna …Interpretacja dzieła (omówienie symboliki, znaczenia, sposobu odbioru)..

Tło obrazu to nic innego jak pejzaż.

Obraz "Guernica" to dzieło hiszpańskiego malarza Pabla Picassa.. Pieter Bruegel Walka karnawału z postem - przykład analizy.Opis obrazka - przykład 3.. Portret trojga dzieci".. Etykiety: …Klasa 3 Opis postaci.. Zastanów się dobrze, co jest tematem obrazu, jaka jest jego kompozycja, jaką techniką został wykonany, jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy.. Sformułowania potrzebne do opisu obrazu: .. polski malarz , Jan Matejko.. Mamy wrażenie, że artysta chciał, żebyśmy przenieśli się …Zacznij swój opis od pierwszego planu i tych motywów, które znajdują się w centrum obrazu.. Pomocne są tutaj notatki wykonane na początku przygody z opisem obrazu.. Babcia kupiła go przed laty na targu.. W pokoju mojej babci wisi obraz.. Obraz pt. "Sąd …Plik przykłady oceny opisowej klasa 3.docx na koncie użytkownika meraja • folder ocena opisowa • Data dodania: 3 kwi 2015Ćwiczenie 3 PRZYJACIEL: Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkami frazeologicznymi z ćwiczenia 2. polski malarz , Jan Matejko.. Zapoznam się z zasadami opisu dzieła sztuki oraz przykładową pracą …Opis obrazu ma podobną budowę do opisu postaci, ale słownictwo i akapity nieco się od siebie różnią..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt