Czy w miłości należy kierować się sercem czy rozumem rozprawka

Pobierz

Sadząc z ilości ściąg, bryków i rozprawek, które można znaleźć w Internecie ten problem jest omawiany w szkołach od lat i przedstawiany na różne sposoby.. Przyszłości sobie nie zagwarantujemy, ale możemy tu i teraz zrobić wszystko, by się na nią przygotować.. Kierują się emocjami i często ignorują rozsądek.Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Niektórzy wolą działać w zgodzie ze swą intuicją.. Wybieramy zależnie od sytuacji, w której się znajdujemy.. Pierwszą jest serce, albo jak mówią niektórzy intuicja lub emocje.. Z jednej strony można to zagadnienie trywializować (dziewczyna ma rozterki, bo rozum podpowiada jej, że powinna zostać z obecnym chłopakiem, …W życiu należy kierować się racjami serca.. Teoretycznie mają wspólny cel - zrobić 'swojemu człowiekowi' dobrze.. Dlaczego tak uważasz i czym Ty się kierujesz?. Z wlasnego doswiadczenia wiem,ze gdybym mial sie w zyciu kierowac tylko rozsadkiem .czym człowiek powinien się kierować w życiu, sercem czy rozumem?. Więcej nie możemy.. W dzisiejszych czasach większość ludzi,szczególnie młodych na pytanie,czy należy kierować się w życiu sercem,czy rozumem zapewne wybrałoby serce.Wpływ na takową decyzję mają chwilowe zauroczenia i pierwsze miłości,które z czasem okazują się porażką.Młodzi ludzie tak uważają,ponieważ tak naprawdę o życiu jeszcze nic nie wiedzą.Gdyby zadać takie .Warto zastanowić się nad tym, czy w życiu lepiej kierować się sercem czy rozumem..

Twoim zdaniem w miłości należy kierować się rozumem, czy sercem?

Wymienione przykłady literackie pokazują, że warto w miłości poddać się uczuciu, nie zważać na rozum, choć często ten wybór wiąże się z ryzykiem cierpienia.Twoim zdaniem w miłości należy kierować się rozumem, czy sercem?. W argumentacji odwołaj się do lektury obowiązkowej (wybranej spośród lektur wymienionych na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego) oraz do innego utworu literackiego.Rozum nie jest tu w ogóle partnerem wewnętrznego dialogu, uczucie nie pozwala sobą kierować.. Chamskie odpowiedzi od razu będą usuwane.Można powiedzieć, że oba wybory przynoszą moim pacjentkom jakieś korzyści.. Warto się jednak zastanowić, czy nie lepiej, bardziej .Gdyby w miłości rozważać racjonalnie każdy gest, zatraciłaby ona swą moc.. Drugą jest zdrowy rozsądek i kalkulacja.. Każdy człowiek staje w pewnym momencie na rozdrożu ścieżek życia, które nakazują mu wybrać, czy jego losem będzie kierował rozum, czy serce.. Jeśli nawet doznawanie silnych namiętności jest kuszące, to warto jednak dążyć do panowania nad własnymi emocjami, aby zupełnie nie zatracić się w tych uczuciach.pomiedzy kierowanie sie sercem i rozumem jest najlepszy,ale trzeba pamietac ze to musi byc stosunek 50% / 50%..

Potocznie się mówi, by kierować się sercem.

Mimo że historia kończy się tragicznie, to ten smutny koniecCzy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Ci, którzy wskazali serce mają większe umiejętności społeczne i lepiej nawiązują ciepłe kontakty z innymi ludźmi.. Uzasadnij swoje zdanie.. Przez co w krytycznych sytuacjach opinia oparta na zdroworozsądkowych argumentach znacząco odbiega od tego, co podpowiadają uczucia .ja uważam że lepiej kierować się i sercem i rozumem np w miłości kiedy się zakochamy to wiadomo że bije serce,ale rozum nam podpowiada jak się zachować w takiej sytuacji albo nauka to wtedy najczęściej kierujemy się rozumem ale żeby się czegoś nauczyć to musimy to zrobić dla siebie czyli włożyć to w serce.Gdyby w miłości rozważać racjonalnie każdy gest, zatraciłaby ona swą moc.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie nie wydaje się być prosta, dlatego stawiam hipotezę, iż w życiu należy kierować się zarówno sercem, jak i umysłem.. Natomiast kompas rozsądku kieruje ku bezpieczeństwu i stabilności.W życiu można kierować się dwoma najważniejszymi rzeczami..

W życiu można kierować się dwoma najważniejszymi rzeczami.

Trudno wyrokować co jest bardziej skuteczne.. Tyle że serce często postrzega to dobro inaczej niż rozum.. Język polski.. Kompas serca to mieszanina pragnień, nadziei, emocjonalnych potrzeb, biologii i intuicji.. Jednak nasze odczucia również mogą być nafaszerowane wartościami społecznymi.. Wymienione przykłady literackie pokazują, że warto w miłości poddać się uczuciu, nie zważać na rozum, choć często ten wybór wiąże się z ryzykiem cierpienia.spokojnie, w zgodzie z rodziną, to oni jednak poddali się namiętności.. I rozumem i sercem.Jednak uważam, że w życiu trzeba bardziej kierować się sercem niż racjonalnym myśleniem.. A więc, czy w życiu warto kierować się uczuciem, czy lepiej jest wybrać rozum?Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.. Pierwszą jest serce, albo jak mówią niektórzy intuicja lub emocje.. A im bardziej skrajna postać wychylenia w jedną, bądź druga stronę, tym te koszty większe.. Rozum i miłość to tylko zwykłe pojęcia, które mają na celu ukrycie czegoś głębszego, czego nie potrafimy do końca sami zrozumieć.Ludzie zwykle myślą schematami, w podejściu intuicyjnym chodzi o to, by się od nich oderwać..

Rozsądek w miłości jest wręcz szkodliwy, bo tłumi uczucie, niszczy spontaniczność.

Wskazuje kierunek bliskości, możliwość posiadania ukochanego partnera, obietnicę spełnienia w miłości.. Szczególnie, jeśli głowa mówi jedno, a serce drugie.Czym powinien kierować się człowiek: racjami serca czy racjami rozumu?. Dzieje się tak dlatego, że pisarze obserwują świat, a następnie go opisują.Każdy z tych instrumentów jest złożony, niejednoznaczny.. W życiu w społeczeństwie są więc równie istotne,W dzisiejszych czasach większość ludzi,szczególnie młodych na pytanie,czy należy kierować się w życiu sercem,czy rozumem zapewne wybrałoby serce.Wpływ na takową decyzję mają chwilowe zauroczenia i pierwsze miłości,które z czasem okazują się porażką.Młodzi ludzie tak uważają,ponieważ tak naprawdę o życiu jeszcze nic .Poniżej temat z egzaminu w 2019 roku w pełnym brzmieniu: Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Wypowiedź argumentacyjna - przykład.Namiętność w miłości wybrali także Romeo i Julia z dramatu Williama Szekspira.Choć rozsądek podpowiadał im, że łatwiej byłoby żyć spokojnie, w zgodzie z rodziną, to oni jednak poddali się namiętności.. Racje serca: - wzbudzają w nas empatię, - pomagają w relacjach z ludźmi.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu "Lalki" , całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.. Dlatego w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem niż rozumem.Serce i rozum, niby w jednej drużynie, służą jednemu 'właścicielowi', ale ciągle są na wojennej ścieżce.. Gdy wybierzemy źle, później najczęściej żałujemy swojej decyzji.. c) W wielu Fraszkach i Pieśniach Jana Kochanowskiego pojawia się motyw miłości biorącej w niewolę postać mówiącą (np. "Bo mnie miłość pojmała"; "Trudno się przed miłością schronić").Miłość, mimo że odgrywa w ich życiu istotną rolę, nie przysłania im spraw, z którymi muszą się mierzyć na co dzień, a pomaga w ich realizacji.. Ile masz lat i jakiej jesteś płci?. Poziom podstawowy.. Jest to problem, który rozważali, rozważają i z całą pewnością będą rozważać twórcy tekstów kultury, w tym literatury.. To, co mówiła matka i babcia, bierzemy za swoje.Tylko tu i teraz jesteśmy w stanie rozprawić się z tymi dwoma demonami.. Cenię sobie sensowne i rozwinięte odpowiedzi.. Wierzę w to.. Kiedy podejmujemy jakąś decyzję, to musimy nad nią racjonalnie pomyśleć, ale również nasza dusza zawsze coś nam podpowiada.Pozostawiając na boku wiedzę z biologii, można stwierdzić, że właśnie serce jest symbolicznym źródłem miłości, dobra, troski, współczucia czy przebaczenia.. Ale i jakieś koszty.. Mogli być razem i zaznali szczęścia.. I nie musimy.. Gdyby wsłuchał się też w głos serca, pewnie nie utraciłby swojej najbliższej rodziny.W życiu spotykamy się z wieolma sytuacjami, w któych musimy wybrać:uczucie czy rozum?. Przeszłości nie zmienimy, ale możemy tu i teraz ją sobie wybaczyć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt