Opis pies lampo scenariusz zajęć

Pobierz

- doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat uczuć i wrażeń, - kształcenie umiejętności dokonywania opisu.Scenariusz zajęć pracy z lekturą "O psie, który jeździł koleją".. Temat tygodnia: LAMPO - PODRÓŻNIK.. Do pobrania.O Lampo i jego wyczynach - podróż do Turynu - robi się głośno w .W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Nauczycielka w Niepublicznym Przedszkolu w Leżajsku.. Określenie cech charakteru ułatwiających i utrudniających współżycie między ludźmi.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.. Cele dydaktyczne: Uczeń potrafi: Ustalić kolejność zdarzeń.. Scenariusz zajęć dla dzieci .Serwis streamingowy dedykowany nauczycielom wychowania przedszkolnego.. Zawiadowca zaprzyjaźnia się z psem.. Ustna pochwała grup.. Karta pracy nr 1, O krakowskich psach i kleparskich kotach.. Poproś, aby grupy skupiły się na początku historii i zastanowiły się, jak narodziła się przyjaźń pomiędzy psem a człowiekiem w przeczytanej lekturze.. Pies przyjeżdża do Marittimy.. Od teraz wszystkie piosenki i podkłady muzyczne możesz mieć w jednym miejscu.. Układanie akompaniamentu perkusyjnego do piosenki "Pies na medal".. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.-czytanie ciche tekstu, podkreślanie zdań opisujących wygląd psa Lampo,-redagowanie zdań opisujących psa Lampo, plastycznej:-wykonanie ilustracji do książki (portret psa Lampo) malowanie kredkami lub farbami, wycinanka z papieru kolorowego, modelowanie z masy solnej postaci psa, informatycznej:1..

W wolnych chwilach pisze scenariusze i opowiadania dla dzieci.

Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł.Psa nie znajduje ani w Turynie, ani na północy Włoch, ani na południu.. Próby sprowadzenia go do rodzinnego domu zawiadowcy, kończą się fiaskiem i Lampo staje się mieszkańcem stacji.. Wprowadzenie do zajęć- uruchomienie przez nauczyciela na tablicyO psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Moje pomysły na pracę z lekturą R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją".. Ćwiczenia na torze przeszkód.Opisywanie psa na podstawie ilustracji, planu i zgromadzonego słownictwa.. Nie dość, że podoba mu się życie na stacji, to jeszcze pies uwielbia podróże pociągiem.KONSPEKT LEKCJI NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO W KLASIE III Blok tematyczny: W świecie zwierząt.. Plan wydarzeń 1.. 2.Wprowadzenie - nauczyciel podaje temat i tłumaczy cele lekcji.Scenariusz zajęć z lektury "O psie, który jeździł koleją".. Karta pracy nr 2, Rany Julek!. Lampo zaprzyjaźnia się z dziećmi.. Strona 229.. Opisz w zeszycie wygląd psa Lampo postaraj się żeby opis zwierał informacje:wygład psa ,wielkość ,rasa,kolor i rodzaj sierści , wygląd głowy i tułowia.. NA OCENĘ: Opisz w zeszycie wygląd i zachowanie psa Lampo zgodnie z podanym planem, w ćw.Mój przyjaciel pies..

Samodzielnie ułożyć inne zakończenie opowieści o Lampo.Scenariusz zajęć - kl. I.

Prezentacja opisów na tablicy.. Cele ogólne lekcji: kształcenie umiejętności pisania planu opisu i opisu przyjaciela; rozwijanie umiejętności nazywania cech; rozwijanie umiejętności posługiwania się związkami frazeologicznymi;kiedy Roman Pisarski poznał historię psa, która została opisana we włoskiej gazecie.. Pies odwiedza Piombino.. Lampo zostaje członkiem kolejowej brygady.opis lampo; lampo - o psie, ktÓry jeŹdziŁ kolejĄ - karty pracy; oŚ liczbowa - do uzupeŁnienia; szeŚcian; ŚwiĄteczny kalendarz rodzinny; dzieŃ dziadka; dzieŃ babci; znajdŹ literki; obieg wody w przyrodzie; doskonalenie umiejĘtnoŚci rytmicznego czytania tekstu; legenda mapy; dwuznak ch - karty pracy; nauka czytania, zwierzĘta .W ten sposób powstaną cztery grupy dzieci opisujące jednego psa.. Redagowanie opisu wybranego psa- praca grupowa zróżnicowana (zał.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. Okazuje się szybko, że to nie jest taki zwykły pies.. Dobieranie trafnych wyrazów i związków frazeologicznych oraz odpowiednich środków stylistycznych.. Pies dostaje imię.. Cele główne: - kształtowanie pozytywnych postaw wobec świata zwierząt - czworonożnych przyjaciół człowieka.. Odczytanie opisów z każdego poziomu..

Przebieg zajęć: 1.Czynności organizacyjno-porządkowe - przygotowanie do zajęć.

Wielokierunkowa aktywność uczniów: Przyrodniczo-społeczna: Pies przyjacielem człowieka, znane miasta we Włoszech, kierunki świata.Temat: Lampo - przyjaciel ludzi - omawiamy lekturę Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją" - 2 jednostki lekcyjne.. Scenariusz dwugodzinnej jednostki lekcyjnej w klasie IV lub V.. Nauczycieli, którzy wspierali się materiałami znajdującymi się na tej stronie, zachęcamy do korzystania z treści publikowanych na stronie epodręczniki.pl, scholaris.pl czy lekcjewsieci.pl, a także na innych portalach, z których korzystaliśmy przy tworzeniu zdalnych lekcji.. Ten plik można pobrać za pomocą SMS ( 7.38 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.. Miała okazję odbyć wolontariat misyjny.. Pies siedzi przy grupie, która go opisuje.. Lampo odprawia pociąg razem z zawiadowcą.. Blok tematyczny: Mój pupil.. Zapis w dzienniku: Poznanie budowy zewnętrznej, potrzeb oraz trybu życia psów.. Ponad 2000 utworów muzycznych i 20 bajek!Szanowni Państwo, od marca nie będziemy już zamieszczać propozycji zdalnych lekcji.. Nr 4) I poziom (łatwy)- układanie zdań opisujących psa Puca z rozsypanki zdaniowej zgodnie z planem opisu II poziom (trudniejszy)- uzupełnianie luk w zdaniach podanymi wyrazami- opisywanie BursztynaEmocje.. Zaproś grupy do zastanowienia się nad tym, w czym przejawiała się przyjaźń łącząca zawiadowcę z psem.Następny scenariusz Scenariusz zajęć z edukacji humanitarnej - Hałabała przyjacielem zwierząt "Hałabała przyjacielem zwierząt"- poznawanie zwyczajów i praw Grupy Pięciu Swobód Zwierząt.O psie, który jeżdził koleją - Opis Lampo..

Polskie miasta w baśniach i legendach, Barbara Tylicka (Lektury - scenariusze zajęć, s. 5) 2.

Temat dnia : Pies bohater.. Materiał dla klas III szkoły podstawowej.Plik OPIS PSA LAMPO.doc na koncie użytkownika ZIBI861 • folder scenariusze • Data dodania: 7 gru 2012Pies, który dostaje imię Lampo staje się ulubieńcem pracowników kolei.. Praca zbiorowa - wspólne uzupełnianie tabeli odpowiednim słownictwem.. Dokończ zdanie: Na dzisiejszych zajęciach podobało mi się.O psie, który jeździł koleją • pliki użytkownika Aga7675 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • OŚRODEK TEMATYCZNY Lampo(1).doc, o psie lampo.docpodsumowanie zajęć, metodniki, komputery z dostępem do Internetu, tablica interaktywna lub projektor i ekran.. Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Przedstawienie za pomocą środków plastycznych tematu. ". Rozumie pojęcie przyjaźni.. Po przeczytaniu opisu pies dziękuje, podaje łapę.. Ukończyła również polonistykę i arteterapię.. Temat dnia: Mój przyjaciel - pies.. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 z przekroczeniem progu dziesiątkowego.. Opis fabuły.. --Muzyka w tle: Buddy by Ben.Chcesz wesprzeć rozwój kana…Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.. Cel ogólny: Poznanie planu opisu.Temat lekcji: Mój przyjaciel - opis.. Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD.. Uzasadnić własny sąd.. Wskazać cechy bohaterów, które należy naśladować.. O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Agnieszka Frączek (Lektury - scenariusze zajęć, s. 10) 3.v IV poziom (trudny)- samodzielne układanie opisu psa korzystając z pytań pomocniczych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt