Sprawdzian z balladyny odpowiedzi

Pobierz

To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. 10.W kim się zakochała Goplana?. Wykorzystaj podany fragment dramatu.. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Juliusz Słowacki Balladyna (fragment) PUSTELNIK Z rozlicznego cudu Korona Lecha sławą niegdyś była, W niej szczęścia ludu, w niej krainy siłaPomyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomościRozwiaz test z Balladyny i sprawdz swoja znajomosc lektury.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Balladyna 3.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Ojczyzno.Napisz opowiadanie, w którym pojawi się motyw korony Lecha znany z Balladyny Juliusza Słowackiego.. Od czego powstalo to imie ?.

Tak samo liczba odpowiedzi.

Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Balladyną" Juliusza Słowackiego wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. W teście Balladyna znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Pytania zawarte w teście.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. 3.Matka Aliny i Balladyny 4.Rozgrywkę wygrała Balladyna, ponieważ zabiła swoją siostrę Alinę.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nacisnij.

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejBalladyna-sprawdzian.. Odpowiedzi: 1.Gopło 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę.. Materiały powiązane z testem: .. Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test .. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Gdzie odbywa sie akcja ?. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. przycisk "Do oceny".. z matka i mlodsza siostra.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.8.Co się stało z Balladyną?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Główny rywal Mickiewicza.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Odpowiedz.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź.Ponad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15..

Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.

Alicja Guziel 1.. Proponuje zatem, aby uczniowie nie notowali pytan, tylko od razu same odpowiedzi.. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4.. Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a"7.Po wojnie rozegranej między oddziałami Balladyny a wojskami Kirkora (który nawet nie wiedział, że walczy ze swoją małżonką).. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. #balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Plik sprawdzian z balladyny odpowiedzi.pdf na koncie użytkownika ali95l0 • Data dodania: 28 mar 2016"Balladyna" miała: a) przypominać o naczelnych wartościach Polakom b) ukazywać optymistyczną przeszłość kraju c) wsączyć w dusze Polaków nadzieję d) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe Rozwiązanie1.. Możesz zdobyć 17 pkt.Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Litwo!. Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2..

4.Kto wygrał tą...Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Co wstrząsało poetą w 1827?. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. 9.Kim była Goplana?. Pustelnik został powieszony.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Inne tryby testu.. BalladynaSprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. To Juliusz Slowacki () przedwczesnie zmarly jeden z trzech wieszczow polskiego romantyzmu, autor slynnych wierszy.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSerwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 7.W jaki sposób .Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Ktora z .. alkohole fenole aldehydy ketony sprawdzian odpowiedzi.pdf (22 KB) angielski rozszerzony matura 2015 odpowiedzi.pdf (20 .szczegolowy sprawdzian z balladyny ( szczegolowy_sprawdzian_z_balladyny.pdf ) .. Rozwiąż test.. 14/15 Nie czytalem ale jutro mam sprawdzian wiec se testy robie :) nienawidze czytac lektur narzucanych przez szkołe.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Znasz ich z telewizji, a wiesz, kim są z zawodu?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Mały Książę.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt