Co najbardziej podobało ci się w lekturze ten obcy

Pobierz

Brakowało jej tylko wiary w siebie i siły w realizowaniu własnych zamierzeń.Akcja powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy" rozpoczyna się we wtorek 11 lipca i obejmuje wydarzenia, rozgrywające się na przełomie kilku tygodni - do połowy sierpnia.. Równie zabawny był także Cześnik, który wciąż się denerwował, kłócił ze wszystkimi wokoło, wywołując ciągle śmieszne sytuacje.. Była zbyt nieśmiała, by postawić na swoim i zbyt delikatna, by sprzeciwiać się innym.. 2020 .Opisz najciekawszą przygodę.. Udostępnij.. Kocham Cię!. a i jeszcze jedno kto jest GŁÓWNYM bohaterem ,, Ten Obcy"?Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment, gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. A więc na polskim mamy ,,bawić się" w ,,jeden z 16":) - pomysł nauczycielki.. Skomentuj.. Wykazał się przy tym swoją mądrością.. UWAGA!. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.Łatwo się ją czyta, nie ma trudnych słów, których można by było nie zrozumieć.Ta książka nauczyła mnie (wypisz czego).. Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata, kiedy doktor Zalewski starał się .Przyjaźń pojawia się jako: pomoc, przywiązanie, oparcie, opieka.. W utworze występują trzy główne wątki - wędrówka Zenka w celu odszukania wujka, przyjaźń między dziećmi i obcym przybyszem oraz pierwsze .Obcy się zjawia Marian i Julek stali pod domem Pestki, ukryci przed deszczem pod rozłożystym kasztanem..

Co ci się najbardziej podobało w lekturze?

Ula Zalewska to dobra, uczciwa osoba i oddana przyjaciółka.. Pełną wiedzę o bohaterach czytelnik uzyskuje sam - ich postępowanie zmusza go do właściwej oceny i .Jego słynny tekst o krokodylu lubię najbardziej ze wszystkich w utworze.. Bardzo się zdziwili, gdy go tam nie zastali.Książka pt. "Ten Obcy" podobała mi się, ponieważ autorka w bardzo ciekawy sposób opisała wszystkie zdarzenia w lekturze.. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, Julka Milera (ciotecznych braci) oraz Pestki Ubyszówny i Uli Zalewskiej.Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment,gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. Pewnego dnia Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę, aby dać mu jedzenie.. Oboje chcą się sobą opiekować, ale troszczą się też o innych.. Jest to powieść skierowana do młodego czytelnika.. Cele operacyjne: Uczeń: - rozróżnia wyrazy pokrewne i bliskoznaczne, - posługuje się słownikiem wyrazów bliskoznacznych, - używa poprawnej formy wyrazu przyjaciel w l. mn .Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »Problematyka..

1.Napisz co najbardziej podobało Ci się w książce "Czerwień Rubinu" ?

Dlaczego nie można się opalać w miejscach publicznych podczas kwarantanny?. pytania mają dotyczyć lektury i autorki.. Pewnego dnia Marian,Julek,Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę,aby mu dać jedzenie.Bardzo się zdziwili,gdyż nie zastali tam Zenka.Był upalny dzień a przyjaciołom bardzo się chciało pić,wpadli na pomysł,aby iść do sklepu na oranżadę.Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy.. Jej przymiotami są: radość, szczerość, poświęcanie się, zaufanie.. Pokazał też, że potrafi stanąć w czyjejś obronie, kiedy obronił psa przed ostatnim rzutem Wiktora.Konspekt lekcji języka polskiego w klasie VI Temat: Przyjaźń szansą na samodoskonalenie na podstawie utworu "Ten obcy" Cel główny: uświadomienie uczniom znaczenia prawdziwej przyjaźni w życiu człowieka.. jeśli nie odpowiemy na piersze 3 pytania dostajemy jedynke.. 2011-01-17 16:50:26 To o książce w pustyni i w puszczy 2012-05-26 18:24:08Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Rozciął stope szkłem .1.. Po jakimś czasie ukazała się w nim Pestka i usiadła na parapecie, przerzucając nogi na zewnątrz.Test z lektury: "Ten Obcy".. Lew, Czarownica i stara szafa" podobał ci się najbardziej (6-10 zdań) 2020-10-18 18:09:08 Wypusze mi ktoś najważniejsze informacje i szczegóły i scharakteryzuje pistacie z książki "Chłopcy z Placu Broni"?.

Najbardziej podobało mi się, gdy Zenek pomagał oswoić Dunaja.

Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Kilka zdań o przygodzie, która utkwiła ci w pamięci, co ci się najbardziej podobało, jak zachował się, czym się wykazał bohater?. Bardzo mnie rozbawił ten rewelacyjny pomysł Tomka.. Jest to nie tylko opowiadanie o przygodach grupki przyjaciół Uli, Pestki, Julka, Mariana oraz Zenka.Bohaterowie powieści przedstawieni są przede wszystkim w sposób pośredni - poprzez swoje działania i myśli.. Odpowiedz.. które mi się podobały.. Podczas wędrówki, której celem było odszukanie wujka, zranił się w nogę.Napisz około 8-10 zdań co najbardziej podobało Ci się w lekturze chłopcy z Placu Broni 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 18.10.2018 (18:17) graanu 18.10.2018 (18:36)Quiz Ten obcy.. Czytaj dokładnie pytania i odpowiedzi.. 2020-12-28 12:33:28 Odpowiedz na pytanie: Czy lubisz książki z muzyką w tle?. Jak powiedzieć to dziecku?Nawet jeśli miała własne zdanie, nie umiała do niego przekonać innych.. Ponieważ dotyczy wielu ważnych zagadnień moralnych, możemy ją nazwać powieścią psychologiczną.. Każdy z bohaterów ma własne gesty i sposób mówienia, co bardzo mi się podobało.W lekturze "Przygody Tomka Sawyera" najbardziej podobał mi się rozdział , gdy Tomek za karę malował płot..

Ukradł je Uli, bo tak mu się podobało.

Ten Obcy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #ten obcy 630 x, 2016-11-03 23:08:07Irena Jurgielewiczowa w powieści "Ten obcy" okazuje jak ważna jest przyjaźń w życiu człowieka.. Chłopak uciekł z domu, gdzie znęcał się nad nim ojciec-akoholik.. 2020-10-12 23:00:00 Co to nocna warta czarnych stóp?. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Losy Zenka Wójcika - Zenek Wójcik pojawił się nieoczekiwanie w życiu czwórki przyjaciół: Uli, Pestki, Mariana i Julka, spędzających wakacje w Olszynach.. Czy może ktoś wie jakie pytania napewno mogą paść?. Nikt nic nie ukradł.. Co stało się Zenkowi w nogę?. 10 najpięknieszych ekartek na Walentynki.. Lektury szkolne w wersji Harry'ego Pottera!. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Jak dobrze znasz lekturę "Ten Obcy"?. Narrator sporadycznie przybliża wygląd bohaterów, nie mówi nic o ich wieku.. Bardzo polubiłam bohatera,a najbardziej podobało mi się w nim (wypisz co).Najbardziej podobało mi się w książce wydarzenie ( wypisz jakie i krótko go opisz).Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: "Ten obcy".. 4 zdania 2020-12-23 21:16:12; Jak napisać opowiadanie, w którym Scrooge wystąpi jako uczestnik Dziadów?. Ciotka Polly specjalnie wymyśliła Tomkowi takie nudne zajęcie .. Cała książka, postacie, wydarzenia.Uzasadnij, czyli napisz dlaczego? ". 2020-10-07 20:27:27Lektura ,,Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Julek zagwizdał, udając głos trznadla i oboje z niecierpliwością wpatrywali się w okno pokoju dziewczyny.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Akcja powieści "Ten Obcy" rozgrywa się w osadzie Olszyny.. Bartusra 5 lat temu.. Zadanie z Felix Net i Nika 2020-10-23 21:47:32; Napisz, który bohater lektury "Opowieści z Narnii.. Ten obcy to wielowątkowa powieść współczesna o problemach waszych rówieśników żyjących przed czterdziestoma laty.. Przyjaźń Uli i Zenka oparta jest na podobnych przeżyciach, wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu, a także na poszukiwaniu kogoś bliskiego.. 2012-04-06 20:37:59 Co ci sie podobało w książce Tam gdzie spadają anioły ?. koń .. Co wiesz o tych harcujących misiakach?. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo.. 2020-12-30 22:43:17 Co łączyło Adama Mickiewicza z Laurą?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt