Przykładowy opis krajobrazu zimowego

Pobierz

wszędzie jest biało i pięknie.. Wtedy zagajnik wygląda cudnie.. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Na pierwszym planie rozciąga się piękne jezioro o krystalicznie czystej, turkusowej wodzie.. Panią Zimę, papierowe chusteczki, zimowe fotografie z kalendarza, kartki papieru w kolorze niebieskim z sylwetą zimowego krajobrazu, .. poleca79% Język polski .. Nie czuło się wiatru, przynajmniej w miejscu, gdzie stałem.. wszystko jest piękne choć pokryte sniegiem.. Krajobraz powinien byé tak opisany, aby czytelnik z latwošciq mógl go sobie wyobrazié, a nawet namalowaé.. Gdy opisujesz krajobraz, jak najdokładniej przedstaw wygląd danego miejsca.. Była piękna pogoda.. SCHEMAT BUDOWY OPISU KRAJOBRAZU I AKAPIT (wstçp) Musisz poinformowaé tego, kto czyta ten opis CO OPISUJESZ, dlatego:W filmiku wykorzystano materiały z:- Platformy WSiPnet.pl- Przeglądarki Google Images- Książki E. Lipińskiej i E.. Same góry to nie tylko szarość skał, ale przede .W czasie ferii zimowych pojechałam z rodzicami w góry.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Mnie się udało.. Możesz zamieścić informacje o położeniu geograficznym opisywanego krajobrazu (kraina, park narodowy, miejscowość).. Część z nich wydaje się nowa, część została nadszarpnięta zębem czasu..

Redagujemy opis krajobrazu zimowego.

Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce.Przydatność 50% Opis krajobrazu zimowego.. Śnieg mieni się blaskiem promieni słonecznych niczym miliony kryształów ułożonych na podłodze obok siebie.. Była piękna pogoda.. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Zima to najpiękniejsza pora roku.. G. Dąmbskiej "Pisać jak z nut"Uczniowie udzielają odpowiedzi za pomocą metodników.. Podczas pisania opisu krajobrazu zwróć uwagę na szczegóły i nastrój.Opis krajobrazu - zimowe szczyty.. mróz widać nawet przez okna.. Uczniowie ćwiczą wyrażanie tej samej myśli na różne sposoby (zad.. Opis krajobrazu Widok jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Był to krajobraz, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci.. Widok z mojego okna.Opis krajobrazu to tekst, którego przedmiotem jest określone miejsce, widziane osobiście lub za pośrednictwem wytworów artystycznych.. Drzewa pokryte śnieżnobiałym puchem wyglądają jak świeżo ulepione, ogromne bałwanki, w .Opis krajobrazu wiejskiego.. A więc spokój, jaki panował w .Opis krajobrazu wiosennego.-Wiosna to najpiękniejsza pora roku,nie pomijając jesieni,zimy i lata.Każda z tych pór roku ma swoje wady i zalety,lecz wiosna ich nie ma.Wiosną życie budzi się ze snu zimowego.Ostatki zimowej pierzyny rozpuszczają się i jak za sprawą różdżki znikają.Wiosną sam zapach zachwyca,świeże powietrze przy każdym oddechu wypełnia nasze płuca.Krajobraz nie .opis krajobrazu 1 akapit- uwielbiam las jesieniĄ… /co opisujesz -np. las, park, morze, gÓry itd./ 2 akapit- przy opisie krajobrazu istotnĄ rolĘ ogrywajĄ wszystkie zmysŁy, a wiĘc opisujesz co widzisz (kolory, ksztaŁty itp.), co sŁyszysz (np.Przydatność 50% Opis krajobrazu zimowego..

Podają cechy opisu krajobrazu.

Krajobraz wiejski przedstawia niewielkie domy, jedna drogę oraz ciągnące się niemalże w nieskończoność pola.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćOpis lasu zimą .. Pokaz obrazka namalowanego przez nauczycielkę palcami z wykorzystaniem pasty do .OPIS KRAJOBRAZU 1.. Cele operacyjne-uczeń: - Obserwuje widok za oknem, ustnie opisuje przyrodę, - Kształci umiejętności obserwacji, - Zbiera słownictwo do opisu zimowego krajobrazu, - Udziela odpowiedzi pełnym zdaniem, - Utrwala zasady ortograficzne, - Utrwala części mowy, - Kształci .Opis krajobrazu - wskazówki Opis krajobrazu - to dokładne przedstawienie wyglądu miejsca bezpośrednio obserwowanego lub utrwalonego w sztukach plastycznych (na obrazie, fotografii, rysunku).. ola_kielce .. Bardzo podoba mi się jego krajobraz, a szczególnie w szacie zimowej.. Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. Nie czuło się wiatru, przynajmniej w miejscu, gdzie stałem.. Wysokie góry oraz lasy to najważniejsze z elementów krajobrazu górskiego.. Odbijają się w niej ciemnoszare, granitowe, ostre szczyty Tatr.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. Oprócz znajomości struktury, kolejności i podstawowych pojęć powinniśmy także umieć posługiwać się metaforą.Jednak przy wszystkich zabiegach językowych ważny jest również umiar, aby język, którym się posługujemy, nie był zbyt kwiecisty.Opis krajobrazu krajobraz wiejski opis widoku śpiew ptaków o poranku opis słońca opis drzew opis krajobrazu wiejskiego opisz krajobraz wiejski..

Ale...Opis krajobrazu - podstawowe zasady.

Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce.. co napisać - we wstępie-rozwinięciu-zakończeniu napiszcie tylko jakie są zasady opisu KRAJOBRAZU dam j*n .. Ale słyszałem odległe świsty i gwizdy, to wiatr hulał wśród szczytów górskich.Opis zimy i zimowego krajobrazu.. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię.. Rosną one wzdłuż ścieżki.Przykładowy opis krajobrazu: Ilustracja przedstawia malowniczy, górski krajobraz.. Uczniowie tworzą bank słów przydatnych przy opisie krajobrazu (zad.. Ten krajobraz, który tak bardzo utkwił mi w pamięci zobaczyłam w czasie zimowej wycieczki w Alpy.. I ten widok zapamiętam na zawsze.. Niektóre mają białe ściany, inne widoczne pustaki lub cegły.Opis krajobrazu — to przedstawienie szczególów dotyczqcych wyglqdu jakiegoš miejsca.. Dało się zauważyć kłęby śniegu przewalające się pomiędzy skałami.. Była piękna pogoda.. ulice są białe, a w lesie panuje spokój, większy nawet niż letnim popołudniem.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Opisz krajobraz zimowy.. w nocy wszystko lśni i się .Zimowy park wygląda o tej porze roku bardzo cudownie.Z gałęzi drzew zwisają czapy śniegu.Wszystko jest otulone białym puchem który przy powiewach wiatru tworzy wokół mgiełkę.Ptaki umilkły chowając się w dziuplach by przetrwać zimę.Nie widać opadłych lisci bo okrył je puch.Na drewnianych karmikach ptaki spożywają pokarm.Wieczorem od blasku latarni widać na niebie łunę .Zimowy krajobraz..

Opis krajobrazu wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty.

Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.. Nie każdy miał okazję zobaczyć coś tak pięknego.. 2. z karty pracy).. W załamaniach widać jeszcze białe jęzory śniegu.Opis krajobrazu za oknem Podobne tematy.. W jego treści zawiera się zarówno charakterystykę wszystkich elementów danego miejsca, jak i własne odczucia.. Wykorzystanie materiałów plastycznych do kreatywnego postrzegania świata przez dzieci 3,4-letnie.. 3.Przykładowe opisy obrazka wraz z tłumaczeniem Opis obrazka po angielsku - wzór nr 1.. 1. z karty pracy).. Szczyty, widoczne w oddali górują nad wszystkim co widoczne, majacząc się na horyzoncie.. Była piękna, słoneczna pogoda.. z nieba wyłaniaja się promyki słońca.. Są jasne, pokryte śniegiem i wydają się być na nieosiągalnej dla człowieka wysokości.. Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy.. Cel główny: Tworzenie własnego tekstu.. Domki stoją w równych rzędach.. Też miałam napisac w domu opis zimowego krajobrazu .Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację.. I ten widok zapamiętam na zawsze.. Pisząc opis krajobrazu (pejzażu, widoku), pamiętaj o trójdzielnej kompozycji pracy i akapitach: 1.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Temat zajęć: My się zimy nie boimy!. drzewa są pokryte białym, lekkim puchem.. Nie każdy miał okazję zobaczyć coś tak pięknego.. We wstępie:Opis krajobrazu Widok jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski.. Ekologia formy ochrony przyrody w polsce obszary chronionego krajobrazu Ochrona przyrody park narodowy parki krajobrazowe parki narodowe pomniki przyrody rezerwat przyrody rezerwaty przyrody.. Mnie się udało.. Za pomocą przymiotników określ kolor, wielkość oraz inne cechy poszczególnychOpis krajobrazu zimowego.. ptaki spiewają pomimo mrozu.. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt