Rozważanie do 3 stacji drogi krzyżowej

Pobierz

Publikujemy pełny tekst rozważań.3.. Pan Jezus upadł, ale powstał.Duchu Święty, prosimy, prowadź nas podczas tych rozważań przy kolejnych stacjach drogi krzyżowej, abyśmy mogli do końca zgłębić mękę Pana naszego, Jezusa Chrystusa.. Stacja III - Jezus upada po raz pierwszy pod krzyżemDroga Krzyżowa - rozważania w Internecie.. Proszę cię pomóż także i Tym , którzy tę stronę odwiedzają.Droga Krzyżowa - stacja III.. Odsłony: 6826.. Jezus pierwszy raz upada pod ciężarem Krzyża.. 14 stacji drogi krzyżowej - rozważania, refleksje 2021- to kwestie, które w okresie .STACJA 9 Pan Jezus upada po raz trzeci Ten trzeci upadek był najboleśniejszy.. Błagajmy Jezusa, by dał nam serce nowe, serce z ciała, a zabrał nam serce kamienne - aby napełnił nas tak gorącą miłością , jaka była w Jego sercu i by nas zjednoczył z sobą.. Patrzysz.. Organizm dziecka odmówił chęci współpracy….. A Ja upadam tuż przed Twoimi stopami.. Pierwszy upadek.. Na drodze krzyżowej Jezus spotyka ukochaną Matkę.Droga Krzyżowa - ROZWAŻANIA 11 2015-04-02 16:23:15 Artykuł czytany 8075 razy .. Wierzę, że teraz będę silniejszy.. Abyśmy, rozważając ją, zafascynowali się Bożą miłością do człowieka, by każdy z nas zakończył tę drogę krzyżową z uczuciem wdzięczności dla Pana, który żyje i króluje na wieki wieków.Zapewne to droga bardzo trudna i wyboista, ale jeśli zaczniesz iść nią tak na serio..

Czasami skłania nas do rezygnacji i zboczenia z obranej drogi.

Jezus po raz pierwszy upada pod krzyżem.. Prośmy Jezusa o siłę ducha i serca, by, jak Jezus powstawać i pokonywać wszelkie przeszkody.. Słaby punkt, który boli.. 4.Spotkanie z Matką.. - Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, że przez krzyż i mękę swoją odkupiłeś świat….. To, że powstał, to czysta miłość.. 1.Pan Jezus na śmierć skazany.Rozważania Drogi Krzyżowej.. Często ulega pokusie, aby iść na skróty.. ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ W INTERNECIE.. ".Stacja IV - Jezus spotyka swoją Matkę Matko, widzę w tłumie Twoją twarz.. Już za chwilę wrócę do domu, włączę telewizor, może komputer.. źródło: ryciny i rozważania stacji Drogi Krzyżowej, które zostały napisane przez brata Karola de Foucauld.. Żarliwie .Zdziejmy z siebie naszą samowystarczalność, naszą mylną żądzę autonomii, natomiast uczmy się od tego, który się uniżył, odnajdywać prawdziwą wielkość, uniżając się i zwracając się do Boga i do krzywdzonych braci.. Trzeba wielkiej Miłości, by nie ustać przed samym końcem.. Stacja 3.. Kategoria: DROGA KRZYŻOWA.. Woła do swego Ojca: "Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?. ks. Ireneusz Rogulski.Panie Jezu, rozważając tę stację drogi krzyżowej, uczymy się, że pouczenie winno być zawsze czynem miłości i miłosierdzia.. Ostatnia noc była krytyczna..

Pan Jezus był już u kresu sił - a koniec drogi krzyżowej tak bliski.

Wierzę, że Ty jesteś ze mną, mój Zbawicielu!. Szczegóły.. STACJA III — Jezus upada pierwszy raz pod krzyżem.. Przepraszamy za te momenty w życiu, kiedy pouczaliśmy innych w gniewie, w pysze - by postawić na swoim - gdy upieraliśmy się przy swojej racji.Droga Krzyżowa ze św. Gerardem.. "Nie każdy, który mi mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebieskiego, lecz ten kto spełnia wolę mojego Ojca" Mt 7,21 .. Zdaj się całkowicie na Niego.. Przewieziono je na oddział intensywnej terapii, wykonano zabieg tracheotomii, zaintubowano….. Stacje Drogi Krzyżowej - opis.. Bo to, że upadał, to tylko wyczerpanie, zmęczenie mięśni, utrata równowagi.. Stacja III Pan Jezus upada po raz pierwszy.. Matka uczestnicząca w Męce Syna.Panie Jezu, przeszedłem wraz z Tobą kolejne stacje Drogi Krzyżowej.. Upadam pod ciężarem, którym Ty sam mnie obarczyłeś.Stacja III .. Cierpisz, matko, boli Cię każdy mój upadek, bolą Cię moje przewinienia i moje problemy.. Czasem wydaje mi się, ze za dużo ode mnie wymagasz i oczekujesz, że nie widzisz mego trudu.Rozważania do tegorocznej Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie przygotował aktor Maciej Musiał, student III roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie..

Czy musi być tak smętnie i ponuro na tej drodze krzyżowej, gdy wokół budzi się życie?

Przebacz mi moje grzechy.Zmiłuj się nade mną.. W codziennym życiu realizuje się to: poprzez służbę innym, umiejętnym wykorzystywaniu czasu, który Ty,Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VI edycję konkursu przez Panią Agnieszkę Jaskólską z Warszawy.. Rozważanie Drogi Krzyżowej ze św. Gerardem, tutaj zamieszczone, zostały opracowane w 2019 r. przez Panią Krystynę Regiec ze wspólnoty świeckich przy domu rekolekcyjnym w Lubaszowej, specjalnie na organizowane wtedy Rekolekcje dla świeckich współpracowników poświęcone św.Rozważania do stacji Drogi Krzyżowej klas czwartych Jak co roku przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych uczestnicząc w rekolekcjach.. Niech wszystkie nasze myśli, uczucia, a przede wszystkim decyzje będą przy Panu, który za nas cierpiał rany i wciąż je cierpi, w każdym człowieku i w całej ludzkości, w swoim Mistycznym Ciele - świętym Kościele.Rekolekcje‧Poznaj nas‧MediaStacja II Pan Jezus bierze krzyż na swe ramiona.. Ale one powinny się nazywać powstanie Jezusa.. Nie byłoby życia, gdyby nie było śmierci.Krzysztof Bocheński) Rozważając drogę krzyżową Pana naszego Jezusa Chrystusa, całym sercem bądźmy przy Nim.. Utworzono: środa, 05, kwiecień 2017 21:45.. Tekst Pani Elżbiety Myrchy Jachimczuk z Kotunia, który zwyciężył w tegorocznej III edycji konkursu na Rozważania Drogi Krzyżowej, organizowanego przez Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl.Stacje Drogi Krzyżowej opis po kolei..

Przypomina nam sytuacje, gdy już na początku obranej drogi napotykają nas niespodziewane trudności.

Stacja IV - Jezus spotyka Matkę swoją.. Stacja trzecia.. - Pomóż mi, Panie Jezu, abym niósł swój krzyż do końca.. W tym roku klasy czwarte jeszcze przed spotkaniem rekolekcyjnym przygotowały rozważania - zapraszamy do ich czytania .Rozważania Drogi Krzyżowej Droga Krzyżowa Modlitwa wstępna: Panie Jezu, przychodzimy do Ciebie, aby uczyć się naszej zakonnej odpowiedzialności, która polega na posłuszeństwie Twojej woli.. Droga Krzyżowa - rozważania.. To właśnie teraz ciężar naszego grzechu spoczywa na Jego ramionach.. Wierzę jednak, że coś się zmieniło we mnie.. Drukuj.. Droga Krzyżowa.. Panie Jezu, pomóż mi brać na siebie wraz z Tobą krzyż moich problemów i trudności.. Jezus skazany na śmierć przez Piłata.. Człowiek chodzi wieloma drogami, nie zawsze dobrymi.. Skazać kogoś na śmierć - wydać osąd i wyrok, który nie jest prawdziwy to największy upadek człowieka.. Są takie spotkania, rozmowy, modlitwy, które powinny pozostać w dyskretnym ukryciu, aby czyjeś podejrzliwe myśli i złośliwe języki nie sprofanowały tego, co czyste, piękne i szlachetne.. Często błądzi, wchodzi w ślepe uliczki.. Jezus umiera na krzyżu.. - Abym zawsze potrafił wytrwać do końca - tak jak Ty.Stacja trzecia - Droga Krzyżowa 2010.. To grzech ukazujący jego słabą część, porażka.. Upadek to nieodłączna część naszego życia.. Ciężar Krzyża po raz pierwszy przytłacza Jezusa.Kiedy Ty dążysz do tego, by było Ci lekko, miło i przyjemnie, ja dla Ciebie obarczam się bólem i cierpieniem… Biorę Twój ciężar, by ulżyć Tobie.. OBRAZ: W udręce i bólu Jezus wisi na krzyżu już od trzech godzin.. Pierwszy upadek.. A jeśli już wielokrotnie oddawa­łeś swe życie Jezusowi, dziś odnów decyzję zostania Jego uczniem.. czujemy się wtedy bezsilni i wątpimy w to, że uda nam się dojść do celu.. Skazać i zostawić.Stacja IVPan Jezus spotyka swoją Matkę.. Przed metą.. to właśnie teraz Jezus bez chwili wahania bierze krzyż.. Twoje oczy są pełne łez, Twe usta wykrzywione smutkiem.. Jest jednak jedna drogą, którą każdy musi przejść.. Życie to wędrówka, podróż w której spotykasz różnych ludzi.. Na tej drodze nie ma żadnych skrótów.Są trzy takie stacje na drodze krzyżowej, które nazywają się upadek Jezusa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt