Kto był najdłużej papieżem

Pobierz

Został nim 76-letni Jorge Mario Bergoglio z Argentyny.No właśnie.. odpowiedział (a) 18.03.2013 o 18:30.. Biorąc jednak pod uwagę …21 grudnia 2006 zmarł prezydent Turkmenistanu - Saparmyrat Nyýazow i zgodnie z konstytucją jego obowiązki przeszły na przewodniczącego parlamentu, Öwezgeldi Ataýew …Papież Franciszek (Getty Images, Alessandra Benedetti) Antonio Socci opublikował na blogu bardzo interesujący wpis.. Wcześniej ten tytuł należał do Leona XIII, który przeżył 93 lata, 4 miesiące i 18 dni.. To drugie już urodziny Benedykta XVI w warunkach większej izolacji z powodu …Leon XIII był papieżem w latach roku.. Kto zostanie Papieżem po Franciszku « dnia: Październik 09 …Emerytowany papież Benedykt XVI kończy w piątek 94 lata.. W artykule pt. "Szepty w Watykanie: konklawe wisi w …Choć już nie pełni urzędu, jest najdłużej żyjącym papieżem.. Od 2 września …Pontyfikat papieża Piusa IX był najdłuższy - trwał 31 lat, 7 miesięcy i 21 dni.. Pierwszy spoza Włoch od czasu holenderskiego papieża …Konklawe wybrało nowego papieża już w drugim dniu.. "The Vintage News zauważa", że ​​troszczył się o ubogich, wzywał do sprawiedliwych stosunków w pracy, zerwania sojuszy …Najdłużej panującym papieżem był święty Piotr - od ustanowienia przez Chrystusa głową Kościoła w roku 30 do męczeńskiej śmierci, datowanej na rok 64 bądź 67.18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol..

Chłopiec, który 58 lat później został papieżem.

Leon XIII żył 93 lata.. Pius V () był ostatnim papieżem, który rzucił ekskomunikę na świeckiego …Rozmowa z człowiekem który nie został papieżem ;-)Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Kto był najmłodszym papieżem.. URBANIII (1590)najkrocej sprawował godność papiska.. Przypominam, że słowo.Wykaz chronologiczny Papieży (6) Leon X (11.III.1513-1.XII.1521) Giovanni de Medici, ur. w 1475, już w wieku 17 lat mianowany kardynałem, był człowiekiem bardzo …Najdłużej panującym monarchą w historii był prawdopodobnie władca starożytnego Egiptu Pepi II, który według części badaczy rządził przez 94 lata.. Najdłużej pełnił funkcję papieża pełnił św. Piotr i Pius IX araz Jan Paweł II.. Szkoła - zapytaj eksperta (953)Modlitwa "Regina Coeli" Misja kapłana "Misja kapłana jest nie do zastąpienia" - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu przed modlitwą ReginaWątek: Kto zostanie Papieżem po Franciszku (Przeczytany 6601 razy) miki.. aktywista Wiadomości: 646.. Urodziny spędza w dawnym budynku klasztornym w Watykanie, który jest jego rezydencją od abdykacji w 2013 …#KarolWojtyła #Papież #JanPawełIIKarol - człowiek, który został papieżem (2005)"Karol - człowiek, który został papieżem " to podróż po życiu #Karola #Wojtyły.fragment filmu Przypominam, że słowo "papież" oznacza biskupa Rzymu i głowę kościoła rzymskokatolickiego.Jan Paweł II był drugim najdłużej papieżem w historii Kościoła , i był jednym z najbardziej ukochanych papieży , czasami określane jako Jana PawłaWielkiego..

Katolicy twierdzą, że pierwszym papieżem był Piotr.

Najdłużej św. Piotr - 37 lat, a po nim bł.. Tradycja i część hietografii przyjmuje, że najdłuższy był pontyfikat św. Piotra, który …najdłuższy pontyfikat : -Św.Piotr (32lata) - Pius IX (31lat) -Jan Paweł II (26lat)W XVIII wieku niemal 88 lat żył Klemens XII (sprawował pontyfikat w latach 1730-40), a w XIX - Pius IX, który w chwili śmierci miał 85 lat (papież w latach 1846-78 - …Benedykt XVI został najstarszym papieżem w historii Foto: AFP Od dziś emerytowany papież Benedykt XVI może być tytułowany najstarszym papieżem w historii.. Josef …1.Papiez Franciszek 2.264 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt