Balladyna test pytania i odpowiedzi

Pobierz

Kto wypowiedział słowa: ,,Matko, w lesie są maliny'' ?Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKto rozwiaże test z balladyny ?. Kto wygnał Pustelnika?Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Pytanie 2: Jak miała na imię siostra Balladyna ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Plik Balladyna test grupy AB.rtf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Balladyna • Data dodania: 30 paź 2011.. Co jest obce bohaterom "Balladyny"?. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.To niezły test.. wszystko dobrze ale 80 pkt.. Skomentuj.. Test wiedzy o lekturze ,,Balladyna" .. Wyślij zgłoszenie.. Jesteśmy w I połowie XIX wieku, ludzie poruszają się dyliżansami, panowie noszą peleryny i cylindry, pojedynek to nic niezwykłego - zwłaszcza o kobietę.Rozwiaz test!Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezplatne za darmo komponent na strone www dla WebmasteraWitaj na stronie Quizz.pl.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Opis testu.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Test wiedzy o rzeczach związanych z babcią!. Czy znasz pytanie na tę odpowiedź?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Kto wywrócił pojazd Kirkora?. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2..

Z kim była w ciąży balladyna.

Książka Kamińskiego dotyczyła takiej właśnie walki i stąd ten tytuł.. Pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924.. 15 Obserwuj autora .. jeżeli jeszcze nie miałaś lektury "Sposób na Alcybiadesa" to koniecznie musisz rozwiązać mój test sprawdzający .wszystkie odpowiedzi są poprawne mitu szczęśliwego ludu : 7.. Wyślij zgłoszenie Patrycja223.. rozterki intelektualne emocjonalizm głębokie przeżycia wewnętrzne wszystkie odpowiedzi są poprawne : 9.Pytania do lektury Balladyna.. Omdlenie Balladyny i duch Aliny to nawiązanie do: Hamleta Makbeta Króla Leara Snu nocy letniej : 8.. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test wiedzy - "Balladyna"!. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Jutro mam sprawdzian z polskiego i bardzo was proszę o odpowiedzi na te pytania: Kim była i gdzie mieszkała Goplana?. Wszelkie pytania, uwagi dotyczące Platformy Edukacyjnej prosimy kierować do: Konta bankowe dla klientów katalogu szkolnictwo.pl:Balladyna - pytania i odpowiedzi.. Quiz w Poczekalni..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".

Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. BloodyBlack 2 lata temu.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Balladyna.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Juliusz Słowacki.. Którego nastolatka z serialu "Euphoria" przypominasz?Balladyna Juliusza Słowackiego Lektura w epoce.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Tom 1 - Jesień.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Strona główna .. czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym .Czy znasz lekturę " Balladyna " .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Miały one przesłanie patriotyczne, naleganie aby nie ustawać w walce, nawet gdy jest ona beznadziejna.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3..

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.

Pytanie 3: Goplana zmienia grabca w ?. Masz świetny pomysł na quiz?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Z matką , Aliną .. komentarz.. Kto widział śmierć Aliny?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Zbigniewik 08 stycznia 2018 To niezłe pytanie.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Materiały powiązane z testem: Test: Balladyna Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Co wstrząsało poetą w 1827?. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Witaj na stronie Quizz.pl.. Romantyzm polski to epoka tajemniczych spisków, powstań, tęsknoty za utraconą wolnością.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Quiz w Poczekalni.. Zna ktoś na nie odpowiedź?. Zawiera 20 pytań.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.Test ze znajomości lektury Chłopi Władysława Reymonta..

#balladyna #lektury #lektura # ...Pytania dotyczące lektury "Balladyna" !

8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejZobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Balladyna test.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Udostępnij.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Podkreśl postacie fantastyczne: Pustelnik Chochlik Grabiec Goplana Wawel Skierka Fon Kostryn 4.. Chłopi - powieść Władysława Reymonta, pisana w latach , opublikowana w formie książkowej w latach .. Co wiesz o autorze Balladyny?. 4051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Kim był ojciec Balladyny?. Co oznacza tytuł Kamienie na Szaniec?. Pytania zawarte w teście.. Kto zakochał się w Alinie?. Dlaczego Kirkor nie chciał zostać królem 4.. Opisz jedną ze zbrodni Balladyny?Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Jesteś w romantyzmie.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Kto i dlaczego wymyślił konkurs z malinami kto wygrał i w jaki sposób?. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. Jak Kirkor trafił do domu wdowy?. Pytanie 4: Jak miałam na imię główna bohaterka .Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.. Co zrobiła na koniec Goplana 3.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Balladyna - test trudny Trudniejszy test .Balladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować.. Główny rywal Mickiewicza.Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianu.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #balladynaMasz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt