Kartkówka z liczb ujemnych klasa 6

Pobierz

Dział: Cała klasa 6 wszystkie grupy.. Wózek - NOWOŚĆ - Jolanta Fornal - plik pdf Karta pracy do multipodręcznika dla 4 klasy - film Bochenek chleba (str. 50) - plik pdf; Karta pracy do multipodręcznika dla 4 klasy - film Bochenek chleba (str. 50) - wersja dla ucznia - plik pdf; Liczby i działania - praca klasowa w 4 klasie szkoły podstawowej - plik pdfPlik zawiera kartkówkę, która weryfikuje stopień opanowania przez ucznia następujących zagadnień: liczby ujemne, liczby przeciwne, wartość bezwzględna liczby, porównywanie liczb całkowitych.. W każdym zadaniu jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź.. Zadanie 4 Jaka liczba kryje się pod znakiem zapytania?. 1.6 Klasówka Kolejność wykonywania działań.. Aby od liczby odjac sume liczb, mozna od tej liczby odjacKARTKÓWKA nr 9 TEMAT: DZIAŁANIA NA UŁAMKACH ZWYKŁYCH 1.. Zadanie 3 Oblicz .. Test Z MATEMATYKI dla klasy VI.doc.Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Wielkie dzięki za miłe słowa :) Jest tutaj kilka sprawdzianów z wielokrotności, choć faktycznie w szóstej klasie takiego sprawdzianu nie umieściłem (a to dlatego, że prawie wszystkie podręczniki mają ten materiał w klasach 4 i 5).Kartkówka "Liczby dodatnie i ujemne.. Wartością wyrażenia 1 1 6 + 2 2 3: 12 jest: A.. Nie możemy powiedzieć przecież: że z miejscowości \(A\) do \(B\) jest około \(500km\), skoro jest to tylko \(102,5km\).Jeżeli wypiszemy kolejno liczby od 1 do 1000, to zauważmy, że łącząc liczby w pary, po jednej liczbie z każdego końca, otrzymujemy pary zawsze o tej samej sumie 1001 (np. 1000+1, 999+2 itd., aż do 500+501)..

Suma dwóch liczb wynosi 30.

Zadanie 1 Zapisz iloczyny w postaci potęgi .. Jedna z nich jest 5 razy większa od drugiej .. Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 11 ćwiczeń, w tym 1 interaktywne.. Edytuj elementy .. 1.4-1.5 Klasówka Pisemne dodawanie i odejmowanie liczb naturalnych.. Ćw.A i B/str.193 Przykłady z zielonej - str.194, proszę zapisać w zeszycie.. Mamy 1000 liczb, więc musi być 500 takich par.. 6A godz. 11.00 - lekcja na żywoZadanie 6 (2p.). Rozwiąż zadania i zaznacz prawidłowe odpowiedzi.Liczby dodatnie i ujemne 17 Odejmowanie liczb całkowitych Oblicz dowolnym sposobem.. Zadania MAT 2009 klasa 6.doc.. R155ZrtPAdCzp 1 Rysunek osi liczbowej z zaznaczonymi liczbami całkowitymi od -4 do 6.Kartkówka, klasa szósta, Szkoły Podstawowe.. Tagi05.06.. - zeszyt ćwiczeń zad.. Ma ona na celu powtórzenie zagadnień z podręcznika z tematu Pierścienice - zwierzęta które mają segmentowane ciało.Dodawanie liczb calkowitych", plik: kartkowka-liczby-dodatnie-i-ujemne-dodawanie-liczb-calkowitych.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemKartkowka 28, grupa A i B wraz z karta odpowiedzi..

Zaokrąglanie liczb kl VI.xls.

Wersja B. Zadanie 1 (2p.). PP wyjaśnia pojęcia NWD iNWW, .. Liczby ujemne 1 P podaje zastosowania liczb ujemnych, w zbiorze liczb wskazuje liczby całkowite, w tym liczby naturalne, zaznacza liczby całkowite na osi liczbowej,Liczba wyników dla zapytania 'klasa 6 dodawanie i odejmowanie liczb dodatnich i ujemnych': 10000+ Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych test Test wg SzkolastraszeciKartkówka "Mnożenie i dzielenie liczb całkowitych", plik: kartkowka-mnozenie-i-dzielenie-liczb-calkowitych.doc (application/msword) Matematyka z kluczemZaokrąglanie liczb - kartkówka kl.6 Grupa I Zad 1: Zaokrąglij podane liczby: 7,684251 2,00005 6,(7) 12,525252 a)do całości, b)do części dziesiątych, c)do części setnych, d)do części tysięcznych, e)do części dziesięcio-tysięcznych Zad 2: Wymień wszystkie liczby naturalne, których zaokrąglenie do dziesiątek jest równe 60.Iloczyn dwóch liczb o różnych znakach jest liczbą ujemną: (+) · (-) = (-) (-) · (+) = (-) Kartkówka z wiadomości z lekcji.. Poziom A a) 3 - 5 b) 12 - 26 c) 2 - 6 d) 14 - 19 e) 5 - 9 f) 7 - 15 g) 11 - 5 h) 4 - 7 i) 16 - 9Dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych test.. Zadanie 2 Zapisz potęgi w postaci iloczynu jednakowych liczb .. Liczba 16 nie jest podzielna przez 6.. Aby korzystać z roweru przez 16 godzin, trzeba go wypożyczyć na dwa pełne okresy sześciogodzinne i jeden niepełny 2 6 4 Jednak zapłacić trzeba za trzy pełne okresy, ponieważ za każde rozpoczęte 6 godzin płaci się 10 zł..

Działania na liczbach naturalnych.

6A Temat: Zapisywanie równań.. Ostatnie: Lista wszystkich tematów:KARTKÓWKI - KLASA V.. Opis: Pobierz kartkówki z całej klasy 6 "Działania na liczbach naturalnych, podzielność liczb naturalnych…" grupa 1 i 2 dla klasy 6, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.. Polska Zmień szablon Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Każde działanie połącz z jego wynikiem.. Instrukcja.. Jest to książka z wydawnictwa Nowa Era.. Udostępnij Udostępnij wg Szkolastraszeci.. Zadanie dodatkowe .. Uwaga!. Zadanie domowe: Dla wszystkich uczniów: - przepisz do zeszytu informacje z ramki ze strony 73 z podręcznika.. Obwód prostokąta wynosi 24 cm.. Dla uczniów zainteresowanych: zeszyt ćwiczeń zad.dzinne.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!- Kartkówka Dziś przedstawiamy kolejną kartkówkę z biologii z seri Puls Życia.. Przykłady poprawnych odpowiedzi I sposóbPlik NWD NWW kl 6 kartkowka.docx na koncie użytkownika viktus • folder MATEMATYKA 6 • Data dodania: 13 gru 2015.. Jeden bok jest 3 razy dłuższy od drugiego.. 2010-03-17 07:20:00 Matematyka liczby dodatnie i ujemne 2014-10-01 15:06:10Domino matematyczne.. Przeczytaj uważnie każde polecenie, a następnie zapoznaj się z możliwymi odpowiedziami i zaznacz najbardziej prawdopodobną..

... kartkówka nr 2.

PDF Materiały do wydruku.Klasa: 6.. Zatem suma jest równa 1001 x 500 = 500500Wymagania, matematyka, klasa 6.. Oblicz długości boków tego prostokąta.. Społeczność Szkolastraszeci Klasa 6a Liczby dodatnie i ujemne.. 1.7 Test Podzielność liczb naturalnych.. 1.7 Klasówka Podzielność liczb .skracanie i rozszerzanie ułamków kartkówka, ułamki zwykłe i dziesiętne zadania klasa 6 liczby parzyste i nieparzyste do 100 kl-5.. Jeśli poprawnie rozwiążesz trzy kolejne przykłady z jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom.. Mnożenie .Dlatego też musimy poznać zasady zaokrąglania liczb, tak aby informacje które przekazujemy sobie na matematyce były w miarę precyzyjne.. Kolejność wykonywania działań.. 1.6 Test Kolejność wykonywania działań.. Ćwiczenia - odejmowanie liczb całkowitych: za pomocą kalkulatora, osi liczbowej, w pamięci.Aby odczytać wynik odejmowania liczby ujemnej od liczby całkowitej, będziemy przesuwać się w kierunku … .. Zapisz wyrażenia: c) różnica liczb 5 i bMateriał składa się z sekcji: "Odejmowanie liczb całkowitych na kalkulatorze", "Odejmowanie liczb całkowitych na osi liczbowej", "Odejmowanie liczb całkowitych - zadania generatorowe".. Znajdź te liczby?. Rozwiązanie zadania.. Dodawanie liczb całkowitych", plik: kartkowka-liczby-dodatnie-i-ujemne-dodawanie-liczb-calkowitych.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemLiczby ujemne: Test nr 2 .. Ułamki zwykłe - powtórzenie * KARTKÓWKI - KLASA VI.. Zestaw obejmuje zadania dla dwóch grup.. Polub.. Pisemne mnożenie i dzielenie liczb naturalnych.. Jest to książka z wydawnictwa Nowa Era..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt