Do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki

Pobierz

zzWybierz jedno zdanie i napisz je z pamięci w zeszycie.. Podkreśl zdania opisujące flagę Unii Europejskiej.Wskaż w każdej grupie wyraz, który nie pasuje do pozostałych.. Uzupełnij powiedzenia.. Wykorzystaj wybrane określenia z ramki.. Witamy w największym internetowym słowniku synonimów języka polskiego online.. Otworzyła drzwi pokoju i wyszła na korytarz, po czym rozpoczęła swoją wędrów- .Dopisz po trzy przymiotniki do każdego z rzeczowników.. litery głoski sylaby wyraz stworzenie 11 4 6 3 6 Ćwiczenie 54 Ramki z wyrazami z "rz" wymiennym pokoloruj na niebiesko, "rz" po spółgłoskach na żółto, zaś na zielono ramki z wyrazami "rz" niewymiennym.Pokoloruj w wyrazach na czerwono samogłoski, a na niebiesko - spółgłoski.. Temat: Lubimy żartować.Internetowy słownik synonimów języka polskiego online.. Do każdego wyrazu dopisz po dwa wyrazy z tej samej rodziny wyrazów, a następnie zaznacz kolorem " ch".. W wyznaczone miejsca wpisz odpowiednie przymiotniki wybrane z ramki.z włóczki.. W brakujące miejsce wpisz odpowiedni wyraz z ramki.. Uluz 10 zdan z podanymi 10 wyrazami - wyrazy moga sie powtarzac ale beda liczone za jeden raz i musza byc wszystkie uzyte nie koniecznie w podanej kolejnosci.Wykonaj w dowolnej technice plastycznej ilustrację do wybranego fragmentu wiersza.. Zrób zadanie 5 ze str. 67.. Kolega prosi cię o pożyczenie długopisu..

Do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz z ramki.

wysoka • smaczny • białe • długi pączek - zęby - szalik - góra - 2 p. Ewa narysowała złote .. Ty mu odmawiasz.. zzPrzeczytaj opis sytuacji i dopisz dwa zakończenia - każde pasujące do innego z tych powiedzeń.. 2011-04-14 17:34:42 Dopisz do wyrazów podstawowych wyrazy pochodne .. Zapisz go.. oraz zawiera treści kształcenia zawarte w programie nauczania "Słowa jak klucze II"(DKW-4014-34/99) z uwzględnieniem rozszerzenia materiału o elementy wiedzy i umiejętności .Uzupełnij zdania.. Ostatnie zad.. Do podanych wyrazów dopisz takie wyrazy z ramki, aby pary się rymowały.. Oleńka oparła się o stary .. "Rz piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego .ZASADY ORTOGRAFICZNE DO ĆWICZENIA OD 10 GRUDNIA DO 10 STYCZNIA (klasy siódme i gimnazjalne) H czy Ch H Ch Wymienia się na:g,z,ż, np. hańba -(staropolska) gańba, błahy - błazen, druh - drużyna.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. chorągiewka • chmura • choinki • chleb -Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Kolega prosi cię o pożyczenie długopisu.. Otwórz zeszyt do j. polskiego.. Dwa dni później ty prosisz go o to samo.Do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki.. Porozmawiaj z Rodzicami na temat znaczenia powiedzeń.. Skorzystaj z rysunkowych podpowiedzi..

żaden gnomonDo każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki.

córka Dokończ zadania.. Wymienia się na sz w wyrazach pokrewnychUzupełnij zdania wyrazami wybranymi z ramki.. Zapamiętaj!. Do każdego jednomianu dopisz wyraz podobny z ramki.3 Do każdego wyrazu dopisz wyraz podobny wybrany z ramki i odpowiadającą mu literę.. Ułóż i zapisz w zeszycie dwa zdania z wybranymi parami wyrazów.. Do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz z ramki i ustnie ułóż dwa zdania z wybranymi parami (ć.5,s.67) Edukacja matematyczna Temat: Potrafimy liczyć pieniądze- zamiana złotych na grosze.Dopisz do każdej postaci historycznej związane z nią wydarzenie z ramki.Jedno z nich jest niepotrzebne.. 4 p.Jedno, które będzie pasować do powiedzenia: Jak ty komu, tak on tobie.. Ty mu odmawiasz.. Najpierw podaj swoje imię i nazwisko.. 2012-05-23 14:19:43Program "W labiryntach ortografii" jest zgodny z "Podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i gimnazjów z dnia 15 II 1999r.". Przeczytaj nazwy zapisane w ramkach.. Edukacjamatematyczna: 1.Otwórz zeszyt .To wyraz, który znaczy to samo lub ma podobne znaczenie, np.: wesoły - śmieszny, pogodny, radosny, .. Do każdego wyrazu dopisz po trzy określenia wybrane z ramki poniżej.. Ułóż i zapisz w zeszycie dwa zdania z wybranymi parami wyrazów.. Na podstawie wierszowanego przepisu na witaminową bombę uzupełnij listę składników potrzebnych do przygotowania surówki..

Do każdego wyrazu dopisz pasujące określenie z ramki.

Odczytaj hasło, które utworzą litery.. Powodzenia!. Ćwiczenie 3 Pokoloruj na ten sam kolor ramki z wyrazami pasującymi do siebie.. Jeśli nie jesteś Polką ani Polakiem, podaj swoją narodowość.. Uzupełnij powiedzenia.. śmieszny, wesołe, szeroki, kiepski, grająca, dobra6.. "Ó piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: Zapamiętaj!. I to wszystko.. Popatrz na wzór.. stół - wór - dół - mróz - 3.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Wskaż w każdej ramce wyraz, który nie pasuje do pozostałych.. Dwa dni później ty prosisz go o to samo.Do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki.. Do każdego wyrazu dopisz po dwa wyrazy z ramki należące do tej samej rodziny.. Przeczytaj opis sytuacji i dopisz dwa zakończenia (ć.4,s.67) 7.. Uzupełnij tabelę: do każdego wyrazu dopisz wyraz podstawowy, oddziel format od podstawy słowotwórczej, nazwij ten format.Do każdego wyrazu dopisz odpowiednią końcówkę i tak utworzone nazwy zawodów wpisz do odpowiedniej kolumny.. Napisz: Lekcja, dzisiejszą datę.. Ułóż i zapisz w zeszycie dwa zdania z wybranymi parami wyrazów.. Zaznacz kolorem ch.. Wpisz wybrane litery w oznaczone miejsca, a dowiesz sie, jakie ptaki zostaly ukazane na zdjęciach….Do podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne 2011-03-22 14:02:03 Do podanych wyrazów pochodnych dopisz wyrazy podstawowe 2012-05-24 17:44:48 Załóż nowy klubZ każdej grupy rzeczowników wykreśl wyraz, który nie pasuje do pozostałych..

Czy do każdego zdania pasuje tylko jeden wyraz?

Zenek schował do torby mały .. Teraz połącz w całość szybko.. Str. 67 ćwiczenie 5 - do każdego wyrazu dopisz pasujący wyraz wybrany z ramki.Związki wyrazowe, czyli wyrazy łączące się w stosunku podrzędnym: zgody, rządu i przynależności • związek zgody - zachodzi wówczas, gdy wyraz określany (nadrzędny) i określający (podrzędny) występują w tej samej formie gramatycznej (ten sam przypadek, liczba, rodzaj); wyrazy "zgadzają się" ze sobą do tego stopnia, że np. przy odmianie przez przypadki, oba wyrazy .Na podstawie okreslen odgadnij rzeczowniki z literami ż badż rz i wpisz je do diagramu.. Zapisz go.. kura pagórek goryl góral ogórek górski góraZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Dopisz wyraz pasujący do zestawu : Biznes i Finanse (34871)Wyciśnij sok z cytryny, robiąc przy tym kwaśne miny, i wymieszaj z cukrem ładnie, skrupulatnie i dokładnie.. lis drogą góra ślady futro bada rok lasy boli 6.. I wymieszaj!. Drugie, które będzie pasować do powiedzenia: Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.. W słowniku znajduje się ponad 600 tys. synonimów do prawie 150 tys. słów i wyrażeń dostępnych całkowicie za darmo.Wszystie synonimy zostały podzielone i przyporządkowane do odpowiednich i starannie opisanych grup znaczeniowych.Uzupełnij tabelkę.. Podpisz każdą grupę rzeczowników odpowiednim wyrazem.. Zeszyt ćwiczeń str. 66, ćwiczenie 1 - dokończ zdania o zwierzętach występujących w wierszu "Prima aprilis" .Sprawdź w wierszu pisownię potrzebnych wyrazów.. Sprawdź, czy jest napisane bezbłędnie.. Przepisz utworzone pary.. Skorzystaj z rysunkowych podpowiedzi.. Do podanych wyrazów dopisz inne wyrazy tak, by wyjaśnić pisownię "ó".. zzPrzeczytaj opis sytuacji i dopisz dwa zakończenia - każde pasujące do innego z tych powiedzeń.. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Do każdej grupy rzeczowników dopisz po dwa wyrazy z ramki.. Składniki:Dopisz przedrostki do podanych wyrazów tak aby powstały wyrazy pochodne.. 2014-02-19 11:39:16 Dopisz wyrazy pochodne do podstawowych Zrobi mi ktoś?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt