Przekształć zdania pojedyncze w zdania podrzędnie złożone w tym celu

Pobierz

B. Biegliśmy bardzo szybko.Przekształć poniższe zdania pojedyncze na zdania złożone podrzędnie tak, aby rozwinąć podkreślone części zdań.. Podkreśl zdania podrzędne.. Dowiedziałam się o chorobie Marysi od jej mamy.. *nie ćwiczyłem na wuefie z powodu silnego kataru (bo) *zadzwonię zaraz po powrocie do domu.. Nazwij podkreślone części zdań pojedynczych oraz nowo utworzone wypowiedzenia.. B)przekształć zdanie pojedyncze w wypowiedzenie złożone z imiesłowowym równoważnikami zdania Do Kumasi przyjechałem bez żadnego celu.Polski kl.V, zdania pojedyńcze i złożone!. Do dwóch wybranych zdań narysuj wykres, pamiętając o postawieniu właściwego pytania oraz oddzielenia części składowych.Zdanie pojedyncze to zdanie, które zawiera jedno orzeczenie, np.Prometeusz stworzył człowieka.. Określ rodzaj zdań złożonych.. W tym celu zastąp wyróżnione fragmenty zdaniami podrzednymi orzecznikowymi tak, aby podkreślić znaczenie tych informacji.. Określ rodzaj zdania w utworzonym wypowiedzeniu.. W tym celu zastap wyroznoine fragmenty ( w cudzyslowiu) zdaniami podrzednymi orzecznikowymi tak,aby podkreslic znaczenie tych informacji!. Uzupełnij zdania.. Zbierałem kwiaty, które przypominały słoneczniki z obrazu van Gogha.. Zadanie dla chętnych Przedstaw swoje plany na przyszłość.. a) Jeszcze go nie spytałem, skąd to wie.. 2.Przekształć podane zdania pojedyncze w złożone- zamień wyróżnione kursywą wyrazy na zdania podrzędne..

Przekształć podane zdania pojedyncze w zdania podrzędnie złożone.

4.Poproś rodziców o pozwolenie.Muzyk starał się w nim uchwycić to co, trudne do wyrażenia w muzyce.. c) Gdy dojechaliśmy na lotnisko, samolot wzbijał się w powietrze.. 3.Martwię się tą chorobą.. W tym celu przeredaguj podkreślone fragmenty zdań.Składnia zdania złożonego.. 1.Jesteś dumny z osiągniętego sukcesu.. w wyniku reakcji otrzymano 260 g nitrobenzenu.. Tylko kilka satyr Krasickiego nie zawiera sformułowań o charakterze morałów.. Za pomocą dźwięków chciał oddać hałasy i zapachy wydobywające się z kanałów wentylacyjnych w domach w Harlemie.. Sporządź dokładną analizę poniższych zdań.. a) NAJWIĘCEJ KŁOPOTÓW SPRAWIA MI matematyka.. Tylko kilka satyr Krasickiego nie zawie - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. zużywając w tym celu 200 g benzenu.. Przekształć podane .Przekształć zdania pojedyncze w wypowiedzenia złożone zawierające zdanie podrzędne orzecznikowe.. (że)Przekształć zdania podrzędne złożone w zdania pojedyncze .. 2011 .Można także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Przekształć oba zdania pojedyncze w jedno zdanie podrzędnie złożone Przy jego biurku siedział ojciec.. 'Najbardziej podziwniam 'ludzi wyjatkowo odwaznych.CZĘŚCI ZDANIA 1. a) Został odkrywcą nowych planet..

Przekształć podane zdanie pojedyncze w zdanie podrzędnie złożone przydawkowe.

Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. W tym celu przeredaguj wyrazy w nawiasie .. Aby uniknąć sztuczności wypowiedzi, możesz dowolnie uzupełnić zdania oraz zmienić szyk wyrazów.. Dodaj do: Przekształć zdania pojedyńcze na wypowiedzenia złożone dopełniaczowo.. d) Skończywszy gotować obiad, umyła naczynia.. Tam, gdzie jest to konieczne, postaw przecinek.. Poszedł do liceum po solidną wiedzę.. - podkreśl orzeczenia, wstaw przecinki, oddziel wypowiedzenia .Typy wypowiedzeń złożonych .. Oblicz, ile wynosiła wydajność tak przeprowadzonej reakcji.. W czasie deszcz zwykle czytam książki.. (gdy) *ciesze się z twojego przyjazdu.. Zostanę tym, kto… Będę taki, że…Zdanie nadrzędne - zdanie od którego zadajemy pytanie.. a .Zdanie złożone podrzędnie (wykresy) .. 2011-01-14 18:29:59 Przekształć zdania złożone na zdania pojedyncze .. czego.. c) Stał się wzorem dla innych.. b) Jego odwaga była niewyobrażalna.. w celu administrowania serwisem .Podane zdania pojedyncze przekształć w zdania złożone.. Dwa zdania lub równoważniki zdań, które łączą się ze sobą za pomocą spójników, zaimków lub przecinków, tworzą wypowiedzenie złożone.Odczytujemy je jako złożony komunikat, w którym treści pojedynczych zdań mogą się uzupełniać, łączyć ze sobą, a nawet sobie przeciwstawiać.. Wszyscy śpiewaliśmy, dopóki nie rozbolały nas gardła..

1.Przekształć podane zdanie pojedyncze w zdanie podrzędnie złożone przydawkowe.

6.Przekształć zdania pojedyncze w zdania podrzędnie złożone.wykorzystaj spójniki z nawiasów.postaw przecinek.. c) NAJBARDZIEJ PODZIWIAM ludzi wyjątkowo odważnych.. b) Zachował się tak, ze rodzice palili się ze wstydu.. Zdanie złożone podrzędnie.. 6 listopada 2020A)Przekształć zdanie pojedyncze w zdanie złożone podrzędnie Tu można zobaczyć obrządek wywodzący się z pradawnych czasów.. WZÓR: Na zakręcie przewrócił się jeden z ZAWODNIKÓW, KTÓRZY JECHALI NA ROWERACH.. Rodzaje zdań ZDANIE pojedyncze złożone nierozwinięte rozwinięte współrzędnie nadrzędnie podrzędne -wynikowe -z podrzędnym podmiotowym-łączne -z podrzędnym orzecznikowym-rozłączne -z podrzędnym okolicznikowym-przeciwstawne - z podrzędnym dopełniaczowym - z podrzędnym przydawkowym 2.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Przekształć podane zdania pojedyncze w zdania zlożone współrzędnie i podrzędnie DAM NAJ !Podane zdania pojedyncze przekształć w zdania złożone z podrzędnym orzecznikowym wg wzoru, zwróć uwagę na orzeczenie imienne.. Cieszę się z przyjazdu babci.. Znam ludzi uzależnionych od zakupów.. a) Spóźniłem się do szkoły z powodu ulewy.. Podane zdanie pojedyncze przekształć na zdania złożone o takiej samej treści, zmieniając podkreśloną część zdania na - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Określ utworzone wypowiedzenia..

Podane zdania pojedyncze przekształć w zdania złożone.

b) Jazda na nartach DAJE MI DUŻO RADOŚCI.. 'Najwiecej klopotow sprawia mi 'matematyka.. 2010-04-12 17:15:35Następnie przekształć zdanie pojedyncze na złożone, zamieniając wyróżnione okoliczniki na odpowiednie zdania podrzędne okolicznikowe.. ŁĄCZNE - informują o czynnościach, które odbywają się niezależnie od siebie w tym samym czasie lub miejscu.Przygotuj się do sprawdzianu .. W podanych zdaniach podkreśl zdania podrzędne, nazwij ich typy i sporządź wykresy.. W tym celu podkreślone fragmenty zdań zastąp wskazanymi częściami mowy.. W tym samym orbitalu atomowym mogą znaleźć się elektrony różniące się wartością pobocznej liczby kwantowej 2. na zdanie złożone podrzędnie.. Daję naj :3.. Z powodu silnych opadów deszczu mieszkańcom groziła powódź.Określ rodzaj zdania złożonego podrzędnie.. Nasza klasa z niecierpliwością oczekiwała na zakończenie roku szkolnego i pocąatek wakacji.. Zdanie złożone zawiera więcej niż jedno orzeczenie, np.Odyseusz myślał*, że za kilka tygodni* wróci do domu.. - Na zakręcie przewrócił się jeden z rowerzystów.. Pamiętaj o jutrzejszej wizycie u dentysty.. b) Podczas koncertu usłyszeliśmy dźwięk telefonu komórkowego.Podane zdania pojedyncze przekształć w zdania złożone podrzędnie i określ ich rodzaj: Zdania 1.. Podkreśl zdanie podrzędne.. Pogoda była wspaniała.. 2012-03-04 09:36:10; Podane zdanie złożone przekształć na zdania pojedyncze 2010-05-05 18:12:11; Przekształć zdanie" Załoga zmniejszała się z każdą chwilą , ale walczyła jeszcze.". W tym celu zastąp wyróżnione człony zdań pojedynczych odpowiednimi zdaniami składowymi.. W zdaniu złożonym można wydzielić zdania składowe, czyli zdania pojedyncze, z których zostało utworzone zdanie złożone, np.(1)Odyseusz myślał*, (2)że za kilka tygodni .Przekształć każde zdanie złożone w jedno zdanie pojedyncze .. W tym samym .Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone.. jazda na rowerze 'daje mi duzo radosci.'.. Ludzie mogli poznać ogromne możliwości ekspresyjne trąbki (podczas słuchania) Louisa Armstronga.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.Autor: patryk925111, 2012-10-11 19:46:20.. Przekształć podane zdania pojedyncze w zdania podrzędnie złożone..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt