Dlaczego warto czytać lektury szkolne

Pobierz

12 stycznia 2018 · Powiązane filmy.. Nie wiem, jak u was, ale ja mam bardzo mieszane uczucia dotyczące swoich lektur szkolnych.. Przeczytanie książki zastępują obejrzeniem ekranizacji lub przeczytaniem streszczenia.. Czy można je wspominać z melancholią i małym sentymentem?. A napewno nie jest to dobre rozwiązanie.. Każde lektury uczą nas patriotyzmu, wartości moralnych i .Przydatność 60% Dlaczego warto czytać lektury ?. Dlaczego częściej na wspomnienie tych książek przewracamy oczyma niż zachwycamy się?. Czytaj dalej!Jeżeli owa wartośc posiadają, to uważam, że każdy Polak powinien znać ich treść.. Warto tutaj zwrócić uwagę na kilka czynników.. Prezentujemy zestawienie 10 utworów literackich ze szkolnych list, które warto przeczytać.. encyklopediowy 23 marca 2017 22 stycznia 2019 Możliwość komentowania Dlaczego warto czytać lektury szkolne?. Przeczytanie książki zastępują obejrzeniem ekranizacji lub przeczytaniem streszczenia.Dlaczego warto czytać lektury szkolne?. Czytanie lektur szkolnych uczniowie traktują jako uciążliwy obowiązek.. Czytanie lektur szkolnych uczniowie traktują jako uciążliwy obowiązek.. Nie ma w szkole przestrzeni na dyskusję o tym, co czytają dla przyjemności, o książkach, które ich naprawdę poruszają, które dla nich coś znaczą.według mnie warto czytać książi nawet lektóry, ale to że nie czyta sie jej z własnej woli to jest sie zniechęconym np. ja czytałam fajną bardzo fajną lektóre ale samo to że to lektóra szkolna to automatycznie robi sie nie ciekawa a np. czytałam książke która jest lektórą szkolną ale sama ją sobie wybrałam nie do szkoły a jakbym musiała ją czytać na przymus to by mi .Lektury szkolne - czy warto je czytać?.

Dlaczego tak jest i dlaczego warto to zmienić?

Nie zajmuje mnie!. Ale kiedy ja się wcale nie zachwycam!. Książki pomagają w rozumieniu rzeczywistości.. Wielu z nas unika zapoznania się z lekturami z czystego wygodnictwa.. Szkoła swoimi propozycjami nie zachęca.. Wielu z nas unika zapoznania się z lekturami z czystego wygodnictwa.. Jedni nie sięgają po żadne książki, a inni rezygnują jedynie z lektur.. Oto moja subiektywna lista.. Streszczenia, audiobooki to tylko przykłady.Dlaczego jeszcze warto czytać?. Jak w takim razie przekonać dziecko do czytania lektur szkolnych?. Nawet takiego, które nie ma problemu z zagłębianiem się w książki.. Przeczytanie książki zastępują obejrzeniem ekranizacji lub przeczytaniem streszczenia.. A więc wraz z autorem kreujemy tzw. świat przedstawiony, który powstaje w naszej wyobraźni, a więc jest NASZ.Jedynie 17% osób w wieku 15-24 deklaruje, że bardzo lubi czytać powieści.. zapomniana - 28 marca 2018.. Prace nad naszym filmem nadal trwają Zobaczcie co teraz dzieje się na planie zdjęciowym .Podziel się na: Facebook Twitter Email Kopiuj link Polska literatura.. Właściwie moje wspomnienia to taka sinusoida - czasami szkolne lektury bardzo mi się podobały, innym razem były zupełnie nietrafione.Włączając się do dyskusji, dlaczego warto czytać, dlaczego JA czytam , odpowiem następująco: książka to inny świat, który opisuje autor ale my go przetwarzamy na własną wizję..

Jakie są najlepsze lektury szkolne do których warto wrócić?

Pierwsze skojarzenie: Mickiewicz, Słowacki, Kochanowski - czyli lista lektur szkolnych.. Wielu z nas unika zapoznania się z lekturami z czystego wygodnictwa.. Dziś spójrzmy na kanony lektur inaczej.. Ja mam kilka takich, które były dla mnie ważne, do których czasem wracam myślami i które naprawdę mi się podobały.. Po drugie na to , iż warto czytać lektury szkolne, wpływa niezaprzeczalny fakt, że ukazują nam one cechy ludzkiego charakteru, które powinniśmy w sobie pielegnować jak i również te , które powinniśmy piętnować.Dlaczego warto czytać lektury szkolne?. Poprawa pisania.. Przez.. została wyłączona Niestety wśród współczesnych dzieci oraz młodzieży pojawił się niekorzystny trend, związany z nieczytaniem lektur szkolnych.Czytanie lektur szkolnych uczniowie traktują jako uciążliwy obowiązek.. Wcale się nie zachwycam!. Źródło: Pinterest.. Lektury w szkole w większości to dzieła naprawdę wybitne, jednak nie mające nic wspólnego z zainteresowaniami współczesnej młodzieży.Warto czytać książki bo: - likwiduja nudę, -dostarczają wiedzy, -poszerzaja nasze słownictwo, -uczą czytać;P -są ciekawe, -wciagają nas i powoduja że czujemy się jakby byśmy byli jednym z bohaterów, -powodują napływ różnych emocji np. fascynację, napięcie, oczekiwanie, -uczą skupienia swojej uwagi, -poznajemy przez nie kulturę, przyrodę w różnych rejonach świata .Lektury szkolne bywają często wyzwaniem dla dziecka..

Naiwnością byłoby sądzić, że wszyscy polscy uczniowie czytają lektury szkolne.

Wielu z nas pamięta swoje perypetie z lekturami szkolnymi.. Zdecydowanie chętniej sięga się po czytanie tego, na co ma się w danym momencie ochotę.Lektury - uczniowski koszmar.. W dobrze dobranych lekturach (również tych szkolnych) można znaleźć rozwiązanie wielu problemów, z którymi zmagają się nie tylko bohaterowie literaccy, ale także zwykli ludzie.Dzieci czytają wyłącznie narzucone lektury, nie mają żadnego wpływu na listę lektur, nikt ich nie pyta, co lubią czytać, co je interesuje.. Obowiązkową lekturą "Pana Tadeusza" dręczyli nas 20 i 30 lat temu, teraz dręczą nasze dzieci.Pamiętaj, że warto czytać książki już od najmłodszych lat, aby zauważyć pozytywny wpływ czytania w dorosłym życiu.. Częstsze sięganie po lekturę to także rozwijanie własnego stylu.. W swojej rozprawce postaram się udowodnić że warto czytać lektury.Jeżeli owa wartośc posiadają, to uważam, że każdy Polak powinien znać ich treść.. W swojej rozprawce postaram się udowodnić że warto czytać lektury.Kolejnym argumentem, który przemawia za tym, że warto czytać lektury szkolne jest to, że dzięki nim możemy się wiele nauczyć o świecie, życiu i ludziach - poznać zasady, które nimi rządzą.Lektury szkolne to nieodłączny element edukacji każdego dziecka, który rozwija wyobraźnię i pobudza do samodzielnego myślenia.Warto czytać razem z dzieckiem, szczególnie lektury pierwszoklasisty mogą wymagać obecności opiekuna, który pomoże zgłębić i zrozumieć wartości płynące z czytanych opowieści.Każde lektury uczą dzieci patriotyzmu, wartości moralnych i dają obraz epoki literackiej w której powstały..

Nie mogę wyczytać więcej jak dwie strofy, a i to mnie nie zajmuje.

W XXI wieku jest wiele innych możliwości, żeby zapoznać się z treścią lektury szkolnej, niekoniecznie ją czytając.. Dlaczego tak się dzieje?. Nie tylko po to, by dostać dobrą ocenę ze sprawdzianu czy zdać maturę z języka polskiego z dobrym wynikiem, ale również dlatego, że są to bardzo wartościowe książki.Dlaczego po szkolnej lekturze tak rzadko wracamy do klasyki literatury?. Lektury to niezastąpiona skarbnica informacji, po którą warto i trzeba sięgać w każdym wieku.. A na pewno nie jest to dobre rozwiązanie.Do kanonu lektur wybrano naprawdę wartościowe dzieła.. A ile razy pojawia się kwestia lektur, zaraz podnoszą się głosy: dlaczego nasze dzieci muszą czytać te zakurzone ramoty?. Szkoła Podstawowa Tomek.. Warto wybierać książki uznanych pisarzy, dzięki którym nauczymy się poprawności gramatycznej oraz ortograficznej.Dlaczego warto czytać lektury?. Po drugie na to , iż warto czytać lektury szkolne, wpływa niezaprzeczalny fakt, że ukazują nam one cechy ludzkiego charakteru, które powinniśmy w sobie pielegnować jak i również te , które powinniśmy piętnować.Zatem zdecydowanie warto czytać lektury szkolne, gdyż poszerzają one ludzkie horyzonty, dostarczają cennych wzorców godnych naśladowania, są źródłem wiedzy o epoce, kulturze i sztuce.. Boże, ratuj, jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?. Przeczytanie książki zastępują obejrzeniem ekranizacji lub przeczytaniem streszczenia.. Lektury, które warto przeczytaćWracając do głównego pytania, czy warto czytać lektury szkolne: oczywiście, że TAK.. [artykuł partnerski]Czytanie lektur szkolnych uczniowie traktują jako uciążliwy obowiązek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt