Wielkie odkrycia geograficzne wyprawy krzysztofa kolumba

Pobierz

a) Krzysztof Kolumb - włoski żeglarz, podróżnik, znany jako odkrywca Ameryki.. Jego wyprawa trwała od 1519 - 1522 r. Odkryto Cie śnin ę Magellana, W-y Maria ńskie, Filipiny.. Historia epoki wielkich odkryć georgaficznych.. Wyprawy Amerigo Vespucciego ( r.) b. udowodnił, że odkryte przez Kolumba, a przez niego badane lądy to nie Indie, lecz Nowy Świat.. Krzysztof Kolumb - włoski żeglarz, podróżnik, znany jako odkrywca Ameryki.. dotarł do Ameryki -> podczas kolejnych wypraw zbadał wyspy środkowoamerykańskie, wybrzeże Ameryki Południowej u ujścia rzeki Orinoko.Dnia 16 stycznia 1493 roku, po rozbiciu statku "Santa Maria", Kolumb wyruszył w drogę powrotną do Europy, nie zdając sobie zupełnie sprawy z doniosłości swojego odkrycia.. W latach (będąc w służbie króla Hiszpanii) zorganizował pierwszą wyprawę w poszukiwaniu nowej, krótszej drogi morskiej do Indii.. Hiszpańska królowa Izabela wraz z mężem Ferdynandem zgodzili się częściowo sfinansować wyprawę włoskiego żeglarza Krzysztofa Kolumba, który obiecał znaleźć inną, krótszą niż portugalska, drogę do Indii.. Kolumb był przekonany, że Ziemia jest okrągła.Pierwsza wyprawa Krzysztofa Kolumba.. d. dotarcie przez wyprawę Kolumba do Ameryki - 1492 r. 2.. Był kapitanem wyprawy, która płynęła na trzech okrętach Santa Mara, Nina i Pinta w poszukiwaniu zachodniej drogi morskiej do Indii.krańcu Afryki (1488), Krzysztof Kolumb odkrył Amery- kę (12 października 1492), Vasco da Gama podróżował drogą morską do Indii (1498), a Ferdynand Magellan-> Vasco da Gama opłynął Afrykę i dotarł do Indii (), a podczas kolejnych dwóch wypraw założył liczne faktorie handlowe w Indiach 2) Hiszpanie..

Razem odbył 4 wyprawy do Ameryki.

Filmy.. Kolumb zaś zmarł w zapomnieniu.Wyprawy Krzysztofa Kolumba, Ferdynanda Magellana, Vasco da Gamy i Amerigo Vespucci-ego.. a) Krzysztof Kolumb - włoski żeglarz, podróżnik, znany jako odkrywca Ameryki.. Wyprawa Ferdynanda Magellana opłynęła świat dookoła udowadniając ostatecznie że Ziemia jest okrągła.. Treść Grafika.. w Genui, zmarł 20 maja 1506 w Valladolid, żeglarz.. w Genui, zmarł 20 maja 1506 w Valladolid, żeglarz.. Krzysztof Kolumb urodził się 5 sierpnia lub 31 października 1451r.. Wyprawa Ferdynanda Magellana ( r.)KRZYSZTOF KOLUMB Włoch, pochodził z Genui, w służbie króla Hiszpanii zamierzał płynąć do Indii, a przypadkowo odkrył Amerykę w 1492 r., choć nie był nawet tego świadomy.. a) Kontynentem b) Lądem c) Światem 16) W chwili śmierci Kolumb nie wiedział ,że odkrył nowy kontynent .. Krzysztof Kolumb urodził się 5 sierpnia lub 31 października 1451r.. Morskich sukcesów Portugalczykom pozazdrościli Hiszpanie, którzy też marzyli o dopłynięciu do Indii.. Temat: Wielkie odkrycia geograficzne .Kolejne wyprawy (w 1493 r., 1498 r. i 1502 r.) przyniosły odkrycie m.in. Jamajki, Wenezueli i Trynidadu, które Kolumb uznał za lądy azjatyckie.. Krzysztof Kolumb .. Hiszpańska królowa Izabela wraz z mężem Ferdynandem zgodzili się częściowo sfinansować wyprawę włoskiego żeglarza Krzysztofa Kolumba, który obiecał znaleźć inną, krótszą niż portugalska, drogę do Indii..

Epoka wielkich odkryć geograficznych ... Z kolei wyprawy Krzysztofa Kolumba otworzyły drogę na zachód i przyczyniły się do odkrycia Nowego Świata.

W latach (będąc w służbie króla Hiszpanii) zorganizował pierwszą wyprawę w poszukiwaniu nowej, krótszej drogi morskiej do Indii.. 3 sierpnia 1492 roku to data rozpoczęcia jednej z najważniejszych wypraw w historii ludzkości.. Wypłynął 3 VIII z Palos.. Rozwój żeglarstwa, przyczyny działania odkrywców i skutki dla cywilizacji w XV i XVI wieku.. W latach (będąc w służbie króla Hiszpanii) zorganizował pierwszą wyprawę w poszukiwaniu nowej, krótszej drogi morskiej do Indii.Bez wątpienia pierwsza oceaniczna wyprawa Krzysztofa Kolumba na zachód w 1492 roku uznawana jest za największe osiągnięcie w dziejach odkryć, .. Wielkie odkrycia geograficzne.. Dopiero 20 lat później podróżnik Amerigo Vespucci stwierdził, że odkryte przez Kolumba ziemie są nowym kontynentem, który nazwano na jego cześć Ameryką.. True: Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę w 1492 r., Vasco da Gama odkrył morską drogę do Indii., Typ większego i szybszego okrętu to karawela., Wyprawa dookoła świata odbyła się w latach r., Nowy Światem nazywamy Amerykę Północną i Amerykę Południową, Jedną z przyczyn odkryć geograficznych .Wyprawy Krzysztofa Kolumba, Ferdynanda Magellana, Vasco da Gamy i Amerigo Vespucci-ego.. a) Rodrigo b) Amerigo c) Mario 15) Odkryte tereny Amerigo Vespucci nazwał Nowym ..

Był kapitanem wyprawy, która płynęła na trzech okrętach Santa Mara, Nina i Pinta w poszukiwaniu zachodniej drogi morskiej do Indii.

Wyprawy Krzysztofa Kolumba I wyprawa 1492 r.Krzysztof Kolumb - 1498 - Trynidad Krzysztof Kolumb - 1502 - Kostaryka Amerigo Vespucci (Florenty ńczyk) odkrył, że nowy l ąd jest nowym kontynentem - st ąd Ameryka Ferdynand Magellan postanowił opłyn ąć Ziemi ę. Flagowa karaka Santa Maria oraz karawele Pinta i Nina to statki o pojemności kolejno 280, 140 i 100 ton.Krzysztof Kolumb i jego odkrycia.. Kolumb dowodzący 120 ludźmi na trzech statkach wyruszył, jak przypuszczał, w stronę Indii.. W latach (będąc w służbie króla Hiszpanii) zorganizował pierwszą wyprawę w poszukiwaniu nowej, krótszej drogi morskiej do Indii.pierwsza wyprawa Krzysztofa Kolumba wyprawa Vasco da Gamy wyprawa Ferdynanda Magellana obszary odkryte przez Hiszpanów obszary odkryte przez Portugalczyków LEGENDA zasięg państwa Aztekówzasięg państwa Inków miejsce śmierci Magellana Cieśnina Magellana Przylądek Dobrej Nadziei Wyspy Korzenne (Moluki) 1 2 3 Wielkie odkrycia geograficzneWielkie odkrycia geograficzne Popularne określenie odkryć geograficznych dokonanych na przełomie XV i XVI wieku, a w szczególności: opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei przez Diasa w 1488 roku, odkrycie Ameryki przez K. Kolumba dnia12 X 1492 roku, a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii w 1498 roku oraz pierwsza podróż dookoła świata .Wyprawy Krzysztofa Kolumba..

Był przekonany, że można do Indii dopłynąć szybciej płynąc na Zachód, niż przez Afrykę i przylądek Dobrej Nadziei.Krzysztof Kolumb i jego odkrycia.

Drogą tą wyruszyła również pierwsza wyprawa dookoła świata pod dowództwem Ferdynanda Magellana .Najważniejsze odkrycia geograficzne Wielkie wyprawy geograficzne, ich daty, przebieg, przyczyny i skutki, a wszystko w to w skrótowej i przystępnej formie fiszek.Poznaj najważniejsze odkrycia geograficzne w historii, które są nie tylko interesujące, ale i pozwolą Ci na uzyskanie dobrej oceny z geografii.. Włoch pochodzący z Genui od 1476 r. przebywał w Portugalii sporządzając mapy i uczestnicząc w rejsach morskich.. KRZYSZTOF KOLUMB:-> 12 X 1492r.. Krzysztof Kolumb - włoski żeglarz, podróżnik, znany jako odkrywca Ameryki.. Odkrycia geograficzne - daty Era wielkich wypraw geograficznych, które .a) Azjatami b) Hindusami c) Indianami 14) Włoski kupiec i podróżnik .. Vespucci udowodnił ,że Krzysztof Kolumb odkrył nowy kontynent.. Wyprawy Krzysztofa Kolumba.. Uznaje się go za odkrycie Ameryki.. Wyprawy konkwistadorówkarawela "Pinta" Krzysztofa Kolumba.. W marcu 1493 roku okręty dotarły do wybrzeży portugalskich, a samego Kolumba witano jako triumfatora i odkrywcę nowej drogi morskiej do Indii.- wielkie odkrycia geograficzne 7.1.. Jako pierwsza pokonała zwrotnikowy Ocean .Wielkie odkrycia geograficzne - określenie odkryć geograficznych dokonanych przez europejskich żeglarzy na przełomie XV i XVI wieku, a w szczególności: opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei przez Bartolomeu Diaza (1488), odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba (12 października 1492), a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii (1498) oraz pierwsza podróż dookoła świata Ferdynanda Magellana ().Wyprawy Krzysztofa Kolumba..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt