Czy antygona jest postacią tragiczną

Pobierz

Stawia on bohatera przed trudnym wyborem, który zawsze, mimo starań będzie zły.SecretLady zapytał (a) 15.10.2012 o 16:49. Podaj kilka argumentów - dlaczego Antygona jest postacią tragiczną?. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. "Antygona" Sofoklesa jest przykładem uniwersalnej tragedii antycznej opartej na konflikcie dwóch racji, z których ostatecznie żadna nie wygrywa.. Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Jeśli tego nie uczyni, nie tylko ciało zmarłego zostanie .konflikt tragiczny-- sprzeczność między wartoścismi, króre muszą wybrać bohaterowie tragiczni.. miałam to 3 lata temu na polskim.. heh Antygona jest postacią tragiczną.Bez względu na to jaką drogę postepowania wybierze, jest skazana na przegraną.Jeżeli Antygona nie usłucha rozkazu poniesie straszliwą karę.Jeśli zaś podporządkuje się rozkazowi Kreona, narazi się na gniew bogów, a duszę kochanego brata skarze na wieczne potepienie.. Okazją uwolnienia się od biedy i ubóstwa było małżeństwo z Kirkorem.. 5 lipca 2021 0 Przez admin Na początku warto zastanowić się nad samym znaczeniem słowa "postać tragiczna".Antygona jest postacią tragiczną.. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.Kto jest postacią bardziej tragiczną: Antygona czy Kreon..

Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.

Porusza problemy władzy, konfliktu między prawami niepisanymi a prawem, konfliktu między dobrem ogółu a dobrem jednostki.Czy Antygona to bohaterka tragiczna.. Antygona musi wybrać między dwoma racjami, z których obie są równie ważne i sprzeczne ze sobą.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Jak wyżej.. Nie wystarczało jej kierowanie matką i młodszą siostrą.. Posted on 22 czerwca 2014 by admin "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.Dlaczego Antygona - bohaterka tragedii Sofoklesa - jest postacią tragiczną?. Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że nad losem Labdakidów ciążyło Fatum.Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Dobrze wie, że jeżeli wybierze jedno z nich, to złamie drugie, a nie ma…Balladyne można nazwać postacią tragiczną ponieważ dążyła do własnych celów jak to sie mówi po trupach.Chodzi o to że Balladyna miała siostre Aline z która były się o rękę księcia Kirkora i miały zbierać w lesie maliny ta która najwięcej nazbiera miała byc jego żona a że Alina zebrała więcej niż Balladyna to zabiła Aline.Potem dążąc do swego wyznaczonego celu zabiła także swą matke i innych bohaterów lektóry.Była ona postacia tragiczną bo na końcu .Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?.

Antygona z pewnością jest bohaterką tragiczną, ale dlaczego?

Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Antygona musi wybrać między dwoma racjami, z których obie są równie ważne i sprzeczne ze sobą.. "Antygona" jest to utwór napisany przez genialnego starożytnego tragika zwanego Sofoklesem.Zadanie: antygona czy kreon , która z postaci jest bardziej Rozwiązanie: uważam, że bardziej tragiczną postacią jest kreon to przez jego tak zawzięte prawa Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Antygona, grzebiąc ciało swojego brata, automatycznie wydała na siebie wyrok śmierci.. Proszę o ok. 3 mocne argumenty, lub więcej.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że nad losem Labdakidów ciążyło Fatum.Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Z całą pewnością w dramacie Sofoklesa postacią tragiczną jest jego główna bohaterka, Antygona.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. Musiała bowiem wybrać pomiędzy prawem boskim a ludzkim.Według słownika języka polskiego tragizm to nieunikniony konflikt pomiędzy równorzędnymi racjami.. Będę starała bronić tezy, że Antygona to postać tragiczna.W Antygonie jest opisane dużo zdarzeń, które maja miejsce nawet w naszych czasach.. Według słownika języka polskiego tragizm to nieunikniony konflikt pomiędzy równorzędnymi racjami..

Tytułowa bohaterka jest postacią tragiczną.Czy Antygona jest bohaterką tragiczną?

W sytuacji bez wyjścia znajduje się zarówno Antygona jak i Kreon.. Postaram się to udowodnić.. Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu czuje się zobowiązana do pochowania i uczczenia zwłok brata Polinejkesa.Dlaczego Antygona - bohaterka tragedii Sofoklesa - jest postacią tragiczną?. Będę starała bronić tezy, że Antygona to postać tragiczna.. W literaturze zaś "tragizm" przybiera inny, głębszy wymiar.. Z dramatu Sofoklesa ,,Antygona".Tragizm Antygony doprowadził ją do śmierci.. Wybrała mniejsze według niej zło, czyli bunt przeciw prawu władcy.. Lubiła wyręczać się innymi, narzucać swoje zdanie.. W języku potocznym często mówimy o czymś tragicznym, jako bardzo złym.. Dla Antygony to najbliższa osoba .Przydatność 65% Antygona i Kreon to postacie tragiczne - rozprawka.. Antygona usłyszawszy wyrok przeżywa chwile prawdziwego załamania.. Istotą tragedii jest konflikt tragiczny bohaterów.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu czuje się zobowiązana do pochowania i uczczenia zwłok brata Polinejkesa.Balladyna od najmłodszych lat marzyła o dojściu do władzy.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana..

Kreon mimo swych wyborów przeżył - czy dlatego jest postacią "szczęśliwszą"?

Antygona jest "uwięziona" pomiędzy dwoma prawami: boskim i ludzkim.. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.Antygona jako postać tragiczna.. Antygona musi wybrać między dwoma racjami, z których obie są równie ważne i sprzeczne ze sobą.. Na początku warto zastanowić się nad samym znaczeniem słowa "postać tragiczna".. 2 lipca 2021 0 Przez admin .. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Na czym polega tragizm Antygony?. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.Dlaczego Antygona - bohaterka tragedii Sofoklesa - jest postacią tragiczną?. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.. Ale po kolej, przyjrzyjmy się Antygonie.. Jest wszakże jeszcze bardzo młoda, chciałaby zakosztować życia u boku swego narzeczonego, niespieszno jej do Hadesu.Według słownika języka polskiego tragizm to nieunikniony konflikt pomiędzy równorzędnymi racjami.. Antygona miała do podjęcia trudną decyzję: trwać przy prawie boskim .. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.. W utworze tym również Kreon jest postacią tragiczną, lecz jego tragizm polega na czymś innym.Kto twoim zdaniem w dramacie "Antygona" jest postacią tragiczną?. Tytułowa bohaterka "Antygony" pochodzi z rodu Labdakidów, na który została nałożona klątwa za występek Lajosa.Kreon jest głuchy na te argumenty, gdyż dla niego liczy się wyłącznie prawo stanowione, dobro państwa.. Na podstawie konkretnych argumentów z tekstu dramatu udowodnię słuszność tego twierdzenia.. - Antyk i Biblia - Bryk.pl.. W dramacie Sofoklesa pt. "Antygona" bohaterem tragicznym jest tytułowa postać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt