Trudne pytania do lektury w pustyni i w puszczy

Pobierz

Przedmiot: język polski.. Przestraszyły je hieny ciągnące do trupów.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 5.jakie drzewo ma korzeń mocniejszy od skały ?. W niektórych miejscach - tam, gdzie był dostęp do rzeki - rozciągały się wioski, położone w znacznej odległości od siebie.Zadania dotyczą powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Zawiera nieodpowiednie treści?. odpowiedzi: 3. kumpela; 11.11.2009 Przywędrowali.. Potrzebuję 10 trudnych pytań do lektury "W pustyni i w puszczy" wraz z odpowiedziami.. odpowiadają na pytania dotyczące treści lektury, piszą ogłoszenie, układają plan ramowy powieści, wymieniają zjawiska pogodowe opisane w powieści, wyjaśniają trudne słowa, pojawiające się w książce.. Wiele jest sposobów na omawianie z uczniami lektury.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Zadaj pytanie Pytania.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. 46 Obserwuj autora Zobacz .. które są trudne w pisowni?. Czy masz kocie .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. Rozwiąż test!Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?.

Na podstawie lektury pt. Wpustyni i w puszczy.

Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury na poziomie zaawansowanym.. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Punkty rankingowe: .. Zobacz więcej.. 2.czy na drzewie chlebowym rośnie chleb ?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Był to zielony, uprawny, urodzajny pas wzdłuż rzeki Nil.. Staś uświadamia sobie, że budzi lęk w Nel.. Zawiera 16 pytań.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wydarzenia przedstawione w książce rozgrywają sie w A. Azji B. Australii C. Ameryce D. Afryce 2.. 2011-12-11 18:00:36Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.W pustyni i w puszczyAutor: Henryk SienkiewiczCzyta: Ewa SobczakKategoria: Dla młodzieżyDługość: 10 godzin 5 minut"W pustyni i w puszczy" to powieść dla młod.. Panowie Tarkowski i Rawlison byli najlepszymi przyjaciółmi.. - rozwiązanie zadania .. Trudne.pl › szkola podstawowa › Język Polski..

z lektury "w pustyni i w puszczy " ?

Przede wszystkim przyjaźń połączyła ojców dzieci.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Potrzebuję 10 trudnych pytań do lektury "W pustyni i w puszczy .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Rozwiąż test!Trudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Niektórzy tworzą komiksy, inni przygotowują lapbooki.. 7.kiedy Saba się "zaczerwienił" ?. Poziom: II etap edukacyjny.W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka SienkiewiczaKanał możesz wesprzeć: pustyni i w puszczy", czyli jak zmieścić lekturę w pudełku?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. aql3007 Wschodząca gwiazda.. Wypełniając test wiedzy, nauczysz się nowych wiadomości na temat tej lektury i rozwiążesz test aby dostać szustkę..

U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy.

3.kto brał udział w "straszliwym koncercie" w puszczy ?. Milionerzy - Edycja język polski!. Beduini, którzy przewodzili karawanie wiozącej porwane dzieci, to: A. Kali, Mahdi i Idrys B. Smain, Mahdi i Gebhr C. Idrys, Gebhr i Chamis D. Gebhr, Idrys i .. "W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Tutaj macie pytania związane z lekturą ,,w Pustyni i w puszczy" prosze dajcie mi odp na nie bo potrzebne mi to na jutro daje naj 1.. 4.jaka "mucha" podróżowała na słoniu ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Pytania do lektury" W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 Jakie można zadać pytania na spr.. Quiz w Poczekalni.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.jest łatwy, ale trudny :D - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraodpowiedz na pytania, a dowiesz się czy jesteś przygotowany iść na test do szkoły ;) .. Zobacz podobne quizy: #test #w-pustyni-i-w-puszczy .. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Pustynia Libijska Pustynia Libijska była bardzo piękna.. jula11; 11.11.2009 Skąd wzieli się Anglicy na terenie Afryki?.

W pustynii i w puszczy.

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Kto zlecił porwanie Stasia i Nel?-Smain - mąż Fatmy, krewnej Mahdiego, zlecił porwanie dzieciPytania do lektury " W PUSTYNI I W PUSZCZY" 1.kiedy oczy się pocą ?. 6.co wspólnego miał słoń z Salomonem i Hannibalem ?. Wracają konie Gebhara i Chamisa.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudnyW pustyni i w puszczy - test trudny Trudniejszy test ze znajomości W pustyni i w puszczy.. Uczniowie klasy VD, pod kierunkiem p. Kornelii Musiał, zmieścili treść powieści Henryka Sienkiewicza w pudełku po butach i nie tylko…Motyw przewodni powieści "W pustyni i w puszczy".. Sprawdź, ile pamiętasz!. 2010-02-25 17:30:43 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.Rozdział 22 Staś, Nel, Mea i Kali szykują się do pierwszego noclegu w puszczy.. Gdyby nie ich znajomość, dzieci pewnie nigdy by się nie spotkały i również nie zaprzyjaźniły.Witaj na stronie Quizz.pl.. Życzę miłego rozwiązywania.. Mirusinda 4 lata temu.. Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. 6.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Podstawowa; Język polski; Lektury; 13.05.2019 16:25.. "Leśny diabeł" to .. 9.co to jest .Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Czuje się rozżalony, wszystko, co zrobił, zrobił dla niej.lektura W pustyni i w puszczy?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt