Sprawdzian z biologi klasa 7 układ nerwowy i hormonalny

Pobierz

w pątek(25.3.2011) mam sprawdzian z biologii Puls Ziemi 2 z działu regulacja nerwowo-hormonalna 2011-03-23 21:07:44 Cwiczenia z biologii puls życia 2 " Regulacja nerwowo - hormonalna " 2011-04-03 13:05:31Sprawdziany dla ksiązki Puls Życia klasa 7 - Nowa Era - Format testów PDF, sprawdziany gotowe do wydrukowania.. Gruczoły odpowiadają za produkowanie oraz wydzielanie hormonów, które z kolei wpływają na funkcje konkretnych narządów lub całościowo na organizm.Układ autonomiczny >>budowa: - część współczulna - część przywspółczulna>>funkcja - kieruje czynnościami życiowymi, niezależnie od naszej woli- istota szara (kora mózgowa) - leży na zewnątrz, składa się z ciał komórek nerwowych - istota biała - leży wewnątrz i składa się z aksonów płaty i ośrodki:Płat czołowy .. Test (grupa A i B) do działu "Regulacja nerwowo-hormonalna" .. Zapisz się do newslettera Otrzymuj wiadomości o nowych sprawdzianach dodanych do naszego systemu oraz inne cenne wskazówki.. .Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Puls życia- klasa 7, Pakiet wszystkich kartkówek.. "Regulacja nerwowo-hormonalna" - klucz odpowiedzi, plik: sprawdzian-7-regulacja-nerwowo-hormonalna-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Puls życiaUkład hormonalny człowieka; Układ hormonalny człowieka, test z biologii test wyboru z układu hormonalnegoUkład nerwowy odbiera je, analizuje i szybko na nie reaguje..

A oto lista sprawdzianów z tej części książki.

Tkanka nerwowa składa się z ok 100 miliardów neuronówZgłoś błąd; Przewodzenie impulsu odbywa się od dendrytów przez ciało komórki do obie odpowiedzi są poprawneZgłoś błąd; Układ ośrodkowy składa się z mózgowia i rdzenia kręgowegoZgłoś błądPuls życia Ćwiczenia Odpowiedzi.. Uzupełnij wykropkowane miejsca odpowiednimi określeniami.. Organizm człowieka sprawdzian i Skóra powłoka organizmu sprawdzian.Najprawdopodobniej jeden z najbardziej kłopotliwych testów z jakimi przyjdzie nam się mierzyć czyli układ ruchu sprawdzian.A później wszystkie po kolei: układ pokarmowy sprawdzian, sprawdzian układ krążenia.Sprawdzian wiadomości z biologii z zakresu regulacji nerwowo-hormonalnej dla uczniów klasy pierwszej liceum profilowanego i technikum (składa się z dwóch części dla każdego ucznia) .. Podwzgórze jest elementem układu nerwowego, współpracującym z układem hormonalnym, przez co pełni w organizmie człowieka szczególna rolę.. Chomikuj to i zdobywaj wiedzę z biologii Wejście na stronę sprawdziany.net jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez użytkownika bez zastrzeżeń i ograniczeń postanowień Regulaminu .Test z biologi puls zycia , pomożesz rozwiązać błagam!. Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, puls życia , sprawdzian .Układ hormonalny nazywa się także układem dokrewnym, ponieważ składa się z gruczołów rozmieszczonych w różnych częściach ciała..

"Regulacja nerwowo-hormonalna" klasa 7 - wszystkie grupy.

"Regulacja nerwowo-hormonalna" - (doc), plik: test-7-regulacja-nerwowo-hormonalna-doc.doc (application/msword) Puls życiaSprawdzian "Regulacja nerwowo-hormonalna" - test sprawdzający - rozdział 7.. Układ autonomiczny podtrzymuje funkcje życiowe: odbiera bodźce pochodzące ze środowiska wewnętrznego organizmu, kontroluje pracę narządów, których działanie jest .Sprawdzian wiadomości z zakresu regulacji nerwowo- hormonalnej / poziom podstawowy/ Sprawdzian składa się z dwóch części: na pierwszą składają się zadania otwarte, druga cześć jest testem wielokrotnego wyboru polegającym na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi.PILNE !. Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 37 punktów.Wersja A UKŁAD NERWOWY I NARZĄDY ZMYSŁÓW Wszystkich odpowiedzi udzielaj na swojej kartce 1. test > Układ hormonalny.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian 7.. Gruczoły dokrewne są gruczołami wewnątrzwydzielnymi.. Zestaw: "Układ nerwowy" Statystyki zestawu: Ocena: 7 Zagłosowało: 39 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Michał Kowalski (wynik: 60 %) Nina Parysz .Lista pytań UKŁAD NERWOWY CZŁOWIEKA (1) Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Klasa II; Biologia; Puls Życia Rozdział VII / Regulacja nerwowo - hormonalna.. Na podstawie danych zawartych w tabelach z zadania 2 wykreśl błędne informacje tak, aby powstały zdania prawdziwe.Rozdział V Układ oddechowy str. 111 - 125 Układ oddechowy Rozdział VI Układ wydalniczy str. 129 - 135 Układ wydalniczy Rozdział VII Regulacja nerwowo - hormonalna str. 139 - 161 Regulacja nerwowo - hormonalna TEST STRESZCZENIERozdział 7 - Regulacja nerwowo-hormonalna (Grupa a i b) • Puls Życia 2 NPP testy odpowiedzi • pliki użytkownika CZESIOZAPRASZA przechowywane w serwisie Chomikuj.pl Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Układ hormonalny Układ hormonalny (dokrewny) zawdzięcza swoją drugą nazwę funkcji, którą pełni - hormony przezeń wytwarzane docierają do krwi..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i ...Test 7.

Przy podanej funkcji wstaw oznaczenia: O - obwodowy, AW - autonomiczny współczulny, AP - autonomiczny przywspółczulny.. V REGULACJA NERWOWA I ZMYSŁY Zadanie 3.. Przy każdym poleceniu podano liczbę punktów możliwą do uzyskania za prawidłową odpowiedź.. Wykorzystywana jest przez organizm w długotrwałych procesach takich jak wzrost, regulacja przemiany materii, procesy związane z rozrodem.UKŁAD HORMONALNY GR I 1.. (0-1) Zaznacz poprawne dokończenie zdania - wybierz odpowiedź spośród A-B oraz odpowiedź spośród 1.-2.Do jednej z nich należy Puls Życia 7 sprawdziany oraz pozostałe materiały z tej serii.. Doskonale sprawdza się w dynamicznie zmieniających się sytuacjach, np. zagrożenia.. Pytanie 1 /12.. Potowe, jądra c) trzustka, grasica, jajniki, szyszynka d) potowe, łojowe, szyszynka, grasica 2.. Gdzie bezpośrednio trafiają substancje wydzielane przez gruczoły dokrewne?. Cechuje się ona wyjątkowo dobrze objaśnionym materiałem.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.układ hormonalny, nerwowy, narządy zmysłów dla gimazjum Zawiera 17 pytań.. Cele lekcji: Dowiesz się: - dlaczego ważna jest równowaga hormonalna i co może ją zaburzyć, - jakie…Aktualna kategoria: Nauka » Biologia » Gimnazjum - testy do lekcji.. a) mobilizuje organizm do działania b) przekazuje informacje ośrodkowego układu do mięśni i narządów c) przewodzi odczucia i doznania docierające do organizmu z .Biologia SP / Klasa 7 bioSP / Szkoła podstawowa Szkoła podstawowa biologia Klasa 7 Autor: Maria Ślazyk Temat: Zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego..

Istnieją co prawda również gruczoły zewnętrznowydzielne, ale nie należą one do układu hormonalnego.8.

(0-1) Niedobór jakiego hormonu wywołuje karłowatość (podaj pełne nazwy).. (0-1)Układ hormonalny działa: a) szybko i krótkotrwale c) szybko .Układ hormonalny Układ nerwowy i narządy zmysłów Zamknięte (np. testowe, prawda/fałsz) .. grupa a Regulacja nerwowo-hormonalna.. Imię i nazwisko Poniższy test składa się z 20 zadań.. Biologia z higieną i ochroną środowiska, Warszawa 1992.. Wzbogacony on jest licznymi obrazkami które pomagają zrozumieć niektóre procesy zachodzące w świecie przyrody i biologii.Ośrodkowy układ nerwowy składa się z mózgowia i rdzenia kręgowego.. Opis: Pobierz sprawdzian z działu 8 "Regulacja nerwowo-hormonalna" grupa A i B dla klasy 7, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.. do limfy do mózgu do krwi na zewnątrz organizmu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt