Charakterystyka odyseusza i hektora

Pobierz

Rodzina i królestwo były dla niego wielką wartością: 10 lat trwa jego podróż na rodzinną wyspę!. Jednym z głównych bohaterów książki pt."Iliada", napisanej przez Homera, jest Hektor.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. (382) Ebenezer Scrooge .Zelżył umierającego Hektora i odmówił mu w chwili jego śmierci prawa do oddania ciała bliskim i godnego pochówku, pozwolił okaleczyć jego ciało przez innych wojowników i zbezcześcił je ciągając je przez wiele dni w kurzu pola bitwy za rydwanem i nie pozwalając na pochówek.Charakterystyka Nerona.. Ta podróż obfituje w trudy i niebezpieczeństwa, których mógł uniknąć.Po pogrzebie Hektora (kremacja) w Troi zarządzono dwunastodniową żałobę.. Ἕκτωρ Hektōr, łac. Hector) - w mitologii greckiej królewicz i najdzielniejszy bohater trojański; bohater Iliady Homera.. Syn Herosa Laertesa i jego małżonki Antyklei.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .6) Opisy scen batalistycznych np. pojedynek Hektora z Achillesem, obraz oblężenia grodu, zasadzki i bitwy.. Był bratem Parysa, Deifoba i Kasandry oraz mężem Andromachy.. Brał udział w wojnie trojańskiej, był współtwórcą "konia trojańskiego", dzięki któremu Grekom udało się pokonać Troję w dziesięcioletniej "wojnie o Helenę"..

Nie bał się zmierzyć z samym słynnym Achillesem i nawet przez moment nie pokazał, że się go lęka.Hektor - charakterystyka • Iliada.

Syn króla Priama i Hekabe, mąż Andromachy i ojciec małego Astianaksa.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Heros walczył po stronie Greków.. Jest mężnym i odważnym .Filmy.. Jest silnym mężczyzną oraz, jak przystało na znakomitego żołnierza, doskonałym jeźdźcem.Charakterystyka Odyseusza Odyseusz jest głównym bohaterem "Odysei" Homera.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Charakterystyka zewnętrzna.. Był skłonny do przemyśleń, odpowiedzialny za własne czyny i wspaniałomyślny.. epoka: Starożytność.. (431) Pojedynek Hektora z Achillesem (422) Plan wydarzeń "Żona Modna" Ignacy Krasicki (419) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na .Hektor kierował się w swoim postępowaniu przede wszystkim patriotyzmem, zależało mu na obronie własnego miasta i rodziny (żony Andromachy i synka).. Olivia16 133 pkt.. _JAGODOWO_ 147 pkt.. Początkowo był przeciwnikiem wybuchu wojny o Helenę.W czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa (myślał, że to Achilles, którego .Hektor - odważny, szlachetny, dzielny, odpowiedzialny Odyseusz - przystojny, wspaniale zbudowany, przebiegły, dzilny, uparty, podejrzliwy, sprawiedliwy, choć bywa okrutny i nieubłagany Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź?Homer w ?Iliadzie?.

Jest odpowiedzialny.Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 214) Pytania na ustny polski 2005 (833) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (564) Ebenezer Scrooge - charakterystyka.

(1 151) Pytania na ustny polski 2005 (797) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (563) Pojedynek Hektora z Achillesem (407) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. Następnie żegna się z żoną Andromachą oraz małym synkiem i wraz z Parysem ruszają na pole bitwy.. Hektor to dobrze zbudowany mężczyzna, świetny jeździec, doskonały żołnierz.. Postać, która występuje w obydwu wielkich eposach Homera, przy czym w Odysei jest głównym bohaterem dzieła.. Był wspaniałym, a przede wszystkim uczciwym i prawym przeciwnikiem w boju.. Standardowo - od krótkiej prezentacji bohatera lub od swoich refleksji.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. 8) Epizodyczność akcji.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Cechy Achillesa , Hektora , Odyseusza , pomocy !. Hektor zostaje wysłany do trojańskich kobiet, by prosić je o wznoszenie modłów do Ateny.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Odyseja - Charakterystyka Odyseusza.. Zastanów się, czy podziwiasz wybranego wojownika, czy może jest Ci obojętny, co Ci w nim najbardziej imponuje, a co byś w nim "poprawił".Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 161) Pan Tadeusz Koncert Wojskiego - dźwięki oraz środki stylistyczne..

Jest on królem Itaki, którą opuścił przed dwudziestoma laty, aby wziąć udział w oblężeniu Troi.W ojczyźnie pozostawił wówczas żonę, Penelopę i jedynego syna, Telemacha oraz rodziców.Odyseusz - charakterystyka Odyseusz, bohater Odysei Homera, to król Itaki, mąż pięknej i wiernej Penelopy i ojciec Telemacha.

Obok Heraklesa i Tezeusza jest najbardziej znanym bohaterem greckich mitów i legend.Hektor (gr.. Do chwili, gdy starli się w śmiertelnym… Czytaj dalej →Charakterystyka wybranego rycerza starożytnego (Hektor, Achilles, Odyseusz).. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Pojawienie się Aleksandra (Parysa) i Hektora na polu walki wzmaga zapał Trojan.Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Homer ukazał go jako człowieka opanowanego, najdzielniejszego, rycerza bez skazy, najszlachetniejszego herosa wojny trojańskiej.Odyseusz był królem starożytnej Itaki.. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. Księga VII.. Był on rosłym przystojnym mężczyzną o silnej postawie i kręconych włosach.. Odyseusza przedstawiono jako męża wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada".. Odyseusz to legendarny król Itaki, żołnierz i podróżnik.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 310 pkt.. Charakterystyka wewnętrzna.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Inni żołnierze ufają mu, polegają na jego doświadczeniu wojskowym.. Mityczny bohater, Odyseusz, to król Itaki, wojownik, który przyczynił się do zwycięstwa Greków nad Trojanami, mąż Penelopy i ojciec młodego Telemacha.. Patrycja_123 .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. cirrus 204 pkt.. Natomiast Hektor, który wolał zginąć jako bohater niż okryć się hańbą jako tchórz.. Podstawowe informacje o bohaterze.. Pogrzeb poległych.. Pojedynek Hektora z Ajasem.. Najodważniejszy trojański wojownik, zaangażowany i zdeterminowany.. Uchodził za syna Priama i Hekabe (Hekuba).. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Jest najstarszym synem trojańskiego króla Priama i królowej Hekabe oraz mężem Andromachy.. Równiez był to potężny mężczyzna, ale jego twarz nie była już tak kobieca, jak ta Achillesa.. Charakterystyka zewnętrzna.. Hektor to dobrze zbudowany mężczyzna, świetny jeździec, doskonały żołnierz.Hektor był synem Hekuby i Priama.. Król Itaki, mąż Penelopy i ojciec Telemacha.. Poznajemy Odyseusza jako młodego, przystojnego mężczyznę.Filmy.. To najstarszy syn króla Troi - Priama i Hektabe, mąż Andromachy.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Zbyt jednak ufał bogom, np. Atenie, co doprowadziło go do zguby.Hektor jest jednym z głównych bohaterów homeryckiego eposu - Iliada..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt