Imię do bierzmowania żeńskie

Pobierz

Życie której świętej najbardziej do ciebie przemawia?. Imiona do bierzmowania potrafią sprawić przystępującym do sakramentu wiele trudu, ale jednocześnie są całkiem przyjemną częścią przygotowań do uroczystości.. Jakie imię wybrać na bierzmowanie?Oto nieco mniej popularne, ale wciąż warte uwagi imiona do bierzmowania żeńskie z opisem patronażu: Apolonia - patronka dentystów, stomatologów, Barbara - patronka górników, architektów, cieśli, żołnierzy, strażników i więźniów,Bierzmowanie - nietypowe imiona.. Patronka dusz zaniedbanych, kobiet pokutujących.. Dawniej uważano je też za czeski odpowiednik takich imion chrześcijańskich jak: Benedykta, Beatrycza, Beata czy Teodora.W polskich źródłach średniowiecznych występuje od XIII w. jako .Imiona do bierzmowania - damskie patronki zapewnią ochronę i przyniosą "podopiecznym" powodzenie w swoich dziedzinach.. Kinga - patronka Polski i Litwy, górników wydobywających sól i kopalni soli….. Nasza księga imion żeńskich odkryje przed Tobą tajemnice kobiecych imion.. Bierzmowanie się zbliża wielkimi krokami, a ja wciąż nie wybrałem sobie imienia.. Patronka Sycylii, Katanii, sztuki, artystów, kominiarzy, nianiek, ludwisarzy, karmiących matek, w chorobach piersi, pielęgniarek.. Dowiedz się co oznacza Twoje imię, co kryje się za imieniem bliskiej Ci osoby lub wybierz odpowiednie imię dla córki!.

czytaj nas regularnie.Imiona do bierzmowania dla kobiet.

Znalezionych imion: 139.. Adrian - patron strażników więziennych, oznacza "pochodzący z Hadrii" (miasto we Włoszech, na południe od Wenecji) lub z.. Alfons - patron adwokatów, jest to imię pochodzenia germańskiego, powstałe .Lista najpopularniejszych imion żeńskich na bierzmowanie przedstawia się następująco: Agata - patronka sztuki, artystów, kominiarzy, pielęgniarek Agnieszka - patronka dziewic, narzeczonych, dzieci, panien Anastazja - patronka cenzorów Anna - patronka matek, gospodyń domowych, wdów, stolarzy Apolonia .Wybór imienia do bierzmowania jest idealną okazją, by bliżej poznać niektóre z tysięcy świętych Kościoła.. Nie chodzi mi o takie typu Maria, Weronika, tylko jakieś hm. niespotykane, oryginalne.. Warto przeczytać wcześniej chociaż pobieżnie żywot wybranej osoby.24.. zosia,patrycja , paulina , anastazja , nina ,beata, wiletta i wioleta.. Warto zapoznać się z listą "świętych imion", żywotem patrona lub patronki, a nie kierować się modą na imiona do bierzmowania - tak, takowa również istnieje, głównie w przypadku damskich imion do bierzmowania..

Sprawdź, jakie imię żeńskie wybrać na bierzmowanie.

To one, a nie brzmienie imienia powinno być kwestią decydującą.. Ale musi mieć świętego patrona!Imiona na bierzmowanie - tradycja nadawania imion podczas sakramentu została zaczerpnięta z Biblii, która opisuje, jak Chrystus nadal imiona swoim uczniom.. myślę że pomogłam :) Proszę czekać.Żeńskie imiona na bierzmowanie: Agata - patronka artystów, sztuki, a także kominiarzy i pielęgniarek, Agnieszka - patronka czystych i niewinnych, narzeczonych, dzieci i panien,Fajne, nietypowe, żeńskie imię do bierzmowania?. Znajdziemy na niej takie święte imiona żeńskie: Agata - patronka sztuki, artystów, kominiarzy, karmiących matek, pielęgniarek.. Lista żeń­skich imion świę­tych Imiona żeńskie na bierzmowanie to imiona osób świętych i błogosławionych w Kościele katolickim.. Natomiast osoba, która przygotowuje się do bierzmowania powinna podejść do tematu w sposób poważny i uwzględniać wybór imienia zwracając uwagę na cechy patrona jakiego dla siebie wybiera.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Św. Afra - patronka kobiet pokutujących i dusz zaniedbanych; Św. Blandyna - patronka dziewic i pomocy domowej; Św. Etelburga - patronka kobiet oczekujących potomka; Św. Felicyta - patronka matek i kobietJeśli masz problem z wyborem imienia na bierzmowanie, sprawdź listę imion świętych!.

Przedstawiamy imiona dla kobiet na sakrament bierzmowania.

Imiona Męskie….. Akwilin.Poniżej nasz wybór często wybieranych oraz interesujących imion do bierzmowania.. Sakramentu tego udziela się tylko raz w życiu, dlatego imiona na bierzmowanie dla wielu stają .Imiona na bierzmowanie damskie - lista od M do Z.. Od 2014 do 2018 roku było to jedno z najczęściej nadawanych imion w Stanach .Dobrze się składa, gdyż imiona żeńskie mogą kryć w sobie wiele ciekawych sekretów.. Patronka młodych dziewic, czystości, narzeczonych, dzieci, panien, ogrodników.. Wśród imion żeńskich na bierzmowanie jest wiele imion tradycyjnych i .Lista imion żeńskich na bierzmowanie nie jest długa.. Żeńskie.. Anastazja - patronka cenzorów.. Patron ciężarnych kobiet.. Magdalena - właściwie - Maria Magdalena.. Modlą się do niej także kobiety zmagające się z nowotworem piersi.. Zapoznajmy się z mniej popularnymi świętymi, którzy są obierani za patronów podczas bierzmowania!. Agnieszka - patronka młodych dziewic, czystości, narzeczonych, dzieci, panien, ogrodników.. Anna - patronka stolarzy, matek, gospodyń domowych, wdów, górników .Cześć, witajcie.. Zależy mi na tym by było "z jajem" coby zapadało w pamięć i wywolywało uśmiech na twarzy osoba która je usłyszy ;).Jakie imię żeńskie na bierzmowanie?. Jest to święta między innymi od cenzury Ważne by było to imię jakiejś świętej.. Agnieszka - patronka dziewic, panien , narzeczonych, a także dzieci..

Do najpopularniejszych żeńskich imion należą:Jakie imię żeńskie na bierzmowanie?

Imiona do bierzmowania są tradycją zaczerpniętą z Nowego Testamentu - Jezus nadawał nowe imiona swoim uczniom.. Wybierając imię do bierzmowania, warto kierować się nie tylko jego .Odpowiedź na: Imię żeńskie do bierzmowania - jakie imię damskie?. Anna - patronka kobiet rodzących, matek, gospodyń domowych, piekarzy, wdów, .Lista imion żeńskich na bierzmowanie przedstawia się następująco: Agata - patronka sztuki, artystów, kominiarzy, karmiących matek, pielęgniarek Agnieszka - patronka młodych dziewic, czystości, narzeczonych, dzieci, panien, ogrodników Anna - patronka kobiet rodzących, matek, gospodyń domowych, .Imiona na bierzmowanie męskie Adam - patron ubogich i cierpiących, oznacza " ojca całej ludzkości".. Towarzyszyła Maryi Dziewicy i Jezusowi Chrystusowi aż do chwili jego męczeńskiej śmierci na krzyżu.Bożena - słowiańskie imię żeńskie, do polszczyzny przejęte z języka czeskiego, pierwotnie znaczyło obdarowana lub błogosławiona przez Boga.. Głównie z tego powodu, że moja mama też je wybrała.. Agata - patronka pielęgniarek, artystów i kominiarzy.. Zapoznaj się z listą żeńskich imion na bierzmowanie i wybierz swoją patronkę.. Klara - katronka zakonu Klarysek, kapucynek, Asyżu, bieliźniarek, hafciarek, praczek, radia i telewizji, chorych na oczy, malarzy malujących na szkle, szklarzy….. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Te zagraniczne imiona żeńskie są ładne, krótkie i łatwe w wymowie, sprawdź ich popularność obcojęzycznych imion dla dziewczynek w Polsce i w Stanach Zjednoczonych: Emma - imię pochodzenia anglosaskiego, nadal popularne w krajach anglojęzycznych.. Możesz wybrać patronkę, której życie jest w pewnym stopniu podobne do twojego lub która inspiruje cię do tego, by wejść na drogę świętości.. Osoba podchodząca do bierzmowania wybiera patronkę, której imię jest imieniem do bierzmowania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt