Zemsta test z odpowiedziami pdf

Pobierz

W rozmowie z mężczyznami jest zawsze stanowczy.. d) upodobnieniu postaci do rzeczywistych typów charakterologicznych.. Cześnika 3.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Sprawdzian nr 4.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian nr 4.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. Materiały powiązane z testem: Test: Zemsta Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Komizm postaci w "Zemście" polega na: a) skontrastowaniu bohaterów.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Szybka powtórka przed egzaminem.. 3 - pojazd z nr 3 ma pierwszeństwo tylko przed pojazdem 2 60.. Nie używaj korektora, ołówka.. Pobierz materiały: Sprawdzian nr 4.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.ZEMSTA - test ze znajomości utworu i filmu Zapraszamy do ciekawej, choć wymagającej skupienia i myślenia, wędrówki po tajemnicach utworu i filmu "Zemsta".. Gatunek: komedia.. Na ile aktów jest podzielony dramat pt. '' Zemsta '' ?. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.. Spośród trzech odpowiedzi tylko jedna jest prawidłowa.. Cześnik 2.. Wpisz w wykropkowane miejsca nazwiska gBównych .Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów..

Rozwiązanie.Zemsta - sprawdzian wiadomości, test z lektury ... Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.

Wszystkich rozmówców traktuje z jednakowym szacunkiem.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. A - epika B - dramat C - liryka 2.. Najbardziej znane sztuki pisarza to Zemsta, Śluby panieńskie, Damy i huzary, Pan Jowialski.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test wiedzy z lektury- "Zemsta" .. Super quiz jutro mam kartkówka z lektóry i to bardzo mi pomogło!. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. Z tych komedii pochodzi wiele polskich przysłów i powiedzeń.. 1 - pojazd z nr 1 musi ustąpić wszystkim pojazdom b) Odp.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. W pierwszej części testu właściwe odpowiedzi zakreślkółkami,awczęści drugiej wpisz je w zaznaczonych kropkami miejscach.d) awanturnik..

Próbne egzaminy gimnazjalne z odpowiedziami w "Wyborczej" • 19 września: cz. humanistyczna • 20 września: cz. matematyczno ...Ile aktów ma zemsta?

Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Odwołaj się do znajomości całego utworu Zemsta.. Quo vadis, Mały Książę, Tędy i owędy D. Kamienie na szaniec, Opowieść wigilijna, Syzyfowe prace PARTNER CYKLU: Przygotuj się i zdaj!. 2 - samochód z nr 2 pojedzie jako drugi w kolejności c) Odp.. ): Fredro został właścicielem zamku w po swoim z Zofią z Jabłonowskich.. b) nadaniu bohaterom dziwacznych imion.. 1 - kolejność przejazdu to: 3,1,2 - zgodnie z ruchem wskazówek zegara1 Opracowała: mgr Magdalena Bilińska Imię i nazwisko nr, klasa data, gr.. Rozwiązanie.. Masz 45 minut na to, by wykonać wszystkie zadania.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Sprawdzian nr 4.. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Odpowiedz.. W rozmowach z kobietami używa zawsze kwiecistego języka.. c) ukazaniu bohaterów z różnych warstw społecznych.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Papkin 7.Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 4 Test Ferdydurke - Witold Gombrowicz 1 Test Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery 3 Test Średniowiecze 3 Test Zbrodnia i kara - Fiodor Dostojewski 3 Test Hamlet - William Szekspir 2 Test Zemsta - Aleksander Fredro 3 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 3Zemsta - test znajomości lektury Test znajomości lektury Zemsty..

Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Zemstą" Aleksandra Fredry wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.

Czy to państwo było gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn?TEST WYBORU z zakresu podatku od towarów i usług Stan prawny na dzień 1 października 2017 r. Proszę o wybranie prawidłowej odpowiedzi na każde z poniższych pytań.. Czyja to charakterystyka?-.. Tworzył również aforyzmy, wiersze i z wielkim powodzeniem bajki narracyjne (Paweł i Gaweł, Małpa w kąpieli).Zemsta Test ze znajomo[ci lektury pt. '' Zemsta'' A. Fredry.. Dzień 3.Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.. 1) Czas i miejsce akcji w "Zemście" to: a) koniec XVI wieku, stary dworek b) koniec XVIII wieku, stary zamek c) początek XVIII wieku, stary dworek 2) Rodzaj i gatunek literacki, do których należy "Zemsta", to: a) dramat, tragedia b) dramat, komedia c) epika, komedia 3) "Zemstę" rozpoczyna: a) rozmowa Cześnika z Papkinem b .30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) 30 jakich kolwiek pytań do zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTest sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w "Zemście".. Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Format PDF, 270,29 KB.Fredro pisał sztuki, które do dziś śmieszą widzów..

Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.Plik zemsta test sprawdzający z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika percyjackson411 • Data dodania: 18 lip 2020Lista pytań z lektury Zemsta.

Gatunek literacki "Zemsty".. Gatunek: komedia.. Zamożny wdowiec, Ojciec Wacława, skromny małomówny, fałszywy, skompy.. Z obowiązku zainteresował się starymi przechowywanymi w tym miejscu.. Poziom trudno[ci: Zredni 1.. W tej sytuacji: a) Odp.. Zemsta - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Zemsta.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Zawiera 32 pytań.. a) Piotr b) Władysław c) Adam d) Józef e) Janusz f) Mateusz 3) O co kłócili się Rejent i Cześnik?a) Odp.. Prawidłową odpowiedź należy zaznaczyć poprzez postawienie znaku "X" w kratce obok właściwej odpowiedzi.A.Ballady,ncazęśIćIDziadów, Zemsta B. Latarnik, Artysta, Treny C.. Do jakiego rodzaju literackiego nale|y utwór pt. '' Zemsta '' ?. Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.. Z którą postacią z serialu Gotham najbardziej się utożsamiasz?. W XVII wieku ów zamek miał dwóch właścicieli, którzy.. Kto mówi te słowa: " Hej!. Rodzaj literacki "Zemsty".. Chociaż procesy sądowe rujnowały .. a) Adam Mickiewicz b) Aleksander Fredro c) Ferenc Molnár d) Juliusz Słowacki e) Neron f) Autor nieznany 2) Jak naprawdę miał na imię Papkin?. Pobierz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt