Charakterystyka postaci karty pracy

Pobierz

Zadanie domowe.. Istnieje bardzo wiele sposobów ożywienia formy pracy.Praca z tekstem urza mózgów Podająca Ćwiczenia praktyczne Środki dydaktyczne: lektura " Mikolajek" Karty pracy przygotowane przez n-la z postacią Mikołajka, mazaki, kredki, karteczki z fragmentami lektury.. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p.. Jest uczniem gimnazjum.. Pobierz (docx, 13,6 KB) Podgląd treści.. Językowy skarbiec - bogate słownictwo dobrą drogą do napisania barwnej charakterystyki .. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. Ma skłonność do popadania w melancholię, a wtedy czuje się niekochanym i niepotrzebnym.. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.. TEMAT 2: Akcje dywersyjne - A. Kamiński "Kamienie na szaniec".. Jest piętnastolatkiem.. Tekst ma się ograniczać tylko do tego elementu charakterystyki, który został przydzielony waszej grupie (wpiszcie go do pierwszej linijki).Plik charakterystyka postaci karty pracy.pdf na koncie użytkownika diffy530912 • Data dodania: 22 lis 2018Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. 12 - charakterystyka Mamli; Ćwiczenia do lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" ćw.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca..

3 - charakterystyka postaci, ćw.

Stworzenie notatki w zeszycie.. Losy Kalego - rzecz o tolerancji i równouprawnieniu; Na kolejnej lekcji skupiliśmy się na postaci Kalego, nawiązując na przykładzie jego losów do tematu niewolnictwa, rasizmu i tolerancji.. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie plików ./ Charakterystyka postaci.. Była Francuzką.. poleca 78 % .. Asisisisisisi uratowane życie xd .. błyskotliwy • inteligentny • pogodny • spostrzegawczy • serdeczny • pojętny • spokojny • lojalny.. Cechy charakteru.ćw.. Jest również nieco naiwny i przesądny, wierzy w zabobony.Kryteria oceny charakterystyki postaci literackiej Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 9)* 1.. * Wykreślanka .. Karta pracy 67/9 (poz. 2) - Dzień Ojca (opisujemy tatę Oli na podstawie ilustracji) Karta pracy 42/4 (poz. 3) - Opisujemy postać w stroju karnawałowym.. 2 - dzielimy wyrazy opisujące emocje na sylaby i wyrażamy swoją opinię na temat odpowiedzialności bohaterów lektury ćw.. 9.4.2011 (10:13) super praca .Karta Charakterystyki substancji niebezpiecznej przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników prowadzących działalność zawodową w celu umożliwienia im podjęcia w miejscu pracy środków niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia człowieka i środowiska.KARTA PRACY..

Jest postacią wartą uwagi.

psychospołeczne i związane z organizacją pracy : Stres - ciągła presja na szybkość i jakość wykonania potrawy, zamówienia .. zamówienia : Działania profilaktyczne .. Kartę można wykorzystać już na etapie czytania lub podczas omawiania lektury.Marcin Borowicz i Andrzej Radek - charakterystyka porównawcza Marcin Borowicz i Andrzej Radek to główni bohaterowie powieści Stefana Żeromskiego "Syzyfowe prace".. Jest kochliwy i chętnie flirtuje z dziewczętami.. Wypełnienie karty pracy i zapis w zeszycie.. praca przydatna i napisana pełnie a nie w strasznym streszczeniu .. Jest synem państwa Woźniaków.. Dziękuje ;3. odpowiedz.. Ojciec natomiast był Polakiem.Charakterystyka postaci - zarys - Materiał zawiera kartę, dzięki której uczniowie w jasnej graficznie formie mogą uporządkować notatki potrzebne do opracowania charakterystyki postaci.. Napiszcie kilkuzdaniowy tekst dotyczący postaci, którą widzicie.. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.MIĘDZYNARODOWA KARTA CHARAKTERYSTYKI ZAGROŻEŃ ZAWODOWYCH .. Przedstawienie postaci (co najmniej cztery informacje) 0 - 1p.. OPIS POSTACI.. Ćwiczenie 4 PLAN OPISU: Uczniowie plan opisu uzupełniają własnymi wyrazami i związkami frazeologicznymi, pasującymi do opisywanej przez siebie, konkretnej,Karta pracy jest zbiorem ćwiczeń, które przygotują ucznia do samodzielnego zredagowania opisu Nemeczka..

2.Karta pracy.

ZADANIA DLA UCZNIA: Korzystając z książki, dokończ uzupełnianie karty pracy (prawa część) - wypisz wszystkie akcje dywersyjne, w jakich wzięli udział główni bohaterowie książki.Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich.. Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Charakterystyka może być statyczna, jeśli charakteryzujemy postać w określonym momencie jej życia (w klasie, w czasie obozu itd.. Należy zapewnić pracownikom odpowiednią odzież roboczą, w postaci fartuchów .przy opisie skupiamy się na opisie zewnętrznym, wyglądzie, można trochę opisać postać z charakteru, ale powinno to być raczej tak przy okazji (np. przy wstepie przy przedstawianiu), najważniejsze jest to co widzimy charakterystyka to rozbudowany opis, musi zawierać zarówno opis zewnętrzny (wygląd) jak i wewnętrzny (charakter, zachowanie) [ze wskazaniem na to drugie]W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. Karta Pracy.. Uzupełnij informacje o książce wyrazami z ramki i przepisz .Charakterystyka postaci - zarys - Materiał zawiera kartę, dzięki której uczniowie w jasnej graficznie formie mogą uporządkować notatki potrzebne do opracowania charakterystyki postaci..

Przedstawienie postaci.

KARTA PRACY "JAKIM CHŁOPCEM BYŁ NEMECZEK?". Nie znaczy to, że prowadzona przez nas narracja ma być nużą-ca, a sama charakterystyka - schematyczna, napi-sana według jednego określonego wzorca.. Autorem karty pracy jest Sylwia Oszczyk.. Tok lekcji: Rozmowa wprowadzająca kierowana przez n-la.Plik Janosz Boka - charakterystyka postaci.doc na koncie użytkownika dna8 • folder KARTY PRACY I INNE POMOCE • Data dodania: 12 paź 2012Korzystaj z lektury.. uczciwy • dociekliwy • zdystansowany • żywiołowy • prawdomówny • szczery • pewny siebie.. ), albo dynamiczna, kiedy postać zmienia swą osobowość pod wpływem różnych okoliczności życiowych (czas, otoczenie, przejścia życiowe, wpływ innej osoby itp.).6.. Opis wyglądu zewnętrznego (sposobu mówienia, poruszania się) 0 - 1p.. Chłopców różni nie tylko pochodzenie, lecz także droga, jaką musieli przebyć, aby dojrzeć do świadomości narodowej, patriotyzmu i walki z uciskiem politycznym.Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. 9 - wybieramy jednego z bohaterów i tworzymy jego charakterystykęforma wypowiedzi uwzględniająca przedstawienie, opis wyglądu i osobowości oraz ocenę postaci.. Jest mieszkańcem jednej z dzielnic dużego miasta.. Środki stylistyczne - Żywy przykład.KARTA PRACY FORMY WYPOWIEDZI.. Formy wypowiedzi.. :) ja jestem bardzo zadowolona z Twojej pracy !. Charakterystyka Janka Muzykanta.. Podziel podane nazwy cech na dotyczące charakteru, umysłu i usposobienia.. Poprawne nazwanie i opisanie cech charakteru (usposobienia .mają inne występujące w utworze postacie.. - praca indywidualna.. CHARAKTERYSTYKA 1.. Cześć końcowa: (ok. 10 min) Podsumowanie zajęć, podsumowanie pracy na zajęciach, Ewaluacja zajęć.. W wypracowaniach szkolnych zwykle stosuje-my charakterystykę bezpośrednią.. Ćwiczenie 3 PRZYJACIEL: Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkami frazeologicznymi z ćwiczenia 2.. Przekształć podane zdania tak, by nie używać w nich czasownika jest.. Adam jest głównym bohaterem powieści..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt