Czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem rozprawka

Pobierz

Odpowiedź wydaje się oczywista-tak, ale warto przedstawiś argumenty popierające tę tezę.Myśląc o wzorcach osobowych, mamy n myśli osoby, które pragniemy albo powinniśmy naśladować, gdyż mają one cechy, jakich u siebie nie zauważamy, i których równocześnie im zazdrościmy.Przydatność 60% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież.. .Kompozycja rozprawki .W swojej rozprawce postaram się dowieść, że bohaterzy książki ,,Kamieni na szaniec" nie byli tanimi bohaterami, następującymi argumentami.. "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego to jedna z pozycji znajdujących się w kanonie lektur szkolnych.. To były wartości, które cenili bardziej niż życie.. Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka" ,"Zośki" i "Rudego".. ;) Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka" ,"Zośki" i "Rudego".. Świadczy o tym przedewszystkim ich wierność i odwaga.. "Kamienie na szaniec" to opowieść o ludziach, którzy "potrafili pięknie żyć i pięknie umierać" - rozprawka.Przydatność 85% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. W strukturach "Szarych Szeregów" dokonywali heroicznych akcji (akcja pod Arsenałem, zamach na Franza Kutscherę).Drugim argumentem może być fakt, że pomimo wielu przeszkód i utrudnień bohaterowie powieści "Kamienie na szaniec" potrafili cieszyć się z życia..

1.Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla młodego człowieka w XXI w.?

Nie myśli o nauce jako o przywileju, lecz ciężkim obowiązku.. I to wystarczy.. (2/3) Rozprawka na temat różnicy pokolenia młodzieży Alka, Zośki i Rudego od naszego i czy mamy jakieś wspólne cechy, Kamienie na szaniec - streszczenie i opracowanie powieści Aleksandra KamińskiegoTeza - Bohaterowie Kamieni na szaniec A. Kamińskiego potrafili wcielić w życie ideały braterstwa i służby.. Są to bowiem chłopcy, którzy mogliby być przykładem dla każdego z nas.W swojej pracy przedstawię refleksje na temat ''Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży''.. 2.Pokój jest "czasem zapominania", jednak myślę, że trzeba pamiętać o wojnie.. 2011-05-03 19:39:30; Rozprawka na temat: Czy bohaterowie z "Kamieni na szaniec" musieli zginąć?. Uważam, że przedstawione powyżej rozważania i argumenty potwierdzą moją tezę, mówiącą o tym, że bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego mogą być i są wzorem dla współczesnej młodzieży.. Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież.. .rozprawka: Myśleli o innych ludziach, dla nich był ważny najpierw .A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei, ..

Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?-Odpwiedź!

2010-03-16 23:03:03; Miał tu ktoś sprawdzian z "Kamieni na Szaniec "?. Rudy, Alek oraz Zośka kochali swoją ojczyznę, można powiedzieć - nad życie.. Opowiada o losach młodych ludzi, którym przyszło dorastać w czasie II wojny .. W argumentacji odwołaj się do lektury obowiązkowej (wybranej spośród lektur wymienionych na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego) oraz do innego utworu literackiego.. Czy, Twoim zdaniem, bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. Mam napisać rozprawkę .. potrzebuję argumentów !Alek, Rudy i Zośka poświęcili swoje życie na walce z okupantem w czasie II wojny światowej.. (podaj przynajmniej dwa dowody).. Są to bowiem chłopcy, którzy mogliby być przykładem dla każdego z nas.Napisz rozprawkę w której rozważysz na czym polega przyjaźń między wybranymi przez ciebie bohaterami literackimi odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej(•Mały Książę, •Kamienie na Szaniec, •Hobbit, czyli tam i z powrotem)i do innego tekstu literackiego twoja praca powinna liczyć co najmniej .Rozprawka • "Kamienie na szaniec .Rozprawka na temat różnicy pokolenia młodzieży Alka, Zośki i Rudego od naszego i czy mamy jakieś wspólne cechy, Kamienie na szaniec .W tym wypracowaniu mam odpowiedzieć na pytanie, który z bohaterów literackich jest dla mnie wzorem..

Czy, Twoim zdaniem, bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?

2011-01-10 20:13:13Język Polski.. Swoimi argumentami będę chciała dowieść, że mój wybór był słuszny.Kolejne rozbieżności wynikają w rzeczywistości, z jaką musieli zmierzyć się bohaterowie "Kamieni na szaniec" - rzeczywistości, w której ich ojczyzna znalazła się pod niemiecką okupacją, a oni sami musieli dokonać wyboru pomiędzy biernym poddaniem się agresji nieprzyjaciela a podjęciem czynnej walki, wynikającej z ich poczucia patriotyzmu i obowiązku wobec ojczyzny.Bohaterowie "Kamieni na szaniec" - Alek, Rudy i Zośka mogą być wzorem dla młodzieży, ponieważ w obliczu zniewolenia Polski nie pozostali bierni, podjęli walkę w obronie swojej Ojczyzny.. Poprzedni Esej o miłości Następny H. Sienkiewicz Latarnik - dzieje Skawińskiego w punktach.Rozprawki; Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" - Rudy, Zośka oraz Alek, mogą być interesujący dla dzisiejszych czytelników?. Nie można mych słów brać zbyt dosłownie.Jakie mogą być argumenty do rozprawki " Czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży ?. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne..

2011-05-17 20:55:52; Co łączyło bahaterów "Kamieni na szaniec "?

Ich najważniejszymi wartościami była przyjaźń i ojczyzna.. (piątek - piąteczek - piątunio )Stał się jednym z bohaterów "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Proszę jak ktoś ma na ten lub podobny temat to albo link albo napisać proszeee!. Przedstaw swoje stanowisko, uzasadnij je dwoma argumentami i przykładami:7.. Są to bowiem chłopcy, którzy mogliby być przykładem dla każdego z nas.Czy bohaterowie " Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. W czasie wolnym od służby spotykali się ze sobą, dokształcali się i planowali działania, które utrudnią Niemcom wynaradawianie Polaków.Rozprawka na temat: czy bohaterowie "Kamieni na Szaniec" mogą być dla nas, młodych ludzi,żyjących w XXI w. wzorcami osobowymi?. Przemawiały one w sposób zbyt krzykliwy, próbowały nawracać i za wszelką cenę wpoić innym .Przydatność 85% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. Kolumbowie potrafili oddać swoje własne życie za przyjaciela.. Wybucha II wojna światowa.. - rozprawka, Kamienie na szaniec - streszczenie i opracowanie powieści Aleksandra KamińskiegoMyśl Karla Jaspersa jest dobrym mottem do mojej pracy.. "Kto czyta książki, żyje podwójnie".Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Długo zastanawiałam się nad tym problemem, ale ostatecznie wybrałam Janka Bytnara, czyli "Rudego" z powieści Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec.. Uważam, że stwierdzenie "bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży" jest ze wszech miar słuszne.Reasumując powyższe rozważania mogę stwierdzić, że bohaterowie "Kamiei na szaniec" z całą pewnościa mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Aleksander Kamiński w książce "Kamienie na szaniec" przedstawia historię trzech harcerzy: Alka, Zośki i Rudego, którzy w trudnych czasach niemieckiej okupacji wykazali się niebywałą odwagą i potrafili stawić czynny opór wrogowi.Bohaterowie powieści "Kamienie na szaniec" z pewnością cenili sobie pomoc, walkę za kraj, służbę ojczyźnie i posłuszeństwo, a także przyjaźń, miłość..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt