Atrakcje turystyczne czech i słowacji genially

Pobierz

Relacje Polski z sąsiadami.. SudetyTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji Kilka informacji o Czechach mały kraj, nie ma dostępu do morza, prawie 30 lat temu tworzył ze Słowacją Czechosłowację, stolicą jest Praga ( mieszka w niej ok. 1,3mln osób ) Czesi mają podobną flagę do Polski Kilka informacji o Słowacji jeszcze mniejsza od Czech, też nie ma dostępu do morza, większą część kraju zajmują Karpaty .Author: Piotr Stankiewicz Keywords: geografia Created Date: 5/6/2019 7:02:18 PM Title: Karta pracy.. Spisky Hrad to podobno największy zabytkowe ruiny zamkowe w Europie Środkowej, bowiem powierzchnia zamku wynosi ponad 4 hektary.Turystyka w Czechach i na Skowacji Do Czech i na Slowacjç mamy tak blisko, Že moŽemy pojechaé tam nawet na jeden dzieó.. Zróżnicowanie przyrodnicze i społeczno-gospodarcze Rosji.. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach .Projekt "Uczymy się razem" ma na celu wspomożenie uczniów w nauce historii, biologii i geografii.. Dobszyńska Jaskinia Lodowa 6.. Dobrze rozwiniçta infrastruktura turystyczna oraz liczne atrakcje sprzyjajq jednak dluŽszemu pobytowi.. Brawo - znalazłeś rączkę i aktywne pole.Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji Czechy Czechy Mapa Czech Mapa Walory kulturowe Czech Czechy, w odróżnieniu od Słowacji, są odwiedzane przez turystów z innych państw przede wszystkim ze względu na dziedzictwo kulturowe..

Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji DRAFT.

Czechy w pigułce: stolica - Praga powierzchnia - 78,9 tys. km² ludność - 10,5 mln gęstość zaludnienia - 134os/km² język urzędowy - czeski rok powstania - 1993 (rozpad Czechosłowacji) 2.. 5 Sulowskie skały - piękne miejsce na Słowacji.. / SĄSIEDZI POLSKI / kartkówka z 3 tematów: Zmiany w przemyśle Niemiec; Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji; Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi 1.. Atrakcje turystyczne Czech i SłowacjiŚrodowisko przyrodnicze oraz atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. PrzemysłZamki.. Znaczenie turystyki w Czechach i na Słowacji 4.Obiekty z Listy światowego dziedzictwa UNESCO znajdujące się w Czechach i na SłowacjiRozdział 5.. Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!. Dowiesz się także w jaki sposób te kraje próbują przyciągnąć większą ilość turystów.. Kraj ten posiada mnóstwo pięknych miejsc i zakątków, które warto zobaczyć.. brawo!. Klikając w zdjęcie lub tytuł ruszasz do miejsca, które sami zdobyliśmy i opisujemy ze szczegółami.Czechy, atrakcje - mapa.. Część 1. brawo!. Walory przyrodnicze i kulturowe Czech i Słowacji 3.. 5.4 Liptowski Mikulasz, Tatry Niżne i inne ciekawe miejsca Słowacji północnej.. Powierzchnia: 78 900 km2 Stolica: Praga Język urzędowy: czeski Waluta: korona czeska.Obejrzyj film o Słowacji i Czechach i zobacz, co ciekawego można zobaczyć u naszych południowych sąsiadów.Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji Atrakcje turystyczne Czech Praga Tańczący dom Hradczany Złota uliczka Most Karola Adrspach i Teplicke Skaly Słowacki Raj Dobszyńska Jaskinia Lodowa Kutna Hora - Kaplica Czaszek Karlowe Wary Sanktuarium pielgrzymkowe św. Jana NepomucenaCzechy to kraj niezwykłych krajobrazów, wyjątkowej architektury i licznych atrakcji..

Stolicą Czech jest: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.

Kolejną ciekawą atrakcją są bazaltowe organy, zwane Pańską Skałą.Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. Zacznę jednak od trasy wycieczki, aby była jasność jakie dokładnie miejsca będę opisywał.. Tylko w niewielkiej części kraju klimat jest umiarkowany ciepły przejściowy.. Słowacja w pigułce: stolica - BratysławaŚrodowisko przyrodnicze, atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. Problemy polityczne, społeczne i gospodarcze Ukrainy.. Na większości obszaru Czech panuje klimat kontynentalny.. Ogrom architektoniczny budowli może naprawdę zaskoczyć.. Niektóre opisy dotyczą obu krajów.Zaznaczone litery, odczytane z góry na dół, utworzą hasło.. Trasa naszego rowerowego wyjazdu przez Czechy przebiegała w większości przez czeskie Sudety, ale zanim się tam dostaliśmy, pojechaliśmy z Kłodzka w Góry Stołowe.Temat: Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji ( zapisać w zeszycie) Punkty do tematu zapisać zeszycie 1..

5.1 Zamek Lietava i inne atrakcje północnej Słowacji.

To najczęściej odwiedzane miejsca i atrakcje Czech wg ostatnich danych zaprezentowanych przez CzechTourism, czeską narodową organizację turystyczną.. Zaznacz literęwe właściwej kolumnie.. Skalne miasto koło Adršpach 5.. Złota Uliczka 3.. Wpisz numery odpowiadające ich nazwom w odpowiednich rubrykach tabeli.. brawo!. Pałac w Lednicach 7.. Środowisko przyrodnicze Czech i Słowacji 2.. Hasło: _____.. Kościół w Twardoszynie, 4.. Cel lekcji.. Zamek Orawski, Spiski czy ten w Lubowli to nieliczne z przykładów wielu potężnych twierdz, które do dziś zdobią tereny Słowacji.. Przypominam o aktywnych polach.Aby ich nie przeoczyć kliknik w rączkę w prawym górnym rogu karty.. Praga, przepiękne Skalne Miasto, Morawski Kras, Czeski Krumlow oraz "Ścieżka w obłokach" przyciągają turystów z.Największą atrakcją i zdecydowanie najbardziej imponującą jest Pravcicka Brana, ponieważ ma ona aż 26 metrów wysokości.. Filmy są powtórzeniem wiadomości z danego tematu, zgonie z .Play this game to review Geography..

W tym sektorze gospodarki pracuje ok. 25% zatrudnionych w Niemczech.

Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. O tym, Že popularnoéé Obu krajów wšród zagranicznych turystów wrasta, éwiadczq dane zamieszczone na wykresie.Drogi uczniu.. Eduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Na dzisiejszej lekcji przyjrzymy się atrakcjom turystycznych Czech i Słowacji.. Szczególne miejsce zajmuje Praga - największe miasto orazTurystyczne atrakcje Czech i Słowacji.. 5.2 Malownicza wieś Cziczmany.. brawo!. Czechy to niewielki kraj leżący w środkowej części Europy: - jest południowym sąsiadem Polski,-nie ma dostępu do morza.. Państwem, w którym rozwija się ona szczególnie intensywnie, jest .. 18 Zobacz galerię istockUporządkuj wymienione atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.. Przedstawiam przykłady atrakcji turystycznych i rekreacyjno-sportowych Czech i Słowacji.. SP Grzybno.. Lekcja 25.. Zamek Spiski koło Lewoczy Słowacki Raj - region we wschodniej części Słowacji, formy wypłukane w skalach przez wodę4.6 Zamek Streczno - mała atrakcja blisko Żyliny.. answer choices.Słowacja to raj dla miłośników kąpieli termalnych oraz turystyki aktywnej, na przykład sportów zimowych, wędrówek po górach, zwiedzania jaskiń.. iwona_morawska69_92752.. 6 Ich wysokość - Tatry!Zamek i ratusz w Pradze, piece hutnicze w Ostrawie Witkowicach, ścieżka w koronach drzew w Lipnie, aquapark w Libercu i ogrody zoologiczne z Ołomuńca czy Jihlavy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt