Główni bohaterowie o psie który jeździł koleją

Pobierz

Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.Lampo to główny bohater książki pt."o psie,który jeżdził koleją".Był psem pododnym do szpica i owczarka.Jedno ucho miał sterczące ostro do góry,a drugie opadające w dół.Oczy wesołe i szelmowskie z iskrą,natomiast długowłosej,gęstej sierści uroku nadawała na grzbiecie jasna pręga.Poza tym miał sympatyczną mordkę i długi piękny ogon zakończony białą .Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał.. "O psie, który jeździł koleją" to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. Kolejarz ma trójkę dzieci (Gina, Roberto i Adele), które natychmiast zaprzyjaźniają się z pieskiem.. Skomentuj.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Lampo, kundelek, o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Zadaniem uczniów było samodzielne przeczytanie lektury w domu.. Zadaniem uczniów było samodzielne przeczytanie lektury w domu..

XX wieku rzeczywiście żył pies, który potrafił podróżować pociągami.

6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Opis fabuły.. Ma wesołą mordkę ozdobioną po bokach spiczastymi uszami, z których jedno sterczy ku górze, wyczulone na najlżejsze nawet dźwięki, drugie zaś opada na dół, nadając zwierzęciu.Opowiadał, że psa przekazał mu kolega, jadący pociągiem z dalekiego południa.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Czy Twoi przyjaciele wiedzą, jak się czujesz?. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Główne cele: rozwijanie twórczej aktywności uczniów, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę.. Jest to propozycja do zajęć realizowanych przynajmniej przez tydzień.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Przedstawiam cykl pracy z lekturą w klasie III - R. Pisarski ,,O psie, który jeździł koleją".. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.Test sprawdzający znajomość lektury O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego..

...Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Strona główna; ZAPRASZAM :) POMOCE NA ZAMÓWIENIE.. Lampo to główny bohater utworu.. Osoba opowiadająca o wydarzeniach w książce pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego z pewnością nie ma wpływu na zdarzenia, nie bierze w nich udziału, jednakże zna przejścia, myśli i odczucia bohaterów, wobec mówi nam o nich.. Jej pierwowzorem był Lampo, kundelek pochodzący z Włoch.Przedstawiam cykl pracy z lekturą w klasie III - R. Pisarski ,,O psie, który jeździł koleją".. Nikt nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób docierał do celu.. Był przebiegły i pomysłowy .Lampo, bohater opowiadania Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją", znalazł naśladowcę.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:recenzje.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2012-04-12 15:06:15Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi .Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści..

"O psie, który jeździł koleją" to książka, która rozczula nie tylko miłośników tych zwierząt!

Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. - "O psie, który jeździł koleją" jest historią, która dzieje się we Włoszech w latach sześćdziesiątych XX wieku.Poza tym wypowiada się w trzeciej osobie.. W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. ZADANIE 1.. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.. Główne cele: rozwijanie twórczej aktywności uczniów, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Przeskakując co drugą literę, zaczynając od pierwszej, wykreśl imię psa - bohatera lektury.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Jaki byłby Twój los, gdybyś został bohaterem horroru?. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.O psie, który jeździł koleją w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!.

Po krótkim czasie staje się on ulubieńcem całej rodziny.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.

Udostępnij.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?LAMPO - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ - KARTY PRACY Zapraszam również tu: .. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Jest to propozycja do zajęć realizowanych przynajmniej przez tydzień.. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Wesołych Świąt.. Słynny pies jeżdżący koleją po pięknych Włoszech jest kudłatym kundlem podobnym trochę do owczarka, a trochę do szpica.. W jednej z toskańskich miejscowości w latach 50.. Jego niezwykłe umiejętności sprawiły, że w tamtych czasach był znany w całym .O psie który jeździł kolejąStary Wujek - this game to review Other.. Tam przypomniano sobie o wypadku z psem, potem rozpoznał go kelner, który widział psa jesienią jadącego w pociągu na południe.. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.O psie, który jeździł koleją - Problematyka "Lampo, który zawsze wraca" - to tytuł jednego z artykułów opisujących historię niezwykłego psa.. Jest lekturą szkolną, co sprawia, że już w dzieciństwie młody człowiek może sięgnąć po historię dzielnego czworonoga.Książka Romana Pisarskiego oparta jest na prawdziwej historii.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.. To Szagi, który jeździ koleją na trasie Pępowo - Kartuzy.Opis: O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski "O psie, który jeździł koleją" w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. zosia1011 4 lata temu.. Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt