Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu lub przypowieści

Pobierz

Z jednej strony był port, który pękał od okrętów, a z drugiej strony dzielnice przemysłowe.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Przejdź do menu dodatkowego.Orfeusz był obdarzony pięknym głosem i sprawnymi palcami.. I też nie za długieOpowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Na podstawie materiałów źródłowych uporządkuj i uzupełnij informacje dotyczące pisania opowiadania odtwórczego.. Ludzie słyszący jego śpiew i grę na lirze zamierali w bezruchu, byli tym po prostu zauroczeni.. Jeśli tworzysz wspołczesną wersje mitu pamiętaj że ona powinna mieć uniwersalny charakter.. Pewnego dnia pewien młodzieniec- Aristajos- zauroczył się .Drodzy Uczniowie, Na dzisiejszej lekcji : - będziecie doskonalić tworzenie opowiadania na podstawie baśni i legendy,-uzupełnicie ćwiczenia w Zeszycie ćwiczeń na s.133-135.. 1.Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216) .2.W zeszycie ćwiczeń uzupełnij zadanie 4 a i 5str.Jak napisać współczesną wersje mitu lub przypowieści.. zauważ ze mity przedstawiają ludzi i herosów.Przypomnij sobie wszystko, co wiesz na temat bohaterów danej baśni lub legendy (wygląd, cechy charakteru, sposób bycia, relacje z innymi).Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

proszę o dokładne wytłumaczenie PLIS i od… aniaprzemyk0828 aniaprzemyk0828 29.03.2021 Polski Liceum/Technikum .JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI?. .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie przypowieści lub mitu?. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Wybierz jedną z przypowieści.. Był on bardzo bogaty i otoczony kręgami starodrzewu.. Pewnego razu młodszy z nich poprosił o spotkanie z ojcem, wtedy zażądał od niego należnej mu części majątku.. 3.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?Napisz opowiadanie twórcze na podstawie lektury Ania z zielonego wzgórza.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o Prometeuszu.. przeczytaj→ 1.. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.. Wyobraź sobie, że masz przygotować scenariusz gry komputerowej na podstawie przygód Heraklesa.Napisz opowiadanie twórcze na temat na podstawie mitu lub przypowieści 12 lutego 2021 19:43 Zaktualizowane Na temat: wyobraź sobie spodkanie Zofii Wańkowicz (lektura ,,ziele na; Wyobraź sobie, że losy bohaterów "Świtezianki" potoczyły się inaczej.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym..

posłuchaj→ Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Wymyślone samemu a nie skopiowane z innego pytania!. Ojciec był zaskoczony decyzja syna, poprosił, aby ten zastanowił się nad swoją decyzją.Temat: Jak napisać opowiadanie odtwórcze?. Eurydyka była małżonką Orfeusza, przepiękną nimfą, każdy kto na nią spojrzał, chociażby na krótką chwilę, od razu się w niej zakochiwał.. W Jerozolimie żył pewien człowiek, który miał dwóch synów.. Słowa, które mogą być przydatne w takim opowiadaniu twórczym - słowa rozpoczynające opowiadanie: Gdy nastał wieczór…; Zegar wskazywał południe…;Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy-powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.. Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Przejdź do menu głównego.. Syzyf był królem Koryntu.. Z tarasu pałacowego rysował się widok na Korynt.. Ważne informacje Mieszkał on u szczytu góry zwanej Akrokoryntem, na której miał przepiękny pałac.. Opowiadanie odtwórcze.. możesz też przenieść swoich bohaterów w czasy współczesne; c) pamiętaj, że mity i przypowieści mają charakter uniwersalny -język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści ..

Zwroć uwagę na problematykę podjętą w micie lub przypowieści.

Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.47-200 Kędzierzyn Koźle ul. Stoczniowców 11 +48 774821571 ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt