Test z odpowiedziami pan tadeusz

Pobierz

Grupa I Podaj pełny tytuł Pana Tadeusza .. Z jakim fragmentem Pana Tadeusza kojarzą ci się słowa?. Tło wydarzeń w "Panu Tadeuszu" stanowią: a) momenty upadku narodowego b) czasy rewolucyjnych buntów .Pan Tadeusz Pytanie o podstawowe fakty.. Test Opracowanie Bohaterowie Streszczenie .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Pan Tadeusz - test wiedzy.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. Błędnie rozwiązane zadania przepisywane są we właściwej formie do zeszytów 5.. Kogo ocalił Robak?. Łącznie można uzyskać 28 pkt.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 20121) podopieczna telimeny a) zosia b) sad c) kawaler d) wojski 2) z jego cÓrkĄ chciano wyswataĆ tadeusza a) kluczyk b) chŁodziec c) podkomorzy d) gŁÓg 3) tak hrabia zobaczyŁ zosiĘ - ogrodniczkĘ a) wojski b) hrabia c) niedŻwiedŻ d) sad 4) zachwycaŁ siĘ ogrodniczkĄ a) hrabia b) Łowy c) telimena d) niezabudka 5) hrabia myŚlaŁ, Że to roŻek amaltei a) wŁochy b) kawaler c .Aktualna kategoria: Nauka » Język polski » Liceum - testy do lektur..

Zobacz podobne quizy: #adam #lektura #mickiewicz #pan #tadeusz #testc)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.

Kim lub czym będziesz w następnym wcieleniu?. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99.. Skomentuj.. test dodany 14 lat temu przez Sucre.. #oskaripaniroza #lektury #lekturyszkolne.. Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla .84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. a) "Konia , zawołał Rejent, konia z rzędem I opiszę się jeszcze przed ziemskim urzędem, Iż ten pierścień Sędziemu w salirijum .Pan Tadeusz łączy w sobie elementy epickie (charakterystyki postaci, opisy przyrody, miejsc, relacje z przebiegu wydarzeń), dramatyczne (kłótnia w zaścianku, spowiedź i śmierć Jacka Soplicy), liryczne (inwokacja, Epilog, początek Księgi XI).. Uczniowie rozwiązują test 3. a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem.. Zdarzenia z życia Jacka Soplicy należą: (0 - 1) a) do akcji poematu - rozgrywają się "na naszych oczach" b) do przedakcji - poznajemy je z relacji bohaterów.. 18358 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Roksana 5 lat temu..

Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Pytania zawarte w teście.. Wymień ich przedstawicieli .Który dom z The Sims 3 pasuje do Ciebie?. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Pan Tadeusz - test z problematyki.. Katarynka popularność: 12051 dodał: Violleta20: Konrad Wallenrod popularność: 20393 dodał: Brzeginia: Pozytywizm - życiorysy popularność: .Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Pytania i odpowiedzi do lektury Pan Tadeusz (90) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Pan Tadeusz, które mogą Ci się przydać do powtórki.. 18358 .. TEST Z LEKTURY: Hobbit .. "Pan Tadeusz" - test online ze znajomości lektury w postaci Quizu.. Udostępnij.. Zapraszamy!. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test wiedzy z literatury - Pan Tadeusz - II klasa gimnazjum.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pan Tadeusz - Pan Tadeusz - test z treści.. Historia księdza Robaka należy: (0 - 1) a) do akcji b) do przedakcjiPytanie: 1/14 Poprawne odpowiedzi: 0/14.. "Pan Tadeusz" na j. polskim (Arkusz, odpowiedzi) .. SPRAWDŹ!. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury ..

#pantadeusz #lektura # ...Uczniowie otrzymują test i zapoznają się z jego formą, zadają pytania związane z pracą - test trwa 30min.

Z wizytą w Soplicowie Test podsumowujący - wersja A Klucz odpowiedzi do zadańEgzamin Ósmoklasisty 2019 z Operonem POLSKI.. Test: Pan Tadeusz - test znajomości lektury Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. a)Hrabiego, b)Tadeusza, c)Gerwazego, d)Wszystkie są poprawne.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Jakie warstwy społeczne przedstawione zostały w Panu Tadeuszu?. W teście Pan Tadeusz - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Po przyjeździe do Soplicowa, Wojski opowiada młodemu Tadeuszowi o: Pytanie 2:Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.. Czy wiesz dlaczego Jacek Soplica został odznaczony przez Napoleona?. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Materiały powiązane z testem: Test: Oskar i Pani Róża test Test ze znajomości książki.. Jaka jest odpowiedź Telimeny na słowa .TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Praca domowa.Plik TEST ZNAJOMOŚCI "PANA TADEUSZA".pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Pan Tadeusz • Data dodania: 30 paź 2011..

... Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść ... (tadeusz - do telimeny - po decyzji o wyjeździe - po rozmowie tadeusza z sędzią) 33.

Zestaw: "Pan Tadeusz" Statystyki zestawu: Ocena: 8 Zagłosowało: 242 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Julia Stącel (wynik: 0 %) Marta Rybińska (wynik: 4 %) Sylwia Drabik .. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu Stopień trudności testu b trudny Pan Tadeusz to ostatni zajazd na Litwie.. Nauczyciele zalecają wzięcie udziału w teście, gdyż, jak czytamy na stronie - to jedyny .Test: W dalszych Księgach "Pana Tadeusza" pojawia się narrator: a) wszechobecny b) wszystkie odpowiedzi są poprawne c) obiektywny d) wtopiony w społeczeństwo Rozwiązanie - Pierwotnie dzieło Mickiewicza miało nosić tytuł: .. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. Uczniowie samodzielnie sprawdzają sprawdzają swoje testy na podstawie kart odpowiedzi 4.. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówPan Tadeusz - test z treści.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.a) postać Tadeusza b) postać Sędziego c) Soplicowo d) cały świat przedstawiony w epopei.. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt