Antygona bunt siła destrukcyjna czy twórcza

Pobierz

- komentarze s.66 / laudacja / buty ułudy.. 0 ocen | na tak 0%.. Omów temat, wykorzystując wybrane utwory.. Jednak jest ona słuszną buntowniczką.. Mogły mi ktoś podać chociaż do czego mam się dokładnie odnieść !Rozprawka na temat buntu.Prosze o szybka odpowiedz .. Oprócz pisania w swoim życiu podejmował różne zajęcia: był politykiem, dowódcą wojskowym, kapłanem czy aktorem.. Byłem pod wrażeniem.. - Bunt może prowadzić do autodestrukcji samego buntującego się.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Antygony Sofoklesa oraz innych tekstów kultury.. Bunt - siła destrukcyjna czy twórcza?. NA6: Polski .. ponieważ wolność jest dla niego najważniejsza.. Czczony był za życia, jak i po śmierci.. Władca zabronił urządzać pogrzeb tym obywatelom, którzy w jego mniemaniu zdradzili swój kraj.. Pochodząca z rodu Labdakidów dziewczyna buntuje się przeciwko prawu ustalonemu przez jej wuja w królestwie Teb, Kreona.. KREON Lecz ty, co głowę tak skłaniasz ku ziemi, Mów, czy to prawda, czy donos kłamliwy?Przy życiu pozostała jedynie Ismena, jednak jej życie było pełne bólu i hańby.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Antygony Sofoklesa oraz innych tekstów kultury.. Często bywa siłą destrukcyjną, zabijającą w człowieku radość cieszenia się każdym dniem.. Za zdrajcę uznał on Polinejkesa .Sofokles antygona król kreon rozkazuje pogrzebać jednego z braci antygony zgodnie z honorami, a drugiego rzucić sępom na pożarcie tytułowa..

Bunt - siła destrukcyjna czy twórcza?

fizyka liceum; matematyka ; Hydrostatyka; technika; Funkcja kwadratowa ; Sprawdzian infos 1 Kapitel 1; klasa 4; hobbit czyli .Jak widać miłość wcale nie musi być piękna i budująca.. Na pewno nie!Temat 1.. Złożenia, zrosty i zestawienia - wyrazy złożone / pop-artBunt jako wyraz niezgody na rzeczywistość.. Rozwiąż problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do Antygony Sofoklesa oraz innych tekstów kultury.. (L) Sofokles, Antygona Antygona, bohaterka tragedii Sofoklesa, jest spadkobierczynią tej samej klątwy, jakiej podlegał jej ojciec Edyp.. Odwdzięczę się.. Witamy na zalicz.net!. Te tragiczne zdarzenia sprawiają ,że bunt można uznawać za destrukcyjny .Jednak fakt ocalenia honoru brata i bronienia praw moralnych oraz ludzkich sprawia ,ze czyn Antygony pokazuje druga pozytywna stronę wykroczeń wbrew prawu.Czy dasz nam szansę, abyśmy mogli dalej tworzyć źródło Twojej sprawdzonej, darmowej wiedzy, z której właśnie chcesz skorzystać?. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Antygony Sofoklesa oraz innych tekstów kultury.. Antygona śmiertelnie poważnie traktująca prawo boskie, gotowa jest oddać życie w obronie ich nakazów.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Czy bunt może być twórczy?.

* Bunt - siła destrukcyjna czy twórcza?

0 0 Odpowiedz.. Mimo wszystko warto kochać, ponieważ bez miłości bylibyśmy jak "miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący".. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu .. Władca - z tym tytułem kojarzy się respekt, odpowiedzialność, autorytet.. Bunt - siła destrukcyjna czy twórcza?. Komentarz Temat nie jest szczególnie trudny, wydaje się dość interesujący - zwłaszcza dla młodych ludzi.. "Antygona" - Sofokles przedstawia obraz niezłomnej buntowniczki, córki Edypa, króla Teb, która nie boi się przeciwstawić władzy królewskiej w imię praw moralnych i boskich.Świadoma, że jej zachowanie może ją zgubić grzebie zmarłego brata Polinika.. - Bohaterka Sofoklesa mimo klęski osobistej w starciu z państwem (reprezentowanym przez Kreona), jest zwycięska w sensie moralnym, reprezentuje wszystkich obrońców wartości wyż-szych (w tym sensie jej bunt jest siłą "twórczą").. Antygona (fragm.). Sofokles, Antygona KREON Lecz ty, co głowę tak skłaniasz ku ziemi, Mów, czy to prawda, czy donos kłamliwy?. Za karę zostaje zamurowana i odbiera sobie życie.- Starałem się udowodnić, że bunt to jest siła twórcza, mimo jego destrukcyjnej natury w czasie, kiedy trwa.Jest więc siłą destrukcyjną.. Bunt Antygony jest konsekwencją jej niezłomnych zasad moralnych, które kazały jej pogrzebać zmarłego brata, uznanego przez władcę za zdrajcę..

W utworze ... Informacje na temat Miłość - siła destrukcyjna czy tworząca?

ANTYGONA(3/7) Motyw buntu w literaturze, Serwis z motywami literackimi stworzony został z myślą o uczniach szkół średnich, głównie maturzystach.. Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi.. Twoja praca po-winna liczyć co najmniej 250 wyrazów.. Twoja praca powinna liczyć co .W Antygonie motyw buntu jest wyraźnie zaznaczony.. Szczegółowe opracowania dają narzędzia do stworzenia bogatej w treści prezentacji maturalnej ze znanymi dziełami sztuki i błyskotliwymiMotyw buntu w literaturze.. Przygotowując tę prezentację, warto zastanowić sięInteresujący temat wypracowania zaproponowali maturzystom twórcy testu egzaminacyjnego: "Bunt - siła destrukcyjna czy twórcza" (dzisiaj zaczęła się matura próbna z Operonem - info tutaj).. Protest głównej bohaterki, Antygony, będącej przedstawicielką przeciwstawnych racji do tych, które reprezentuje jej władca, doprowadza do tragedii.. Wiadomo, że ich bunt skończył się źle.. Idąc dalej tą schematyczną myślą, poddani powinni być posłuszni swemu władcy - ale czy zawsze?. -Możesz dać przykład Adama i Ewy jako przykład buntu jako siły destrukcyjnej.. 2) "Zinterpretuj podany utwór.. Broni praw boskich, nakazujących ostatnią posługę względem zmarłych.. Te tragiczne zdarzenia sprawiają ,że bunt można uznawać za destrukcyjny .Jednak fakt ocalenia honoru brata i bronienia praw moralnych oraz ludzkich sprawia ,ze czyn Antygony pokazuje druga pozytywna stronę wykroczeń wbrew prawu.- Starałem się udowodnić, że bunt to jest siła twórcza, mimo jego destrukcyjnej natury w czasie, kiedy trwa.Kolejną antyczną buntowniczką jest Antygona, która sprzeciwia się rozkazom władcy..

- Bunt może prowadzić do autodestrukcji samego buntującego się.Bunt - siła destrukcyjna czy twórcza?

Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu Antygony Sofoklesa oraz innych tekstów kultury.". Moje rozważania na kanw Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy, rozszerzony 20.11.2018 Odpowiedzi, pytania, arkusze z matury z polskiego Redakcja 20.11.2018Napisz rozprawke na temat czy mozliwa jest porazka; Rozprawka co jest ważniejsze dobro wspólne czy realizacja indywidualnych celów pan tadeusz; Rozprawka bunt sila destrukcyjna czy tworcza; Zredaguj rozprawkę w gry komputerowe mają negatywny wpływ na graczy; Ostatnio wyszukiwane.. Antygony.. przemówienie w obronie antygony; Informatyka; kordian; domowyRozprawka bunt siła destrukcyjna czy twórcza; Interpretacja porównawcza na sybir zesłanie studentów; Tezy bałtroczyka całość; Streszczenie skarby króla biskalara; Odpowiedzi na testportal; Ostatnio wyszukiwane.. Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Protest głównej bohaterki, Antygony, będącej przedstawicielką przeciwstawnych racji do tych, które reprezentuje jej władca, doprowadza do tragedii.Przy życiu pozostała jedynie Ismena, jednak jej życie było pełne bólu i hańby.. W Antygonie motyw buntu jest wyraźnie zaznaczony.. .Temat 1.. Zadania "Żeńcy" liceum 2020-12-15 19:27:07; Napisz kartkę z dziennik marii skłodowskiej curie po wygraniu drugiej nagrody nobla.. Dlatego prosimy - dodaj naszą domenę , jako wyjątek lub skorzystaj z instrukcji i odblokuj wyświetlanie reklam na naszych serwisach.Sofokles to obok Ajschylosa i Eurypidesa największy tragik starożytnej Grecji.. Jego bunt staje się symbolem dumy człowieka .W Innym świecie pojawia się też wątek buntu Polaków sprzeciwiających się .Czy w pewnych sytuacjach trzeba buntować się przeciwko władzy - motyw buntu na podstawie "Antygony".. Najpierw zdający popisali się wiedzą na temat znaczenia buntu, a potem przegadali problem z nauczycielami na lekcjach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt