Lektury obowiązkowe egzamin ósmoklasisty 2020 cke

Pobierz

Język polski jest pierwszym przedmiotem, do którego podeszli we wtorek uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych w 2021.. Charles Dickens - "Opowieść wigilijna" Aleksander Fredro - "Zemsta" Jan Kochanowski - wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIIILektury uzupełniające na egzamin ósmoklasisty 2021 CKE (obowiązkowo dwie w każdym roku szkolnym) Adam Bahdaj, Kapelusz za 100 tysięcy; Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród lub inna powieść; Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów; Aleksander Dumas, Trzej muszkieterowie;Lista lektur na egzaminie ósmoklasisty w 2021 r. Charles Dickens, Opowieść wigilijna; Aleksander Fredro, Zemsta; Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII; Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec; Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady cz. II, Pan Tadeusz (całość);Egzamin ósmoklasisty 2021 - lista lektur obowiązkowych Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku będzie nieco łatwiejszy dla tych, którzy nie przepadają za czytaniem lektur.. CKE upubliczniła arkusze .. Lista lektur obowiązkowych Lista lektur obowiązkowych dla klas VII i VIII w roku szkolnym 2020/2021 (zgodna z wymaganiami egzaminacyjnymi) przywołana została w arkuszu egzaminacyjnym.. Decyzja w sprawie egzaminów właściwych nadal niepodjęta Natalia Grzybowska 1 kwietnia 2020, 17:04Egzamin ósmoklasisty 2021..

Cke egzamin ósmoklasisty.

Będą zmiany.. egzamin ósmoklasisty w 2021 roku będzie nieco łatwiejszy dla tych, którzy nie przepadają za czytaniem lektur.Zobaczcie, które lektury obowiązują teraz na egzaminie ósmoklasisty z CKE.. Arkusze CKE, pytania i odpowiedzi.. Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII, VIII Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniecLista lektur szkolnych 2020/2021 .W propozycji wymagań egzaminacyjnych na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego znalazło się mniej lektur obowiązkowych, niż jest w postawie programowej - poinformował dyrektor CKE Marcin Smolik.. Poniżej opublikowaliśmy pełną listę lektur, których treść muszą znać uczniowie, którzy podejdą do egzaminu:Wykaz lektur z języków mniejszości narodowej oraz języka mniejszości etnicznej dla szkół ponadpodstawowych, w których kształcenie rozpoczęło się w roku szkolnym 2019/2020.. Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII 4.Egzamin ósmoklasisty..

[25.05.2021]Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 okazał się niewypałem.

Zgodnie z informacjami podanymi przez CKE lista lektur których znajomość treści i problematyki będzie sprawdzana w zadaniach egzaminacyjnych jest krótsza niż w latach ubiegłych.. Lew, czarownica i stara szafa; 7) Adam Mickiewicz, Powrót taty .Egzamin ósmoklasisty 2021 Zobacz Arkusz Cke Z Języka.. Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII 4.Lektury obowiązkowe: 2) Janusz Christa, Kajko i Kokosz.. Egzamin rozpoczął się 25 maja 2021 o godz.. Egzaminy maturalny i ósmoklasity w 2021 r. odbędą się na podstawie wymagań z grudnia 2020 r., we wcześniej zaplanowanych terminach.. Mniejsze wymagania, przesunięte egzaminy i dofinansowanie multimediów - 16.12.2020 Zmiany w egzaminach ósmoklasisty oraz maturach 2021.Egzamin ósmoklasisty 2021 - nowa lista lektur obowiązkowych..

Czy tegoroczny egzamin z polskiego sprawi trudność uczniom?

W 2022 r. egzaminy zewnętrzne zostaną zorganizowane na zasadach zbliżonych do roku 2021 r.Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie miał zmniejszone wymagania dla zdających go uczniów - nawet o 30 proc. w porównaniu z rokiem 2020.. Charles Dickens, Opowieść wigilijna 2.. Sprawdź, jakie lektury musisz znać Egzamin ósmoklasisty 2021 już za kilka miesięcy.EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021: JĘZYK POLSKI - ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI.. Ich lista została skrócona, jednak te, które na niej zostały należy przeczytać, żeby poznać bohaterów, problematykę etc., bo to m.in. będzie wymagane na egzaminie.Obowiązkowe lektury egzamin ósmoklasisty 2021.. Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz" (polowanie oraz koncert Wojskiego) John Ronald Reuel Tolkien - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy".Egzamin ósmoklasisty w 2021 r. Język polski Lista lektur obowiązkowych określonych w wymaganiach egzaminacyjnych, których mogą dotyczyć zadania na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego w 2021 r. 1..

Przeczytaj w artykule, jakie lektury trzeba poznać przed ...Egzamin ósmoklasisty i matura 2021.

Lektury na egzamin w 2021 r. to: 1) Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"; 2) Aleksander Fredro, "Zemsta";Lektury na egzamin ósmoklasisty z klas 4-6. egzamin ósmoklasisty 2021 lista lektur obowiązkowych.. język białoruski.. Szkoła latania (komiks); 6) Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii.. Lista lektur obowiązkowych w roku szkolnym 2020/2021 (zgodna z wymaganiami egzaminacyjnymi) Klasy VII i VIII Charles Dickens, Opowieść wigilijna Aleksander Fredro, Zemsta .. Charles Dickens, Opowieść wigilijna 2.. Na liście tej są: Charles Dickens "Opowieść wigilijna", Aleksander Fredro "Zemsta", Jan Kochanowski .CKE egzamin ósmoklasisty - lista lektur obowiązkowych.. język litewski.. Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Co było na teście 8-klasisty z języka polskiego?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt